Ranglijsten|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia: februari 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die video's en Reels genereren op de Instagram-accounts van de belangrijkste Franse nieuwsmedia. Hier is de TOP 40 van februari 2026.

De maand is korter en de volumes dalen daardoor vanzelf. Wat niet vertraagde, is de beweging aan de top: RTL pakt de 2e plaats, L'Équipe komt de top 5 binnen en het middenveld van de tabel wordt opnieuw geschud.

1. De top 5 van de maand#

Brut. blijft onaantastbaar: 491,2 miljoen weergaven, bijna vijf keer zoveel als de nummer twee. Daarachter ging RTL voorbij aan France Inter met 105,9 miljoen weergaven tegenover 102,4. Het verschil is klein, 3,5 miljoen, maar RTL plaatste in de loop van de maand 413 berichten, de hoogste frequentie van de top 5, en die regelmaat loont.

TF1 INFO behield de 4e plaats met 78,9 miljoen weergaven. L'Équipe kwam de top 5 binnen met 71,2 miljoen weergaven uit slechts 160 berichten: een van de beste verhoudingen tussen weergaven en berichten van de ranglijst. Sportcontent werkt.

2. De volledige TOP 40#

#AccountVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.491.151.61528810,330,7%5,56 mln.
2 RTL105.862.74441314,828,5%897.880
3 France Inter102.445.88437513,416,9%1,62 mln.
4 TF1 INFO78.904.7272268,136,6%952.824
5 L'Équipe71.213.3941605,713,2%3,37 mln.
6 Le Parisien66.767.6311786,427,6%1,36 mln.
7 franceinfo64.606.12529510,517,0%1,29 mln.
8 BFM64.326.3812057,333,4%940.746
9 M6 Info44.214.55027910,053,0%299.080
10 Le Monde37.754.325873,115,8%2,75 mln.
11 Le 20h - France Télévisions35.769.9842087,440,0%429.426
12 Le Dauphiné Libéré31.209.60134812,457,3%156.438
13 Le Progrès26.594.29629510,574,1%121.637
14 L'Est Républicain25.434.75928710,294,5%93.810
15 Le Figaro24.733.6331304,618,5%1,03 mln.
16 La Dépêche du Midi24.358.9821615,862,2%243.111
17 20 Minutes17.547.5471766,316,8%593.947
18 Sud Ouest16.820.155752,755,3%405.558
19 LCI16.258.582552,089,4%330.804
20 La Provence16.084.2931936,919,7%423.340
21 LCP-Assemblée nationale12.754.600662,4120,3%160.578
22 Europe 112.190.9691204,329,6%343.267
23 CNEWS11.316.7791655,918,8%365.277
24 Var-Matin10.851.375351,2280,1%110.690
25 Dernières Nouvelles d'Alsace10.644.4942779,944,8%85.841
26 Public Sénat10.057.8771164,124,7%351.281
27 Réel média9.448.517672,428,5%494.027
28 Ouest-France7.820.928672,435,2%331.391
29 BFM Business7.589.299692,556,4%195.176
30 TV5MONDE7.315.326582,116,5%762.636
31 Le HuffPost6.891.832752,776,6%119.891
32 Midi Libre6.314.521833,059,3%128.392
33 France 245.921.303822,93,3%2,16 mln.
34 Chaîne nationale des régions5.075.518401,4173,2%73.252
35 Agence France-Presse4.865.3821134,021,2%202.629
36 Mediapart4.775.20990,332,3%1,64 mln.
37 Futura4.434.822391,446,6%243.961
38 La Montagne4.203.1801204,331,2%112.443
39 Libération3.364.002260,918,0%720.637
40 Courrier International2.737.635150,525,0%730.656

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als het account volgers heeft. Op Instagram, waar Reels ver buiten de eigen community reizen, loopt deze verhouding snel op voor accounts waarvan de formats aanslaan.

3. Wat opvalt#

franceinfo won twee plaatsen en komt uit op de 7e plaats met 64,6 miljoen weergaven uit 295 berichten, net vóór BFMTV (64,3 mln.), dat in de top 8 blijft met een sterke verhouding van 33% tussen weergaven per bericht en community. M6 Info hield de vaart erin op de 9e plaats: 44,2 miljoen weergaven en een gemiddeld bericht dat weergaven oplevert ter grootte van 53% van de community.

De echte curiositeit van de maand staat op de 24e plaats. Var-matin publiceerde in februari 35 Reels voor 10,9 miljoen weergaven, met 111.000 volgers. Elk bericht haalde gemiddeld 2,8 keer de omvang van de community in weergaven, de beste verhouding van de nationale ranglijst. LCP-Assemblée nationale (120%) en actu.fr (173%) spelen in hetzelfde register.

Nog een les: de regionale pers heeft zich gevestigd in de nationale tabel. Le Dauphiné Libéré (12e), Le Progrès (13e) en L'Est Républicain (14e) laten een flink deel van de nationale merken achter zich, met meer dan 10 berichten per dag. Le Figaro behield de 15e plaats met 24,7 miljoen weergaven en Le Monde bleef de best presterende nationale dagkrant op de 10e plaats met slechts 87 berichten.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts samen te voegen. De ranglijst heeft betrekking op weergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 28 februari 2026. De tellers worden aan het einde van de periode afgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven toenemen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van maart 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.