Ranglijsten|rankingfacebookpqrregional-presssocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina’s van de Franse regionale pers: augustus 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven van de Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladpers. Hier is de TOP 40 van augustus 2026.

Le Parisien keert terug op de eerste plaats als enige podiumpagina die in de loop van de maand groeide. Daarachter wordt over de plaatsen 2 tot en met 4 beslist met minder dan twee miljoen weergaven verschil.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien herovert de leiding met 45,7 miljoen weergaven (+6%) uit slechts 68 berichten, 2,2 per dag, de laagste frequentie van de top 5. La Dépêche du Midi (32,1 miljoen) en La Provence (31,0 miljoen, één plaats gewonnen) completeren het podium.

Le Dauphiné Libéré wint vier plaatsen (4e, 30,1 miljoen) met de hoogste frequentie van het kwintet, 372 berichten. Dernières Nouvelles d'Alsace wint er twee (5e, 26,0 miljoen) en laat de beste verhouding van de top 5 optekenen, 18,0%.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien45.746.724682,213,5%4.967.574
2 La Dépêche du Midi32.111.8742678,614,7%820.770
3 La Provence30.954.8092187,010,1%1.408.926
4 Le Dauphiné Libéré30.149.82537212,013,7%592.622
5 Dernières Nouvelles d'Alsace25.964.02036411,718,0%395.629
6 Ouest-France18.341.726842,717,2%1.271.723
7 L'Est Républicain17.929.63331710,214,3%396.126
8 Midi Libre17.820.2111234,032,4%447.037
9 La Voix du Nord14.265.0511434,610,5%951.723
10 SudOuest.fr14.043.1961454,714,2%681.308
11 Le Progrès13.332.07534511,19,8%395.431
12 Vosges Matin13.322.2193079,927,7%156.864
13 Journal L'ALSACE8.617.64032810,68,2%321.273
14 Le Républicain Lorrain8.526.7843049,89,2%306.002
15 Le Bien Public8.245.3343079,912,7%210.861
16 Le Télégramme8.142.278662,131,7%389.522
17 Var-Matin6.646.017331,143,6%461.575
18 Corse-Matin5.131.264531,732,4%299.037
19 actu.fr3.388.656541,719,0%330.457
20 L'Indépendant3.338.9201434,66,2%376.660
21 L'Union3.330.0791083,510,1%306.453
22 Le JSL3.301.3172688,611,2%110.218
23 Courrier Picard3.289.984501,620,3%324.790
24 La République du Centre3.053.396401,332,5%235.136
25 La Montagne2.760.5041384,55,9%337.922
26 L'Ardennais2.060.454250,884,0%98.121
27 Nice-Matin1.848.701110,423,9%702.530
28 Le Populaire du Centre1.727.825662,115,1%173.769
29 Presse Océan1.727.069290,959,3%100.418
30 Le Courrier de l'Ouest1.713.55150,2231,8%147.853
31 Paris-Normandie1.620.858923,05,5%319.130
32 Nord Littoral1.603.319501,624,1%133.178
33 France-Antilles Martinique1.425.312601,99,2%257.177
34 Charente Libre1.362.005411,314,0%237.854
35 Le Journal du Centre1.180.054401,323,0%128.479
36 Le Berry Républicain1.137.574401,325,9%109.992
37 L'Est-Éclair1.115.019411,325,1%108.318
38 France-Antilles Guadeloupe890.129612,05,7%253.905
39 L'Écho Républicain800.147200,641,0%97.511
40 L'Éveil de la Haute-Loire685.742180,635,0%108.831

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede maatstaf voor het vermogen van een account om buiten de eigen community te reiken.

3. Wat opvalt#

Twee records in de top 10: Midi Libre wint zes plaatsen (8e, +37%) met een verhouding van 32,4%, en La Voix du Nord komt binnen in de top 10 (9e, +10%) voor het eerst sinds mei.

De sterkste stijging van de tabel is voor Corse-Matin, dat zijn weergaven met 3,5 vermenigvuldigt (+252%), zestien plaatsen wint (18e) en zijn record vestigt. Vosges Matin (12e, +63%) en Le Télégramme (16e, +54%) vestigen ook hun record, en Nord Littoral wint vier plaatsen (32e, +24%).

L'Ardennais verschijnt voor het eerst in de ranglijst, op de 26e plaats met 84,0% van zijn community in weergaven per bericht. De beste efficiëntie van de maand is voor Le Courrier de l'Ouest, terug op de 30e plaats met 231,8% bij vijf berichten. France-Antilles Martinique keert terug met zijn record (33e) en France-Antilles Guadeloupe staat weer in de TOP 40 (38e).

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die continu de openbare Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één pagina meegeteld: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina’s samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video’s en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 augustus 2026, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. De volgersaantallen zijn die welke zijn waargenomen op het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van juli 2026; volgende maand: ranglijst van september 2026.

Deze ranglijst wordt elke maand gepubliceerd op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze statistieken voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.