Ranglijsten|rankingfacebookregional-presssocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina’s van de Franse regionale pers: december 2025

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”, presse quotidienne régionale) genereren. Hier is de TOP 40 van december 2025, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

La Dépêche du Midi voert de ranglijst aan met 30.148.688 weergaven uit 192 berichten. La Provence volgt met 26.856.753 weergaven, voor Le Parisien (25.212.554 weergaven). Le Dauphiné Libéré en Dernières Nouvelles d'Alsace - DNA completeren de top 5 met 22.861.151 en 15.353.547 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 La Dépêche du Midi30.148.6881926,223,9%657.147
2 La Provence26.856.7532056,610,1%1,29 mln.
3 Le Parisien25.212.5541926,22,7%4,82 mln.
4 Le Dauphiné Libéré22.861.1512959,515,2%508.439
5 Dernières Nouvelles d'Alsace - DNA15.353.5472698,720,2%282.090
6 SudOuest.fr14.008.0101464,715,9%603.097
7 L'Est Républicain13.313.3392528,114,8%356.794
8 Le Républicain Lorrain11.129.9732437,817,7%258.081
9 Journal L'Alsace10.221.5162538,214,5%277.712
10 Midi Libre8.847.071882,825,1%400.785
11 Ouest-France8.830.850722,310,3%1,19 mln.
12 Le Progrès8.665.9502999,68,3%348.279
13 Vosges Matin7.734.1812387,725,0%129.957
14 L'Indépendant7.392.3081193,818,1%343.220
15 Nice-Matin7.104.275521,720,0%683.160
16 Le JSL6.404.0472447,927,9%93.905
17 Le Bien Public5.598.1132357,612,9%184.348
18 La Montagne5.357.045993,217,6%308.052
19 Var-Matin5.099.488381,231,7%423.305
20 La Voix du Nord3.792.000511,68,1%917.738
21 actu.fr3.477.123511,624,0%284.627
22 Le Populaire du Centre3.317.465341,162,2%156.839
23 Le Courrier de l'Ouest2.601.28860,2366,9%118.160
24 Paris-Normandie2.589.4321294,26,6%305.914
25 Le Journal du Centre2.362.532802,626,5%111.462
26 L'Union2.272.251421,418,6%291.469
27 Courrier Picard1.879.520531,711,5%307.622
28 jhm1.818.814100,3310,2%58.629
29 L'Est-Éclair1.648.473451,536,6%100.104
30 La République du Centre1.636.939250,829,9%218.762
31 L'Éveil de la Haute-Loire1.447.35470,2286,3%72.231
32 France-Antilles Guadeloupe1.063.027220,720,0%241.712
33 L'Yonne Républicaine1.037.819280,939,7%93.432
34 Le Télégramme881.491351,16,8%370.614
35 L'Écho Républicain730.988170,548,5%88.649
36 Corse-Matin656.971120,419,5%281.231
37 Presse Océan520.776391,316,8%79.320
38 Charente Libre456.698240,88,3%229.613
39 Le Maine Libre437.600170,524,9%103.521
40 Nord Littoral381.667431,46,8%130.963

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede maatstaf voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Vergeleken met november 2025 maakt SudOuest.fr de grootste sprong in de tabel: 11 plaatsen gewonnen, van de 17e naar de 6e plaats. jhm, vorige maand nog afwezig, komt binnen op de 28e plaats (1.818.814 weergaven). Qua efficiëntie laat Le Courrier de l'Ouest de beste verhouding tussen weergaven per bericht en volgers van de ranglijst zien (366,9%): een gemiddeld bericht daar bereikt een publiek dat veel groter is dan de eigen community.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (PQR) volgt. Per mediamerk telt slechts één pagina mee: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina’s samen te voegen. De ranglijst omvat de videoweergaven van video’s en Reels die tussen 1 en 31 december 2025 zijn gepubliceerd. De tellers worden aan het einde van de periode uitgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van januari 2026. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze statistieken voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.