Ranglijsten|rankingfacebookpqrregional-presssocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina’s van de Franse regionale pers: september 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven van de Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladpers. Hier is de TOP 40 van september 2026.

Le Parisien behoudt de eerste plaats, voor de tiende keer in dertien ranglijsten. Dernières Nouvelles d'Alsace klimt terug op het podium en La Voix du Nord bereikt zijn beste positie sinds de start van de reeks.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien houdt de leiding met 30,4 miljoen weergaven uit 94 berichten, 3,1 per dag, de laagste frequentie van de top 5. La Provence wint één plaats (2e, 24,1 miljoen), en Dernières Nouvelles d'Alsace wint er twee en bereikt de 3e plaats (18,4 miljoen), met de beste verhouding van de top 5, 10,5%.

Le Dauphiné Libéré behoudt de 4e plaats (18,1 miljoen) met de hoogste frequentie van het kwintet, 445 berichten. La Dépêche du Midi completeert de top 5 met 15,6 miljoen weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien30.442.952943,16,5%4.992.192
2 La Provence24.073.2322478,26,8%1.436.895
3 Dernières Nouvelles d'Alsace18.442.95843014,310,5%408.498
4 Le Dauphiné Libéré18.132.92344514,86,8%602.068
5 La Dépêche du Midi15.619.7131896,39,9%833.400
6 La Voix du Nord13.564.8761434,89,9%958.104
7 Ouest-France13.469.9691023,410,3%1.281.291
8 L'Est Républicain12.883.61244214,77,3%401.203
9 Midi Libre11.334.5341244,120,1%453.904
10 Le Progrès10.972.20444014,76,2%400.397
11 Le Républicain Lorrain8.346.94440713,66,6%311.424
12 Journal L'ALSACE7.958.00540613,56,0%324.716
13 SudOuest.fr7.560.6721424,77,7%688.692
14 Vosges Matin6.902.67639613,210,8%160.700
15 Courrier Picard5.703.098561,931,1%327.446
16 La Montagne5.087.6022428,16,2%340.374
17 Nice-Matin4.605.069451,514,6%702.531
18 Le JSL4.369.43536812,310,6%112.228
19 L'Indépendant4.129.7421655,56,6%378.609
20 Le Bien Public4.019.12936512,25,1%213.815
21 Var-Matin3.508.215371,220,3%466.875
22 Le Journal du Centre2.601.878581,934,5%129.871
23 actu.fr2.510.775471,615,8%337.395
24 Le Télégramme2.411.238441,514,0%392.032
25 La République du Centre2.258.982652,214,7%236.961
26 L'Union1.836.3971404,74,3%307.597
27 Charente Libre1.805.844531,814,3%239.083
28 Le Populaire du Centre1.717.139782,612,6%174.491
29 Nord Littoral1.606.133561,921,3%134.620
30 Le Berry Républicain1.589.948521,727,2%112.344
31 L'Est-Éclair1.533.771511,727,5%109.241
32 L'Yonne Républicaine1.464.283561,925,2%103.818
33 Paris-Normandie1.371.8131033,44,2%319.883
34 L'Éveil de la Haute-Loire1.131.521301,034,4%109.719
35 La République des Pyrénées1.049.402301,018,6%187.691
36 L'Ardennais1.048.298190,655,3%99.733
37 Corse-Matin952.415220,714,2%304.234
38 France-Antilles Guadeloupe889.504311,011,2%255.620
39 Le Maine Libre695.466210,729,0%114.139
40 La Nouvelle République560.736150,519,2%194.397

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede maatstaf voor het vermogen van een account om buiten de eigen community te reiken.

3. Wat opvalt#

La Voix du Nord wint drie plaatsen en bereikt de 6e plaats, zijn beste positie sinds de start van de reeks, met 13,6 miljoen weergaven. Le Progrès komt binnen in de top 10 (10e) en Le Républicain Lorrain wint drie plaatsen (11e).

De sterkste stijgingen: Nice-Matin vermenigvuldigt zijn weergaven met 2,5 (17e, +149%), Le Journal du Centre meer dan verdubbelt de zijne (22e, +120%, dertien plaatsen gewonnen), La Montagne wint negen plaatsen (16e, +84%) en Courrier Picard acht (15e, +73%), met een verhouding van 31,1%.

Charente Libre (27e) en Le Berry Républicain (30e, zijn beste positie) vestigen hun records, en L'Yonne Républicaine keert terug met het zijne (32e). Het beste rendement van de tabel is voor L'Ardennais, 55,3% van zijn community in weergaven per bericht met 19 berichten (36e). La République des Pyrénées, Le Maine Libre en La Nouvelle République keren terug in de TOP 40.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die continu de openbare Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één pagina meegeteld: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina’s samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video’s en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 30 september 2026, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. De volgersaantallen zijn die welke zijn waargenomen op het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van augustus 2026.

Deze ranglijst wordt elke maand gepubliceerd op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze statistieken voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.