Ranglijsten|rankingfacebookmediasocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia: juni 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina's van de belangrijkste Franse nieuwsmedia genereren. Hier is de TOP 40 van juni 2026.

BFMTV gaf op zijn beurt antwoord. Een maand na het absolute record van Brut. herovert de nieuwszender de leiding met 376,9 miljoen weergaven, zijn beste totaal sinds het begin van deze reeks en meer dan het dubbele van zijn volume in mei.

1. De top 5 van de maand#

BFMTV leverde een complete maand: 376,9 miljoen weergaven (+111%), 474 berichten en de beste ratio van de top 5 met 11,7%. Ook TF1 INFO vestigde zijn reeksrecord met 276,4 miljoen (+31%). Brut. zakt na zijn buitengewone mei terug naar 192 miljoen en completeert het podium.

RTL behoudt de 4e plaats en passeert opnieuw de 100 miljoen (104,3 mln.). franceinfo consolideert de 5e plaats met 80,4 miljoen, met het hoogste tempo van het kwintet (587 berichten).

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 BFMTV376.906.19847415,811,7%6.790.579
2 TF1 INFO276.395.11948416,19,6%5.927.205
3 Brut.191.959.28142714,24,2%10.656.128
4 RTL104.285.15450516,88,2%2.529.582
5 franceinfo80.391.79158719,63,9%3.497.081
6 France Inter75.029.51846315,46,8%2.370.040
7 Le 20h - France Télévisions71.336.8822448,19,9%2.950.903
8 M6 Info69.548.31438712,98,6%2.090.834
9 CNEWS63.513.702140446,82,1%2.153.618
10 France 2453.392.55360820,30,6%14.555.841
11 Le Parisien51.797.4241755,86,0%4.932.152
12 L'Équipe43.628.07533511,21,7%7.811.427
13 La Dépêche du Midi42.694.0622889,619,2%774.099
14 LCI41.838.6991444,87,3%3.961.977
15 Le Figaro27.997.5011896,33,5%4.245.598
16 20 Minutes26.568.7862177,23,6%3.433.029
17 Dernières Nouvelles d'Alsace26.510.29734811,621,1%361.734
18 Ouest-France24.982.088882,922,8%1.245.306
19 RFI24.953.0291916,41,9%6.809.210
20 Europe 123.702.1371635,49,6%1.522.439
21 HugoDécrypte21.935.643923,173,5%324.322
22 La Provence21.781.6411906,38,4%1.364.723
23 Le Monde18.257.6871204,02,5%5.975.397
24 Le Dauphiné Libéré17.258.54238212,78,1%556.282
25 TV5MONDE15.814.811993,33,4%4.743.662
26 Le Républicain Lorrain14.727.99235411,814,3%290.472
27 Le Progrès13.948.75836512,210,0%381.334
28 SudOuest.fr11.897.8491495,012,4%642.334
29 L'Est Républicain11.746.74636912,38,3%383.951
30 Nice-Matin10.756.499893,017,3%699.171
31 Public Sénat10.142.8351224,114,1%590.472
32 LCP9.956.264702,345,5%312.853
33 Midi Libre8.209.1011183,916,1%432.560
34 Agence France-Presse7.997.3401284,36,3%993.476
35 Futura7.774.648742,55,8%1.811.835
36 La Montagne7.244.4291966,511,1%331.610
37 Le HuffPost6.665.9141073,65,0%1.251.848
38 Var-Matin5.891.708321,142,4%433.951
39 La Voix du Nord5.550.067913,06,5%942.895
40 Mediapart4.796.826200,712,9%1.858.165

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Achter het podium wint M6 Info twee plaatsen (8e, +63%) en verdubbelt CNEWS zijn weergaven (+108%) om van de 13e naar de 9e plaats te klimmen, met een recordtempo van 1.404 berichten over de maand.

De nieuwkomer van de maand is HugoDécrypte: 92 berichten, 21,9 miljoen weergaven, de 21e plaats in zijn eerste ranglijst en bovenal de beste ratio van de tabel, 73,5% van zijn community aan weergaven per bericht.

Onder de stijgers maakt Ouest-France de grootste sprong: +183% en dertien plaatsen winst (18e). Le Dauphiné Libéré verdubbelt zijn weergaven (24e), Le Monde doet dat bijna ook (+97%, 23e) en La Dépêche du Midi nestelt zich in de top 15 (13e, +77%).

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die de openbare Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia continu volgt. Per mediamerk wordt slechts één pagina geteld: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina's samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video's en Reels die tussen 1 en 30 juni 2026 zijn gepubliceerd, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. De aantallen volgers zijn die op het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van mei 2026; volgende maand: ranglijst van juli 2026.

Deze ranglijst wordt elke maand gepubliceerd op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt volgen, neem dan contact op.