Ranglijsten|rankingfacebookmediasocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia: april 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina's van de belangrijkste Franse nieuwsmedia genereren. Hier is de TOP 40 van april 2026.

Na een uitzonderlijke maart voor alle nieuwszenders keert april terug naar gebruikelijker niveaus. Eén ding veranderde niet: BFMTV blijft bovenaan, voor de tweede maand op rij.

1. De top 5 van de maand#

BFMTV bevestigt zijn eerste plaats met 281,3 miljoen weergaven uit 575 berichten. Brut. klimt terug naar de 2e plaats met 213,3 miljoen, een volume vrijwel gelijk aan dat van maart: de constante prestaties van de historische koploper steken af tegen de schommelingen in de rest van de tabel. TF1 INFO completeert het podium met 193,2 miljoen.

RTL behoudt de 4e plaats (93,9 mln.), en France Inter komt de top 5 binnen: 82,2 miljoen weergaven, vier plaatsen gewonnen in één maand.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 BFMTV281.304.05157519,27,3%6.721.074
2 Brut.213.316.40139313,15,2%10.455.695
3 TF1 INFO193.165.35436712,29,2%5.726.037
4 RTL93.889.71847415,88,1%2.458.727
5 France Inter82.227.62740313,48,7%2.333.968
6 France 2480.749.45349216,41,1%14.502.654
7 franceinfo74.498.15454618,24,0%3.435.280
8 M6 Info67.496.37935611,99,2%2.055.351
9 LCI61.230.6141715,79,1%3.929.867
10 Le 20h - France Télévisions51.607.2772187,38,2%2.872.765
11 L'Équipe41.670.6751575,23,4%7.769.313
12 CNEWS30.809.910138746,21,0%2.117.728
13 Le Parisien29.674.0492387,92,5%4.896.555
14 Le Figaro23.711.4601866,23,0%4.229.384
15 LCP20.929.683742,591,5%308.969
16 Dernières Nouvelles d'Alsace20.801.4572949,820,8%340.883
17 RFI19.944.5011414,72,1%6.781.536
18 La Dépêche du Midi19.207.9841625,415,7%756.661
19 20 Minutes15.555.3041996,62,3%3.396.454
20 Le Monde14.922.4601194,02,1%5.961.824
21 Europe 112.988.7761525,15,7%1.503.829
22 L'Est Républicain11.805.20130910,310,1%377.192
23 La Provence10.731.2551535,15,2%1.341.756
24 Le HuffPost10.672.342903,09,5%1.243.430
25 Public Sénat9.527.3611133,814,8%571.591
26 La Voix du Nord9.495.0941214,08,4%938.871
27 Mediapart8.541.816220,721,0%1.848.575
28 Nice-Matin8.391.769391,331,0%695.098
29 Midi Libre8.344.7611163,916,9%426.374
30 Ouest-France7.985.261561,911,6%1.225.974
31 Le Progrès7.340.36932310,86,1%373.188
32 SudOuest.fr7.216.0761414,78,1%635.390
33 Femme Actuelle6.810.783411,412,0%1.384.830
34 TV5MONDE6.582.102852,81,6%4.695.866
35 Futura6.411.464682,35,2%1.799.090
36 Le Dauphiné Libéré6.259.36130810,33,7%546.679
37 Agence France-Presse5.890.6731545,13,9%984.886
38 Le Républicain Lorrain5.638.8742909,76,9%281.752
39 Challenges3.913.905230,837,3%456.485
40 La Montagne3.325.1721675,66,1%327.783

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

De klim van de maand is van France Inter, van de 9e naar de 5e plaats. Het station publiceerde 403 berichten en haalde een ratio van 8,7%, solide voor een community van 2,3 miljoen volgers.

Le Monde maakte een mooie sprong, van de 32e naar de 20e plaats. RFI won vier plaatsen (17e) en La Dépêche du Midi kwam de nationale top 20 binnen (18e), een zeldzaamheid voor een regionale titel.

LCP behaalde opnieuw de indrukwekkendste ratio van de tabel: 91,5% van de omvang van zijn community aan weergaven per bericht. M6 Info was een van de weinige pagina's uit de top 10 die in een rustigere april zijn volume liet groeien, met +17%.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die de openbare Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia continu volgt. Per mediamerk wordt slechts één pagina geteld: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina's samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video's en Reels die tussen 1 en 30 april 2026 zijn gepubliceerd, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. De aantallen volgers zijn die op het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van maart 2026; volgende maand: ranglijst van mei 2026.

Deze ranglijst wordt elke maand gepubliceerd op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt volgen, neem dan contact op.