Ranglijsten|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van de Franse regionale pers: februari 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die Reels genereren op de Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”, presse quotidienne régionale). Hier is de TOP 40 van februari 2026.

Het podium is niet veranderd: Le Parisien, Le Dauphiné Libéré, Le Progrès, in die volgorde, net als in januari. Daaronder was het echter druk.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien verplettert de ranglijst met 67 miljoen weergaven, meer dan het dubbele van de nummer twee. Le Dauphiné Libéré volgt met 31,5 miljoen en de hoogste frequentie van de tabel (348 berichten, 12,4 per dag). Le Progrès completeert het podium met 26,8 miljoen.

L'Est Républicain neemt de 4e plaats in met 25,9 miljoen weergaven uit 287 berichten, vóór La Dépêche du Midi (24,5 mln.). Tien berichten per dag voor de een, een van de beste verhoudingen tussen berichten en resultaten van de top 10 voor de ander.

2. De volledige TOP 40#

#AccountReels-weergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien67.047.7811786,427,6%1,36 mln.
2 Le Dauphiné Libéré31.514.20434812,457,0%158.784
3 Le Progrès26.807.68929510,573,4%123.822
4 L'Est Républicain25.902.02028710,295,1%94.908
5 La Dépêche du Midi24.462.5911615,861,7%246.133
6 L'Indépendant17.263.591903,2238,1%80.568
7 Sud Ouest16.858.987752,755,3%406.590
8 La Provence16.088.6321936,919,6%424.334
9 Var-Matin10.852.901351,2279,6%110.918
10 Dernières Nouvelles d'Alsace10.663.7002779,944,6%86.359
11 Ouest-France8.152.997672,436,6%332.207
12 Midi Libre6.372.249833,059,6%128.829
13 Chaîne nationale des régions5.190.914401,4176,1%73.690
14 Le Bien Public4.558.405411,5131,0%84.885
15 La Montagne4.209.3911204,331,1%112.626
16 Nice-Matin1.968.343260,934,2%221.360
17 Le Journal de Saône-et-Loire1.866.684331,2135,5%41.738
18 Journal L'Alsace1.524.274391,452,8%74.059
19 L'Union1.207.7311214,330,8%32.361
20 Charente Libre1.165.246361,3131,5%24.612
21 L'Est-Éclair954.356391,479,3%30.851
22 Le Populaire du Centre754.577291,086,4%30.133
23 La Voix du Nord733.445541,97,4%184.549
24 Le Berry Républicain610.307140,5210,3%20.731
25 Le Républicain Lorrain600.90680,3131,6%57.091
26 Le Télégramme557.120321,121,9%79.538
27 Vosges Matin547.15890,3149,8%40.593
28 Le JDC503.624461,666,3%16.502
29 La République du Centre377.574351,232,5%33.151
30 Presse Océan363.985271,0115,7%11.647
31 France-Antilles Guadeloupe353.818431,521,7%37.951
32 France-Antilles Martinique288.968260,916,3%68.206
33 Paris-Normandie250.220552,010,0%45.398
34 L'Yonne Républicaine227.199341,241,2%16.217
35 La République des Pyrénées156.166140,531,9%34.981
36 Le Courrier de l'Ouest139.277100,4115,9%12.012
37 La Nouvelle République134.475210,841,9%15.268
38 Courrier Picard78.342281,010,2%27.514
39 Le Petit Bleu d'Agen53.892100,4429,8%1.254
40 Le Maine Libre34.35660,249,4%11.598

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als het account volgers heeft. Op Instagram circuleren Reels ver buiten de eigen community, en de regionale pers profiteert daar meer van dan wie ook.

3. Wat opvalt#

De stijger van de maand is L'Indépendant. Het Catalaanse dagblad sprong van de 17e naar de 6e plaats: 17,3 miljoen weergaven in februari tegen 3,6 miljoen in januari, bijna een vervijfvoudiging uit 90 berichten. Elke Reel behaalde gemiddeld 2,4 keer de omvang van de eigen community in weergaven. De redactie heeft een format gevonden dat werkt.

Var-matin vertelt een soortgelijk verhaal op de 9e plaats: slechts 35 berichten, 10,9 miljoen weergaven en de hoogste ratio van de top 10 (279,6%). Weinig volume, content die presteert.

L'Est Républicain won twee plaatsen en staat net buiten het podium. Met 287 berichten en een ratio van 95% combineert het dagblad frequentie en efficiëntie, een zeldzaam profiel in deze tabel. Charente Libre is terug op de 20e plaats met 1,2 miljoen weergaven. Bij Charente Libre waren de gegevens van februari gecorrigeerd na een probleem bij de rapportage; de hier gepubliceerde ranglijst gebruikt de gecorrigeerde cijfers.

Nog een getal dat een omweg waard is: Le Petit Bleu d'Agen haalt een ratio van 430% met 1.300 volgers. Op die schaal bereikt elke Reel die doorbreekt vrijwel uitsluitend mensen die geen volger zijn. Dat is precies de hefboom die Reels kleine lokale redacties bieden.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één account geteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts mee te rekenen. De ranglijst heeft betrekking op de weergaven van Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 28 februari 2026. De tellers worden aan het einde van de periode uitgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van maart 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze statistieken volgen voor uw eigen accounts en uw markt? Neem contact op.