Ranglijsten|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van de Franse regionale pers: november 2025

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die Reels genereren op de Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”, presse quotidienne régionale). Hier is de TOP 40 van november 2025, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien voert de ranglijst aan met 102.316.004 weergaven uit 217 berichten. La Dépêche du Midi volgt met 22.300.043 weergaven, vóór Le Progrès (21.532.163 weergaven). La Provence en Le Dauphiné Libéré completeren de top 5 met 18.896.599 weergaven en 18.059.955 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#AccountReels-weergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien102.316.0042177,236,8%1,28 mln.
2 La Dépêche du Midi22.300.0431404,774,1%214.939
3 Le Progrès21.532.1632889,683,3%89.711
4 La Provence18.896.5992046,823,0%402.368
5 Le Dauphiné Libéré18.059.95531610,548,0%119.061
6 L'Est Républicain16.625.5072327,789,3%80.275
7 Sud Ouest16.016.543692,360,5%383.672
8 Dernières Nouvelles d'Alsace9.829.9492538,449,7%78.210
9 Ouest-France7.833.454531,846,4%318.647
10 Midi Libre7.819.808822,784,1%113.391
11 Le Télégramme7.362.335301,0328,7%74.668
12 Le Républicain Lorrain7.096.714301,0500,2%47.295
13 Le Bien Public5.957.741662,2139,4%64.739
14 Nice-Matin4.943.701421,455,1%213.804
15 La Montagne4.648.7151454,829,6%108.462
16 Var-Matin4.225.999321,1133,7%98.748
17 Chaîne nationale des régions3.123.993210,7238,8%62.308
18 Journal L'Alsace3.021.287511,789,0%66.580
19 L'Indépendant2.974.043913,054,6%59.812
20 L'Union2.684.639953,291,9%30.734
21 Le Journal de Saône-et-Loire1.558.147351,2163,8%27.175
22 Vosges Matin746.353120,4199,0%31.259
23 La Voix du Nord742.435381,310,8%180.137
24 Courrier Picard679.201441,558,6%26.354
25 L'Est-Éclair674.253240,899,3%28.292
26 Charente Libre498.725150,5138,2%24.058
27 La République du Centre481.654301,051,4%31.259
28 Le Populaire du Centre422.016170,692,7%26.792
29 Le JDC394.558421,460,7%15.486
30 France-Antilles Martinique349.465190,627,8%66.212
31 La Nouvelle République333.308220,7105,2%14.400
32 Le Berry Républicain211.462110,497,5%19.718
33 Paris-Normandie204.973571,98,1%44.316
34 L'Yonne Républicaine125.334160,551,8%15.118
35 La République des Pyrénées121.74080,345,0%33.795
36 France-Antilles Guadeloupe87.285200,713,2%33.185
37 Le Courrier de l'Ouest76.032130,452,4%11.170
38 Presse Océan73.637220,732,8%10.206
39 Le Maine Libre39.26490,338,9%11.213
40 jhm1.64510,058,6%2.809

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Vergeleken met oktober 2025 maakt Courrier Picard de grootste sprong in de tabel: 13 plaatsen gewonnen, van de 37e naar de 24e plaats. jhm, vorige maand niet vertegenwoordigd, komt binnen op de 40e plaats (1.645 weergaven). Qua efficiëntie laat Le Républicain Lorrain de beste verhouding tussen weergaven per bericht en aantal volgers van de ranglijst zien (500,2%): een gemiddeld bericht bereikt daar een publiek dat veel groter is dan de eigen community.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse regionale dagbladen (PQR) volgt. Per mediamerk wordt slechts één account geteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts mee te rekenen. De ranglijst heeft betrekking op de weergaven van Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 30 november 2025. De tellers worden aan het einde van de periode uitgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van december 2025. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze statistieken volgen voor uw eigen accounts en uw markt? Neem contact op.