Ranglijsten|rankingfacebookmediasocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia: januari 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina's van de belangrijkste Franse nieuwsmedia genereren. Hier is de TOP 40 van januari 2026, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Brut. voert de ranglijst aan met 271.357.569 weergaven uit 483 berichten. BFMTV volgt met 252.328.655 weergaven, vóór TF1 INFO (205.892.999 weergaven). France 24 en RTL completeren de top 5 met 143.606.845 weergaven en 112.583.477 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.271.357.56948315,66,1%9,24 mln.
2 BFMTV252.328.65533710,912,1%6,17 mln.
3 TF1 INFO205.892.99941413,410,0%4,99 mln.
4 France 24143.606.84556318,21,8%13,96 mln.
5 RTL112.583.47744514,412,0%2,12 mln.
6 Le 20h - France Télévisions105.513.2732167,020,1%2,44 mln.
7 L'Équipe100.886.0721876,07,1%7,64 mln.
8 France Inter65.392.51437912,27,8%2,22 mln.
9 LCI61.764.1761725,510,2%3,52 mln.
10 M6 Info47.181.03835311,47,4%1,81 mln.
11 franceinfo45.866.92337312,04,0%3,09 mln.
12 RFI38.204.0431294,24,5%6,63 mln.
13 Le Parisien37.791.0082046,63,8%4,83 mln.
14 La Provence29.786.4572407,79,5%1,3 mln.
15 Le Monde28.641.991943,05,2%5,89 mln.
16 Le Figaro25.281.4392106,82,9%4,12 mln.
17 La Dépêche du Midi22.952.3321775,719,0%682.036
18 20 Minutes20.088.4071916,23,1%3,35 mln.
19 Le Dauphiné Libéré19.717.20333810,911,3%518.512
20 Dernières Nouvelles d'Alsace - DNA18.720.34232610,520,0%287.337
21 Europe 116.614.3821615,27,1%1,45 mln.
22 Var-Matin14.545.553491,669,9%424.602
23 Public Sénat13.113.7031334,325,2%391.980
24 TV5MONDE12.152.085652,14,2%4,47 mln.
25 Nice-Matin10.376.831421,436,1%684.175
26 SudOuest.fr9.486.7281444,610,8%610.518
27 Ouest-France9.477.839732,410,8%1,2 mln.
28 La Montagne8.840.0031655,317,2%311.907
29 Le Progrès8.632.00735111,36,9%353.928
30 Midi Libre8.604.834772,527,6%405.150
31 BFM Business8.431.9791163,712,0%605.905
32 Le Républicain Lorrain7.725.6053089,99,6%260.882
33 Agence France-Presse7.220.0451334,35,9%924.986
34 LCP6.805.211923,024,8%298.699
35 L'Est Républicain5.926.68631110,05,3%358.658
36 Mediapart5.053.709220,712,9%1,78 mln.
37 La Voix du Nord4.954.446692,27,8%920.497
38 Euronews en français3.278.306872,85,9%640.384
39 Valeurs actuelles3.243.035331,124,8%395.752
40 actu.fr2.786.956491,619,6%289.454

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Vergeleken met december 2025 laat Var-Matin de grootste stijging van de tabel zien: 13 plaatsen gewonnen, van de 35e naar de 22e plaats. Valeurs actuelles, vorige maand afwezig, komt binnen op de 39e plaats (3.243.035 weergaven). Qua efficiëntie toont Var-Matin de beste verhouding tussen weergaven per bericht en volgers van de ranglijst (69,9%): een gemiddeld bericht bereikt daar een publiek dat ver boven de omvang van de eigen community uitkomt.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die continu de openbare Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één pagina meegeteld: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina's samen te voegen. De ranglijst omvat videoweergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 januari 2026. De tellers worden aan het einde van de periode afgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van februari 2026. Deze ranglijst wordt elke maand gepubliceerd op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt volgen, neem dan contact op.