Ranglijsten|rankingfacebookregional-presssocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina’s van de Franse regionale pers: mei 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven van de Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”). Hier is de TOP 40 van mei 2026.

Een derde maand op rij aan de top voor Le Parisien, dat ditmaal een versnelling hoger schakelde. En de comeback van de maand heet La Provence.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien versnelt: 38,6 miljoen weergaven, +35% in een maand, zijn record in deze reeks. La Provence keert terug op de 2e plaats met 28,7 miljoen, een bijna verdrievoudigd volume (+185%) uit slechts 173 berichten. La Dépêche du Midi completeert het podium (23,5 mln., +22%).

Dernières Nouvelles d'Alsace volgt met 23 miljoen en de hoogste frequentie van de top 5 (350 berichten). Nice-Matin komt binnen in de leidende vijf: 12,9 miljoen weergaven, +55%.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien39.609.6002046,64,0%4.896.555
2 La Provence27.909.3021705,512,2%1.341.756
3 Dernières Nouvelles d'Alsace25.079.06634411,121,4%340.883
4 La Dépêche du Midi24.066.8072046,615,6%756.661
5 Nice-Matin13.029.5031043,418,0%695.098
6 Le Progrès11.718.31235411,48,9%373.188
7 L'Est Républicain10.203.61234011,08,0%377.192
8 Journal L'Alsace9.788.27333810,99,5%305.132
9 SudOuest.fr9.732.3511404,510,9%635.390
10 La Voix du Nord9.014.8221244,07,7%938.871
11 Ouest-France8.833.491702,310,3%1.225.974
12 Midi Libre8.625.8771103,518,4%426.374
13 Le Dauphiné Libéré8.506.45834411,14,5%546.679
14 Le Républicain Lorrain8.389.08132510,59,2%281.752
15 Courrier Picard5.872.329501,636,8%319.450
16 Vosges Matin5.846.15932210,412,6%143.547
17 Le Bien Public5.320.0592949,59,0%200.707
18 Le JSL5.245.7213059,816,5%104.483
19 La Montagne4.838.1601775,78,3%327.783
20 Var-Matin4.555.785200,652,9%430.315
21 Le Journal du Centre3.559.897712,341,7%120.233
22 Le Populaire du Centre3.405.859742,427,5%167.625
23 L'Indépendant2.884.8561023,37,8%360.335
24 Paris-Normandie2.692.2041414,56,0%316.160
25 actu.fr2.462.796501,616,0%307.907
26 Presse Océan2.364.145401,365,8%89.854
27 Corse-Matin1.987.472280,924,4%290.466
28 L'Écho Républicain1.777.018331,157,6%93.436
29 La République du Centre1.761.518371,220,9%228.269
30 L'Est-Éclair1.590.046451,533,5%105.480
31 Le Télégramme1.330.947321,011,0%378.366
32 L'Yonne Républicaine1.201.819431,428,3%98.791
33 Le Maine Libre1.086.077351,128,1%110.418
34 Nord Littoral1.017.693441,417,5%132.197
35 Charente Libre1.014.656260,816,6%234.614
36 La Nouvelle République1.006.531100,355,8%180.343
37 L'Éveil de la Haute-Loire905.883210,754,0%79.870
38 Le Berry Républicain849.171150,553,4%106.016
39 L'Union724.343311,07,8%299.212
40 La Presse de la Manche572.10870,275,2%108.665

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Hoe hoger de verhouding, hoe verder het account buiten de eigen community reikt.

3. Wat opvalt#

De prestatie van de maand is voor Courrier Picard: een verzevenvoudigd volume, een sprong van de 33e naar de 15e plaats en een verhouding van 36%. Wanneer een formaat aanslaat, gaat alles snel.

Le Progrès is terug in de top 6 met 361 berichten, de hoogste frequentie van de ranglijst. Var-Matin won zestien plaatsen (20e), en de efficiëntie van Nice-Matin (17,4%) bevestigt dat zijn opmars niets met volume te maken heeft: slechts 107 berichten in de hele maand.

Qua pure efficiëntie behielden La Presse de la Manche (74%), Presse Océan (66%) en L'Écho Républicain (56%) hun status van kleine pagina’s met groot bereik.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die continu de openbare Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één pagina meegeteld: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina’s samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video’s en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 mei 2026, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. De volgersaantallen zijn die welke zijn waargenomen op het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van april 2026; volgende maand: ranglijst van juni 2026.

Deze ranglijst wordt elke maand gepubliceerd op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze statistieken voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.