Ranglijsten|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia: november 2025

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die video's en Reels genereren op de Instagram-accounts van de belangrijkste Franse nieuwsmedia. Hier is de TOP 40 van november 2025, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Brut. voert de ranglijst aan met 476.286.183 weergaven uit 319 berichten. France Inter volgt met 121.412.319 weergaven, vóór RTL (113.351.101 weergaven). Le Parisien en Konbini completeren de top 5 met 101.486.212 weergaven en 99.260.307 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#AccountVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.476.286.18331910,628,1%5,31 mln.
2 France Inter121.412.31934611,523,2%1,52 mln.
3 RTL113.351.10145215,133,5%748.870
4 Le Parisien101.486.2122177,236,6%1,28 mln.
5 Konbini99.260.3071525,120,3%3,21 mln.
6 L'Équipe83.380.2661745,814,5%3,31 mln.
7 TF1 INFO78.090.9972157,243,8%828.902
8 BFM58.292.4821785,940,0%819.270
9 franceinfo54.523.7202608,717,6%1,19 mln.
10 Le Monde38.712.402842,817,5%2,63 mln.
11 Le20h-France Télévisions35.283.9952016,753,3%329.052
12 M6 Info29.437.8352979,945,5%217.779
13 La Dépêche du Midi21.904.4631404,773,2%213.693
14 Le Progrès21.147.0212889,682,7%88.747
15 Le Figaro18.946.2491194,016,5%967.479
16 La Provence18.848.8142046,823,0%401.545
17 20 Minutes18.007.4192157,215,0%556.576
18 Le Dauphiné Libéré17.910.89831610,548,1%117.906
19 L'Est Républicain16.472.3362327,788,9%79.909
20 Sud Ouest15.895.639692,360,3%382.323
21 Réel média11.637.165732,433,7%473.344
22 LCP-Assemblée nationale11.234.387842,8108,3%123.501
23 Europe110.639.7121364,524,4%320.245
24 CNEWS10.122.3531294,322,6%347.264
25 Dernières Nouvelles d'Alsace9.728.1902538,449,4%77.836
26 LCI9.580.851230,8166,4%250.396
27 Mediapart9.408.157150,540,8%1,54 mln.
28 Le HuffPost7.862.938622,1121,4%104.465
29 Ouest-France7.832.688531,846,5%318.151
30 Midi Libre7.605.799822,783,1%111.655
31 Le Télégramme7.022.918301,0314,2%74.513
32 Le Républicain Lorrain6.956.878301,0493,4%47.000
33 Public Sénat6.393.1661234,122,3%233.237
34 France 245.614.280842,83,2%2,1 mln.
35 Agence France-Presse5.420.0791103,728,9%170.289
36 Nice-Matin4.939.043421,455,0%213.710
37 BFM Business4.910.582551,852,8%169.125
38 La Montagne4.646.7071454,829,6%108.381
39 Libération4.205.566260,923,2%698.548
40 Var-Matin4.197.142321,1133,4%98.296

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator van het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Ten opzichte van oktober 2025 boekt Le HuffPost de grootste stijging van de tabel: 9 plaatsen winst, van de 37e naar de 28e plaats. Konbini, vorige maand niet aanwezig, komt de ranglijst binnen op de 5e plaats (99.260.307 weergaven). Qua efficiëntie laat Le Républicain Lorrain de beste verhouding tussen weergaven per bericht en volgers van de ranglijst zien (493,4%): een gemiddeld bericht bereikt daar een publiek dat ver buiten de omvang van de eigen community reikt.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts samen te voegen. De ranglijst heeft betrekking op videoweergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 30 november 2025. De tellers worden aan het einde van de periode afgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven toenemen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van december 2025. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.