Ranglijsten|rankingfacebookmediasocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia: juli 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina's van de belangrijkste Franse nieuwsmedia genereren. Hier is de TOP 40 van juli 2026.

Brut. staat weer voorop. De pagina verdubbelt zijn volume van juni en herovert de eerste plaats met 384,8 miljoen weergaven, terwijl TF1 INFO het beste totaal uit zijn geschiedenis in deze reeks neerzet.

1. De top 5 van de maand#

Brut. keert terug aan kop met 384,8 miljoen weergaven (+100%) uit 560 berichten, zijn op één na beste maand na de piek van mei. TF1 INFO vestigt het reeksrecord met 298,7 miljoen (+8%). BFMTV completeert het podium met 290,1 miljoen, zijn derde beste totaal sinds het begin van de ranglijst, en de beste ratio van de top 5 met 9,8%.

Ook franceinfo vestigt zijn record en stijgt naar de 4e plaats met 134,4 miljoen weergaven (+67%). France 24 wint vijf plaatsen (5e, 92,7 miljoen, +74%) met het hoogste tempo van het kwintet, 622 berichten over de maand.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.384.779.47556018,16,3%10.830.404
2 TF1 INFO298.679.56354317,59,1%6.051.385
3 BFMTV290.093.95143213,99,8%6.846.328
4 franceinfo134.365.04759719,36,3%3.560.197
5 France 2492.700.54062220,11,0%14.625.457
6 Le 20h - France Télévisions84.404.2882588,310,9%3.011.496
7 M6 Info79.613.46435211,410,5%2.161.915
8 L'Équipe78.335.03631610,23,2%7.847.154
9 CNEWS69.129.576154349,82,0%2.195.731
10 RTL67.272.03546915,15,6%2.558.880
11 La Dépêche du Midi62.780.83830910,025,4%798.454
12 France Inter59.569.02439312,76,3%2.392.256
13 HugoDécrypte46.474.1581033,3127,6%353.709
14 SudOuest.fr45.863.0422086,732,8%673.089
15 20 Minutes44.183.1342046,66,3%3.442.615
16 Le Parisien43.166.699882,89,9%4.951.479
17 La Provence38.941.5852839,19,9%1.386.417
18 Ouest-France38.629.8981073,528,6%1.264.029
19 Var-Matin36.859.1561234,065,2%459.924
20 Dernières Nouvelles d'Alsace34.651.00237112,024,5%380.460
21 Le Figaro32.952.1131906,14,1%4.266.139
22 Le Dauphiné Libéré31.428.09642913,812,7%575.312
23 Le Progrès25.965.59235411,418,8%390.044
24 RFI24.015.3782116,81,7%6.828.514
25 LCI21.709.673842,76,5%3.993.672
26 TV5MONDE21.583.618892,95,1%4.772.526
27 L'Est Républicain20.520.07835811,514,7%390.311
28 Le Monde19.756.4631193,82,8%5.991.753
29 Futura16.584.400772,511,7%1.844.217
30 Le Républicain Lorrain15.822.00934311,115,3%300.747
31 Europe 115.262.0431374,47,3%1.529.926
32 actu.fr13.791.0631675,425,5%323.236
33 Midi Libre13.048.5031244,023,9%439.569
34 La Voix du Nord12.977.4181334,310,3%947.687
35 Nice-Matin11.599.269682,224,3%702.648
36 Agence France-Presse11.568.6911223,99,2%1.027.063
37 Le HuffPost10.689.6621113,67,6%1.261.699
38 LCP10.518.973632,053,3%313.305
39 Public Sénat7.802.150822,615,6%611.394
40 La Montagne7.333.7132177,010,1%335.073

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

In pas zijn tweede ranglijst wint HugoDécrypte acht plaatsen (13e) door zijn weergaven te verdubbelen (+112%) en behaalt de beste ratio van de tabel: 127,6% van zijn community aan weergaven per bericht, uit 103 berichten.

De regionale pers neemt veel ruimte in de bovenste helft van de nationale ranglijst in. La Dépêche du Midi (11e) en SudOuest.fr (14e) vestigen allebei hun reeksrecord, laatstgenoemde door zijn weergaven bijna te vervierdubbelen (+285%, veertien plaatsen winst). Var-Matin laat de sterkste stijging van de tabel zien, +526% en negentien plaatsen (19e).

Ook een recordmaand voor M6 Info (7e, 79,6 miljoen). L'Équipe wint vier plaatsen (8e, +80%), La Voix du Nord meer dan verdubbelt zijn weergaven (34e, +134%) en actu.fr keert terug in de TOP 40, op de 32e plaats.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die de openbare Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia continu volgt. Per mediamerk wordt slechts één pagina geteld: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina's samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video's en Reels die tussen 1 en 31 juli 2026 zijn gepubliceerd, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. De aantallen volgers zijn die op het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van juni 2026; volgende maand: ranglijst van augustus 2026.

Deze ranglijst wordt elke maand gepubliceerd op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt volgen, neem dan contact op.