Ranglijsten|rankingfacebookpqrregional-presssocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina’s van de Franse regionale pers: juli 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven van de Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladpers. Hier is de TOP 40 van juli 2026.

Juli is een recordmaand voor de PQR: acht van de eerste negen verbeterden hun beste score in de reeks. La Dépêche du Midi neemt de leiding met 62,8 miljoen weergaven.

1. De top 5 van de maand#

La Dépêche du Midi neemt de eerste plaats in met 62,8 miljoen weergaven (+47%), zijn reeksrecord en zijn tweede zege na december 2025. SudOuest.fr levert de meest spectaculaire maand van het podium: 45,9 miljoen weergaven (+285%), acht plaatsen gewonnen en een verhouding van 32,8%.

Le Parisien completeert het podium met 43,2 miljoen weergaven, zijn op één na beste totaal in de reeks. Daarachter worden La Provence (38,9 miljoen, +79%) en Ouest-France (38,6 miljoen, +55%) gescheiden door 300.000 weergaven, beide op hun record.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 La Dépêche du Midi62.780.83830910,025,4%798.454
2 SudOuest.fr45.863.0422086,732,8%673.089
3 Le Parisien43.166.699882,89,9%4.951.479
4 La Provence38.941.5852839,19,9%1.386.417
5 Ouest-France38.629.8981073,528,6%1.264.029
6 Var-Matin36.859.1561234,065,2%459.924
7 Dernières Nouvelles d'Alsace34.651.00237112,024,5%380.460
8 Le Dauphiné Libéré31.428.09642913,812,7%575.312
9 Le Progrès25.965.59235411,418,8%390.044
10 L'Est Républicain20.520.07835811,514,7%390.311
11 Le Républicain Lorrain15.822.00934311,115,3%300.747
12 Journal L'ALSACE15.334.23236611,813,1%318.739
13 actu.fr13.791.0631675,425,5%323.236
14 Midi Libre13.048.5031244,023,9%439.569
15 La Voix du Nord12.977.4181334,310,3%947.687
16 Nice-Matin11.599.269682,224,3%702.648
17 L'Indépendant10.323.8242056,613,5%371.929
18 Le Bien Public8.728.8303019,714,0%207.644
19 L'Éveil de la Haute-Loire8.594.458200,6400,8%107.218
20 Vosges Matin8.152.18734011,015,6%153.526
21 La Montagne7.333.7132177,010,1%335.073
22 L'Union6.989.696762,530,2%304.702
23 Le JSL6.271.10130910,018,7%108.409
24 Le Télégramme5.290.297541,725,3%387.305
25 Le Journal du Centre5.004.784772,551,5%126.218
26 L'Écho Républicain4.181.654290,9149,1%96.722
27 Le Populaire du Centre4.045.2891043,422,5%172.504
28 La Nouvelle République3.786.400180,6111,2%189.145
29 La République du Centre3.308.268461,530,8%233.164
30 Courrier Picard3.270.735501,620,2%323.255
31 Presse Océan3.179.511551,858,5%98.889
32 Paris-Normandie2.486.9171023,37,7%318.013
33 Charente Libre1.480.473290,921,6%236.318
34 Corse-Matin1.459.464270,918,2%296.906
35 Le Berry Républicain1.329.195290,942,2%108.485
36 Nord Littoral1.289.937561,817,3%132.927
37 L'Est-Éclair1.284.914301,040,0%107.132
38 L'Yonne Républicaine1.281.583260,849,0%100.571
39 La République des Pyrénées1.265.865160,542,8%184.914
40 La Presse de la Manche1.258.427130,486,3%112.203

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Hoe hoger de verhouding, hoe verder het account buiten de eigen community reikt.

3. Wat opvalt#

Var-Matin laat de sterkste stijging van de bovenste helft zien: weergaven meer dan zesvoudig (+526%), elf plaatsen gewonnen en de 6e plaats met 36,9 miljoen weergaven, bij een verhouding van 65,2%.

De beste efficiëntie van de ranglijst is voor L'Éveil de la Haute-Loire, met 400,8% van zijn community in weergaven per bericht, bij slechts 20 berichten, goed voor de 19e plaats en vijftien plaatsen gewonnen.

Verderop in de tabel blijven de records komen: Dernières Nouvelles d'Alsace (7e, 34,7 miljoen), Le Dauphiné Libéré (8e, +82%), Le Progrès (9e, +86%) en L'Indépendant (17e, +150%). L'Union vermenigvuldigt zijn weergaven eveneens meer dan zesvoudig (22e), actu.fr verdrievoudigt de zijne (13e, +201%) en La Voix du Nord verdubbelt de zijne (15e, +134%). Charente Libre keert terug in de TOP 40, op de 33e plaats.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die continu de openbare Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één pagina meegeteld: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina’s samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video’s en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 juli 2026, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. De volgersaantallen zijn die welke zijn waargenomen op het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van juni 2026; volgende maand: ranglijst van augustus 2026.

Deze ranglijst wordt elke maand gepubliceerd op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze statistieken voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.