Ranglijsten|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia: december 2025

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die video's en Reels genereren op de Instagram-accounts van de belangrijkste Franse nieuwsmedia. Hier is de TOP 40 van december 2025, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Brut. voert de ranglijst aan met 490.626.803 weergaven uit 330 berichten. France Inter volgt met 113.894.492 weergaven, vóór RTL (99.804.646 weergaven). Le Parisien en TF1 INFO completeren de top 5 met 83.325.545 weergaven en 73.110.956 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#AccountVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.490.626.80333010,627,7%5,36 mln.
2 France Inter113.894.49232910,622,1%1,57 mln.
3 RTL99.804.64640913,229,9%814.949
4 Le Parisien83.325.5451966,332,1%1,33 mln.
5 TF1 INFO73.110.9561856,044,6%886.567
6 franceinfo63.056.3432738,818,6%1,24 mln.
7 BFM52.166.0601916,231,4%871.194
8 M6 Info48.416.3452999,664,2%252.197
9 L'Équipe45.943.9051103,512,5%3,34 mln.
10 Le Monde39.922.0441073,514,0%2,67 mln.
11 Le20h-France Télévisions37.807.1412066,648,2%380.689
12 Le Dauphiné Libéré29.680.3212949,575,9%132.938
13 La Dépêche du Midi29.655.4591956,368,1%223.395
14 Le Figaro24.975.1431404,518,0%993.422
15 Le Progrès24.353.7653089,979,1%99.997
16 Sud Ouest23.886.245822,674,4%391.782
17 La Provence19.792.2101856,026,0%411.968
18 Europe119.457.3581394,542,6%328.684
19 L'Est Républicain19.051.9502508,190,2%84.505
20 20 Minutes18.047.9901946,316,2%573.609
21 LCP-Assemblée nationale13.071.593802,6118,0%138.425
22 Ouest-France12.306.423662,157,6%323.837
23 Réel média12.008.002772,532,5%480.413
24 Dernières Nouvelles d'Alsace10.074.8342628,547,2%81.437
25 TV5MONDE9.681.141561,823,7%729.865
26 Midi Libre9.488.002963,184,0%117.677
27 CNEWS8.918.0101775,714,2%354.114
28 Public Sénat8.407.2031063,429,7%266.753
29 Futura7.321.428301,0108,4%225.048
30 Le HuffPost7.048.845461,5141,6%108.219
31 BFM Business6.553.397591,962,0%179.057
32 France 245.926.4841093,52,6%2,12 mln.
33 LCI5.602.448120,4163,8%285.110
34 Agence France-Presse5.356.1011053,428,4%179.343
35 Chaîne nationale des régions5.129.090371,2206,4%67.154
36 Mediapart5.011.917140,522,6%1,58 mln.
37 La Montagne4.947.744902,949,8%110.435
38 Nice-Matin4.320.949461,543,6%215.369
39 Libération3.811.946250,821,5%707.781
40 Var-Matin3.392.484331,199,5%103.319

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator van het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Ten opzichte van november 2025 boekt Ouest-France de grootste stijging van de tabel: 7 plaatsen winst, van de 29e naar de 22e plaats. TV5MONDE, vorige maand niet aanwezig, komt de ranglijst binnen op de 25e plaats (9.681.141 weergaven). Qua efficiëntie laat Chaîne nationale des régions de beste verhouding tussen weergaven per bericht en volgers van de ranglijst zien (206,4%): een gemiddeld bericht bereikt daar een publiek dat ver buiten de omvang van de eigen community reikt.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts samen te voegen. De ranglijst heeft betrekking op videoweergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 december 2025. De tellers worden aan het einde van de periode afgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven toenemen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van januari 2026. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.