Ranglijsten|rankingfacebookregional-presssocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina’s van de Franse regionale pers: november 2025

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”, presse quotidienne régionale) genereren. Hier is de TOP 40 van november 2025, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien voert de ranglijst aan met 30.938.621 weergaven uit 216 berichten. La Dépêche du Midi volgt met 21.322.586 weergaven, voor La Provence (16.340.643 weergaven). Le Dauphiné Libéré en Dernières Nouvelles d'Alsace - DNA completeren de top 5 met 15.871.595 en 12.249.165 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien30.938.6212167,23,0%4,79 mln.
2 La Dépêche du Midi21.322.5861414,724,4%620.961
3 La Provence16.340.6432257,55,8%1,26 mln.
4 Le Dauphiné Libéré15.871.59531310,410,3%491.179
5 Dernières Nouvelles d'Alsace - DNA12.249.1652719,016,9%267.854
6 L'Est Républicain10.766.6832428,112,6%352.702
7 Le Républicain Lorrain10.071.6502387,916,9%250.221
8 Le Progrès9.768.0152759,210,4%341.641
9 Journal L'Alsace9.003.4962568,513,2%266.385
10 Le JSL7.914.8912347,837,7%89.788
11 Ouest-France7.181.099511,711,9%1,18 mln.
12 La Montagne6.863.1411585,314,4%300.674
13 Vosges Matin6.221.9362277,621,7%126.519
14 Midi Libre5.983.319772,619,8%393.102
15 Nice-Matin5.882.119511,717,0%678.656
16 Le Bien Public4.870.4252458,211,1%179.306
17 SudOuest.fr4.649.7111334,45,9%592.760
18 Var-Matin4.601.481321,136,3%396.601
19 La Voix du Nord4.358.142501,79,6%911.129
20 Courrier Picard3.447.247501,722,7%303.156
21 Nord Littoral3.221.205451,554,9%130.294
22 Le Télégramme3.189.658471,618,6%364.589
23 L'Indépendant2.998.2871063,58,5%332.094
24 Paris-Normandie2.102.7831123,76,2%301.550
25 La République du Centre1.735.344311,026,0%215.559
26 actu.fr1.724.055311,020,0%278.165
27 L'Union1.548.588351,215,3%289.034
28 Le Journal du Centre1.460.901451,530,3%107.073
29 Le Populaire du Centre1.044.624130,452,7%152.392
30 Le Maine Libre928.788220,741,9%100.786
31 La Nouvelle République924.758130,443,7%162.653
32 Le Courrier de l'Ouest831.838180,640,5%114.089
33 L'Est-Éclair829.619371,222,8%98.471
34 Charente Libre769.088230,814,7%228.238
35 Corse-Matin487.518150,511,7%278.967
36 Presse Océan429.129311,018,2%75.909
37 La Presse de la Manche399.554110,436,1%100.629
38 France-Antilles Martinique379.247210,77,3%248.009
39 L'Yonne Républicaine315.055170,620,1%92.174
40 Centre Presse308.634110,468,6%40.925

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede maatstaf voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Qua efficiëntie laat Centre Presse de beste verhouding tussen weergaven per bericht en volgers van de ranglijst zien (68,6%): een gemiddeld bericht daar bereikt een publiek dat veel groter is dan de eigen community.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (PQR) volgt. Per mediamerk telt slechts één pagina mee: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina’s samen te voegen. De ranglijst omvat de videoweergaven van video’s en Reels die tussen 1 en 30 november 2025 zijn gepubliceerd. De tellers worden aan het einde van de periode uitgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van december 2025. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze statistieken voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.