Ranglijsten|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van de Franse regionale pers: maart 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die Reels genereren op de Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”). Hier is de TOP 40 van maart 2026.

Het podium van februari houdt stand: Le Parisien, Le Dauphiné Libéré, Le Progrès. De volumes liggen echter overal bovenin de tabel een stuk hoger.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien loopt uit met 88,2 miljoen weergaven, zijn record in deze reeks. Le Dauphiné Libéré volgt met 43,3 miljoen en de hoogste frequentie van de ranglijst (401 berichten, 12,9 per dag). Le Progrès completeert het podium met 37,2 miljoen, en de ratio van 71,7% blijft een van de beste van de tabel.

L'Est Républicain (30,5 mln., ratio van 81,3%) en La Dépêche du Midi (24,9 mln.) sluiten de top 5 af, in lijn met februari.

2. De volledige TOP 40#

#AccountReels-weergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien87.939.4632177,228,9%1,4 mln.
2 Le Dauphiné Libéré43.161.60840113,462,4%172.518
3 Le Progrès37.081.61636912,373,1%137.530
4 L'Est Républicain30.417.81535611,982,7%103.349
5 La Dépêche du Midi24.875.9852237,442,2%264.569
6 La Provence23.204.2892588,620,4%441.225
7 Sud Ouest14.929.215812,744,5%414.473
8 Dernières Nouvelles d'Alsace14.812.33931810,651,4%90.629
9 Ouest-France10.319.598903,034,1%336.462
10 Midi Libre9.613.6541023,470,1%134.422
11 La Montagne7.928.1121966,535,2%114.772
12 Nice-Matin6.637.897421,470,3%224.748
13 Le Journal de Saône-et-Loire5.999.252441,5289,7%47.060
14 Var-Matin5.946.638341,1154,4%113.292
15 L'Indépendant5.609.8511264,252,4%85.040
16 Le Bien Public4.016.557521,785,3%90.515
17 Journal L'Alsace2.945.873712,453,1%78.140
18 Chaîne nationale des régions2.734.912321,1106,6%80.209
19 Le Populaire du Centre1.984.343933,168,6%31.120
20 La Voix du Nord1.791.5571103,78,7%187.823
21 France-Antilles Guadeloupe1.653.387391,3104,8%40.454
22 Le Républicain Lorrain1.630.595270,998,6%61.243
23 L'Est-Éclair1.560.916531,891,5%32.203
24 Charente Libre1.174.581280,9170,4%24.612
25 L'Union861.8971053,524,5%33.492
26 Le Télégramme810.946541,818,4%81.537
27 Vosges Matin798.495150,5120,2%44.282
28 L'Yonne Républicaine728.538602,072,8%16.685
29 La République du Centre722.342471,644,8%34.286
30 Le JDC638.578802,745,6%17.514
31 La République des Pyrénées413.415140,582,5%35.794
32 Le Berry Républicain351.670200,778,2%22.490
33 Paris-Normandie231.047882,95,7%46.006
34 Presse Océan211.336361,248,3%12.159
35 Courrier Picard183.927451,514,5%28.230
36 La Nouvelle République156.700260,938,0%15.874
37 Le Petit Bleu d'Agen69.52970,2668,4%1.486
38 Le Maine Libre67.804100,356,3%12.036
39 France-Antilles Martinique53.42880,39,6%69.505
40 Le Courrier de l'Ouest44.86960,260,1%12.449

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als het account volgers heeft. Op Instagram circuleren Reels ver buiten de eigen community, en de regionale pers profiteert daar meer van dan wie ook.

3. Wat opvalt#

Het getal van de maand komt uit Agen: Le Petit Bleu haalde een ratio van 642%. Met een piepkleine community bereikt elke Reel die doorbreekt meer dan zes keer het equivalent van het aantal volgers. Le Journal de Saône-et-Loire (284%) en Charente Libre (171%) bevestigen dezelfde dynamiek.

In het midden van de tabel won La Montagne vier plaatsen (11e), Nice-Matin eveneens vier (12e), en Le Journal de Saône-et-Loire steeg naar de 13e plaats.

De koplopers combineren nu volume en efficiëntie: Le Dauphiné, Le Progrès en L'Est Républicain publiceren elk meer dan 350 Reels per maand met ratio's boven de 60%. Het industriële recept werkt.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één account geteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts mee te rekenen. De ranglijst heeft betrekking op de weergaven van Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 maart 2026, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. Het aantal volgers is dat van het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van februari 2026; volgende maand: ranglijst van april 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze statistieken volgen voor uw eigen accounts en uw markt? Neem contact op.