Ranglijsten|rankingfacebookregional-presssocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina’s van de Franse regionale pers: april 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven van de Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”). Hier is de TOP 40 van april 2026.

Le Parisien blijft voor de tweede maand op rij op de eerste plaats, met een opmerkelijk stabiel volume. Daarachter wordt het podium krapper en meerdere redacties zijn duidelijk van formaat veranderd.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien blijft aan kop met 29,7 miljoen weergaven, 4% meer dan in maart. Dernières Nouvelles d'Alsace neemt de 2e plaats in met 20,8 miljoen en een verhouding van 20,8%, ver boven de andere koplopers. La Dépêche du Midi completeert het podium met 19,2 miljoen, 25% meer in een maand.

L'Est Républicain maakte de sprong van de maand: van de 11e naar de 4e plaats, met 11,8 miljoen weergaven (+26%) en 309 berichten. La Provence, na twee maanden aan de top, behoudt een plaats in de leidende vijf.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien29.674.0492387,92,5%4.896.555
2 Dernières Nouvelles d'Alsace20.801.4572949,820,8%340.883
3 La Dépêche du Midi19.207.9841625,415,7%756.661
4 L'Est Républicain11.805.20130910,310,1%377.192
5 La Provence10.731.2551535,15,2%1.341.756
6 Journal L'Alsace10.010.5422929,711,2%305.132
7 La Voix du Nord9.495.0941214,08,4%938.871
8 Nice-Matin8.391.769391,331,0%695.098
9 Midi Libre8.344.7611163,916,9%426.374
10 Ouest-France7.985.261561,911,6%1.225.974
11 Le Progrès7.340.36932310,86,1%373.188
12 SudOuest.fr7.216.0761414,78,1%635.390
13 Le Dauphiné Libéré6.259.36130810,33,7%546.679
14 Vosges Matin5.889.5712739,115,0%143.547
15 Le Bien Public5.736.3212448,111,7%200.707
16 Le Républicain Lorrain5.638.8742909,76,9%281.752
17 Le JSL3.894.8222408,015,5%104.483
18 La Montagne3.325.1721675,66,1%327.783
19 L'Indépendant2.671.0061003,37,4%360.335
20 Le Télégramme2.102.858150,537,1%378.366
21 Presse Océan1.925.231401,353,6%89.854
22 Paris-Normandie1.915.9511264,24,8%316.160
23 Le Journal du Centre1.848.072421,436,6%120.233
24 Corse-Matin1.762.982280,921,7%290.466
25 actu.fr1.620.675391,313,5%307.907
26 L'Éveil de la Haute-Loire1.575.447230,885,8%79.870
27 Le Populaire du Centre1.473.217893,09,9%167.625
28 L'Yonne Républicaine1.429.730441,532,9%98.791
29 La République du Centre1.322.651331,117,6%228.269
30 L'Est-Éclair1.030.414491,619,9%105.480
31 L'Union917.595381,38,1%299.212
32 France-Antilles Guadeloupe903.540280,912,8%251.418
33 Courrier Picard777.369461,55,3%319.450
34 Le Maine Libre770.892120,458,2%110.418
35 Nord Littoral748.860381,314,9%132.197
36 L'Écho Républicain656.765291,024,2%93.436
37 Charente Libre547.414180,613,0%234.614
38 La Presse de la Manche432.12860,266,3%108.665
39 Le Berry Républicain424.474240,816,7%106.016
40 La Nouvelle République285.489110,414,4%180.343

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Hoe hoger de verhouding, hoe verder het account buiten de eigen community reikt.

3. Wat opvalt#

La Voix du Nord liet de sterkste volumegroei van de ranglijst zien: +68% weergaven in één maand, van de 18e naar de 7e plaats. De redactie uit het noorden staat met stijl terug in de top 10.

L'Alsace won vier plaatsen (6e), SudOuest.fr eveneens vier (12e), en Le Télégramme sprong van de 39e naar de 20e plaats, de grootste stijging in de tabel.

Qua efficiëntie bereikte L'Éveil de la Haute-Loire een verhouding van 86%, zijn record in deze reeks, voor Presse Océan (53%) en Le Journal du Centre (37%). Qua frequentie geven Le Progrès (323 berichten) en L'Est Républicain (309) het tempo aan.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die continu de openbare Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één pagina meegeteld: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina’s samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video’s en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 30 april 2026, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. De volgersaantallen zijn die welke zijn waargenomen op het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van maart 2026; volgende maand: ranglijst van mei 2026.

Deze ranglijst wordt elke maand gepubliceerd op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze statistieken voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.