Ranglijsten|rankingfacebookregional-presssocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina’s van de Franse regionale pers: juni 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven van de Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”). Hier is de TOP 40 van juni 2026.

Een vierde opeenvolgende maand aan de top voor Le Parisien, dat zijn record verder verlegt. En de sprong van de maand komt uit het westen: Ouest-France verdrievoudigt bijna zijn weergaven en stormt naar de voet van het podium.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien tilt het record van de reeks naar 51,8 miljoen weergaven (+31%) uit 175 berichten. La Dépêche du Midi klimt twee plaatsen naar de 2e plaats: 42,7 miljoen (+77%) met een verhouding van 19,2%. Dernières Nouvelles d'Alsace behoudt de 3e plaats met 26,5 miljoen, met de hoogste frequentie van de top 5 (348 berichten).

Ouest-France gaat zo van de 11e naar de 4e plaats: 25 miljoen weergaven met slechts 88 berichten, en de beste efficiëntie van het kwintet (22,8%). La Provence completeert de top 5 met 21,8 miljoen.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien51.797.4241755,86,0%4.932.152
2 La Dépêche du Midi42.694.0622889,619,2%774.099
3 Dernières Nouvelles d'Alsace26.510.29734811,621,1%361.734
4 Ouest-France24.982.088882,922,8%1.245.306
5 La Provence21.781.6411906,38,4%1.364.723
6 Le Dauphiné Libéré17.258.54238212,78,1%556.282
7 Le Républicain Lorrain14.727.99235411,814,3%290.472
8 Journal L'Alsace14.017.14032310,813,8%313.609
9 Le Progrès13.948.75836512,210,0%381.334
10 SudOuest.fr11.897.8491495,012,4%642.334
11 L'Est Républicain11.746.74636912,38,3%383.951
12 Vosges Matin10.879.54434411,521,7%145.979
13 Nice-Matin10.756.499893,017,3%699.171
14 Courrier Picard9.065.427581,948,6%321.741
15 Midi Libre8.209.1011183,916,1%432.560
16 La Montagne7.244.4291966,511,1%331.610
17 Var-Matin5.891.708321,142,4%433.951
18 La Voix du Nord5.550.067913,06,5%942.895
19 Le Bien Public4.822.0712819,48,4%203.985
20 actu.fr4.588.129501,729,1%315.016
21 L'Indépendant4.121.4401414,77,9%368.291
22 La République du Centre4.095.954421,442,1%231.609
23 Le JSL3.953.2642849,513,1%106.618
24 Le Populaire du Centre3.487.783943,121,8%170.402
25 Presse Océan3.197.632842,841,5%91.740
26 Le Journal du Centre2.552.371682,330,5%123.191
27 Le Télégramme2.323.220371,216,5%380.743
28 L'Écho Républicain2.205.234431,453,5%95.879
29 Paris-Normandie2.164.3011224,15,6%317.222
30 L'Est-Éclair2.070.190561,934,7%106.395
31 La Presse de la Manche1.980.289230,877,8%110.621
32 Corse-Matin1.932.448291,022,8%292.618
33 Nord Littoral1.795.600622,121,8%132.692
34 L'Éveil de la Haute-Loire1.543.431291,058,8%90.489
35 Le Maine Libre1.446.482401,332,5%111.379
36 L'Union1.116.207702,35,3%303.144
37 L'Yonne Républicaine1.016.918301,034,0%99.790
38 La Nouvelle République956.01490,357,5%184.682
39 Le Berry Républicain754.917260,927,2%106.917
40 La République des Pyrénées738.243160,525,2%183.406

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Hoe hoger de verhouding, hoe verder het account buiten de eigen community reikt.

3. Wat opvalt#

Le Dauphiné Libéré verdubbelt zijn volume (+103%) en wint zeven plaatsen (6e). Le Républicain Lorrain volgt op de 7e plaats (+76%), en Vosges Matin passeert de grens van 10 miljoen (+86%, 12e).

La Presse de la Manche levert de sterkste maand van de onderste helft: weergaven bijna 3,5 keer zo hoog (31e, negen plaatsen gewonnen) en de beste verhouding van de ranglijst, 77,8% van zijn community in weergaven per bericht, met 23 berichten.

Ook het vermelden waard zijn de sterke maanden van La République du Centre (+133%, 22e), actu.fr (+86%, 20e) en Le Télégramme (+75%, 27e).

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die continu de openbare Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één pagina meegeteld: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina’s samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video’s en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 30 juni 2026, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. De volgersaantallen zijn die welke zijn waargenomen op het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van mei 2026; volgende maand: ranglijst van juli 2026.

Deze ranglijst wordt elke maand gepubliceerd op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze statistieken voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.