Ranglijsten|rankingfacebookmediasocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia: mei 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina's van de belangrijkste Franse nieuwsmedia genereren. Hier is de TOP 40 van mei 2026.

Na twee maanden BFMTV vanaf de 2e of 3e plaats te hebben gadegeslagen, gaf Brut. antwoord. En wat voor antwoord: 629,6 miljoen weergaven, ongezien in deze reeks en bijna het drievoudige van het volume van april.

1. De top 5 van de maand#

Brut. verpletterde mei: 629,6 miljoen weergaven (+195%), 584 berichten en een ratio die weer steeg naar 10,3%. TF1 INFO neemt de 2e plaats in met 211,5 miljoen weergaven, iets hoger dan in april. BFMTV, de leider van maart en april, blijft stevig op het podium met 178,5 miljoen.

RTL behoudt de 4e plaats (102,5 mln.). En franceinfo completeert de top 5: 77 miljoen weergaven, vorige maand nog 7e.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.629.633.78458418,810,3%10.455.695
2 TF1 INFO211.479.26536811,910,0%5.726.037
3 BFMTV178.501.09037612,17,1%6.721.074
4 RTL102.499.42548115,58,7%2.458.727
5 franceinfo76.964.22761419,83,6%3.435.280
6 L'Équipe75.351.5442156,94,5%7.769.313
7 France Inter68.701.22541313,37,1%2.333.968
8 Le 20h - France Télévisions59.796.8332347,58,9%2.872.765
9 France 2458.086.28341413,41,0%14.502.654
10 M6 Info42.794.82434211,06,1%2.055.351
11 Le Parisien39.609.6002046,64,0%4.896.555
12 LCI38.147.0081424,66,8%3.929.867
13 CNEWS30.597.349139244,91,0%2.117.728
14 La Provence27.909.3021705,512,2%1.341.756
15 Le Figaro25.930.4481886,13,3%4.229.384
16 Dernières Nouvelles d'Alsace25.079.06634411,121,4%340.883
17 La Dépêche du Midi24.066.8072046,615,6%756.661
18 RFI19.762.7261153,72,5%6.781.536
19 TV5MONDE18.750.3061023,33,9%4.695.866
20 Europe 117.203.8521665,46,9%1.503.829
21 20 Minutes17.084.7421876,02,7%3.396.454
22 LCP14.331.472923,050,4%308.969
23 Nice-Matin13.029.5031043,418,0%695.098
24 Mediapart11.897.283351,118,4%1.848.575
25 Le Progrès11.718.31235411,48,9%373.188
26 L'Est Républicain10.203.61234011,08,0%377.192
27 SudOuest.fr9.732.3511404,510,9%635.390
28 Le Monde9.260.8121153,71,4%5.961.824
29 La Voix du Nord9.014.8221244,07,7%938.871
30 Public Sénat8.950.9361153,713,6%571.591
31 Ouest-France8.833.491702,310,3%1.225.974
32 Midi Libre8.625.8771103,518,4%426.374
33 Le Dauphiné Libéré8.506.45834411,14,5%546.679
34 Le Républicain Lorrain8.389.08132510,59,2%281.752
35 Agence France-Presse8.239.4991595,15,3%984.886
36 Futura6.817.171732,45,2%1.799.090
37 Le HuffPost6.270.857812,66,2%1.243.430
38 La Montagne4.838.1601775,78,3%327.783
39 Var-Matin4.555.785200,652,9%430.315
40 BFM Business4.342.054752,49,1%637.712

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

De prestatie van L'Équipe verdient een uitvergroting: slechts 215 berichten, maar sportcontent die in mei explodeerde. De weergaven sprongen +81% omhoog, goed voor de 6e plaats, vijf plaatsen winst ten opzichte van de 11e plaats in april.

La Provence bevestigde zich aan regionale zijde: +160% weergaven en een sprong van de 23e naar de 14e plaats in de nationale ranglijst, de beste plaats in deze reeks. TV5MONDE won vijftien plaatsen (19e), en Le Parisien liet zijn volume met 33% groeien.

Qua efficiëntie blijft LCP de maatstaf met 50% van de omvang van zijn community aan weergaven per bericht, en Var-Matin kwam met een ratio van 53% de nationale tabel binnen, de hoogste van de maand.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die de openbare Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia continu volgt. Per mediamerk wordt slechts één pagina geteld: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina's samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video's en Reels die tussen 1 en 31 mei 2026 zijn gepubliceerd, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. De aantallen volgers zijn die op het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van april 2026; volgende maand: ranglijst van juni 2026.

Deze ranglijst wordt elke maand gepubliceerd op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt volgen, neem dan contact op.