Ranglijsten|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van de Franse regionale pers: december 2025

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die Reels genereren op de Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”, presse quotidienne régionale). Hier is de TOP 40 van december 2025, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien voert de ranglijst aan met 83.348.488 weergaven uit 196 berichten. Le Dauphiné Libéré volgt met 29.803.975 weergaven, vóór La Dépêche du Midi (29.657.749 weergaven). Le Progrès en Sud Ouest completeren de top 5 met 24.427.144 weergaven en 23.911.512 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#AccountReels-weergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien83.348.4881966,332,1%1,33 mln.
2 Le Dauphiné Libéré29.803.9752949,576,1%133.201
3 La Dépêche du Midi29.657.7491956,368,0%223.606
4 Le Progrès24.427.1443089,979,1%100.257
5 Sud Ouest23.911.512822,674,4%391.875
6 La Provence19.795.7541856,026,0%412.031
7 L'Est Républicain19.060.0532508,189,9%84.784
8 Ouest-France12.308.084662,157,6%323.966
9 Dernières Nouvelles d'Alsace10.077.8782628,547,2%81.474
10 Midi Libre9.488.128963,183,9%117.813
11 Le Bien Public5.555.264652,1122,1%69.994
12 Chaîne nationale des régions5.330.222371,2214,3%67.231
13 La Montagne4.947.850902,949,8%110.475
14 L'Indépendant4.933.3061163,766,5%63.948
15 Nice-Matin4.321.122461,543,6%215.392
16 Var-Matin3.392.854331,199,5%103.342
17 L'Est-Éclair2.601.625421,4210,9%29.371
18 Le Populaire du Centre2.292.518321,0258,7%27.696
19 Le Journal de Saône-et-Loire2.046.244451,5151,7%29.982
20 L'Union1.938.5221213,951,4%31.177
21 Journal L'Alsace1.601.977401,357,4%69.796
22 France-Antilles Guadeloupe1.438.855190,6221,9%34.128
23 Le Républicain Lorrain1.422.249200,6139,3%51.045
24 Le Télégramme1.237.133301,053,2%77.508
25 La Voix du Nord1.022.122361,215,6%182.058
26 La République du Centre1.008.398290,9108,3%32.098
27 Le JDC983.073782,578,9%15.969
28 Vosges Matin524.855160,596,3%34.057
29 Le Courrier de l'Ouest465.02560,2682,7%11.353
30 La Nouvelle République290.768230,785,7%14.752
31 Charente Libre266.386180,660,3%24.555
32 Courrier Picard189.202401,317,7%26.781
33 Paris-Normandie163.835451,58,2%44.593
34 L'Yonne Républicaine155.855270,937,5%15.409
35 La République des Pyrénées144.57880,353,1%34.051
36 Le Berry Républicain111.077110,450,2%20.133
37 Presse Océan71.004230,728,9%10.684
38 Le Maine Libre63.331110,451,0%11.291
39 France-Antilles Martinique58.06240,121,8%66.508
40 jhm12.04660,270,4%2.853

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Vergeleken met november 2025 maakt France-Antilles Guadeloupe de grootste sprong in de tabel: 14 plaatsen gewonnen, van de 36e naar de 22e plaats. Qua efficiëntie laat Le Courrier de l'Ouest de beste verhouding tussen weergaven per bericht en aantal volgers van de ranglijst zien (682,7%): een gemiddeld bericht bereikt daar een publiek dat veel groter is dan de eigen community.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse regionale dagbladen (PQR) volgt. Per mediamerk wordt slechts één account geteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts mee te rekenen. De ranglijst heeft betrekking op de weergaven van Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 december 2025. De tellers worden aan het einde van de periode uitgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van januari 2026. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze statistieken volgen voor uw eigen accounts en uw markt? Neem contact op.