Ranglijsten|rankingfacebookregional-presssocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina’s van de Franse regionale pers: maart 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”) genereren. Hier is de TOP 40 van maart 2026.

Het duel aan de top gaat door. Nadat Le Parisien in februari met 64.000 weergaven de leiding moest afstaan, herovert de krant de eerste plaats. La Provence blijft dichtbij, en achter hen wordt het podium opnieuw door elkaar geschud.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien klimt terug naar de eerste plaats met 28,5 miljoen weergaven uit 213 berichten. La Provence volgt met 23 miljoen, gedragen door 268 berichten. Dernières Nouvelles d'Alsace neemt de 3e plaats in met 19,3 miljoen weergaven, 356 berichten en een verhouding van 16,2%, de hoogste van de top 5.

La Dépêche du Midi stijgt naar de 4e plaats (15,4 mln.), voor Le Dauphiné Libéré (13,9 mln.), nog altijd de publicatiemachine van de ranglijst: 387 berichten, 12,5 per dag.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien28.523.2952157,22,7%4,86 mln.
2 La Provence22.980.4852688,96,4%1,33 mln.
3 Dernières Nouvelles d'Alsace19.311.05335611,916,5%328.501
4 La Dépêche du Midi15.361.1992227,49,4%733.431
5 Le Dauphiné Libéré13.918.84938712,96,7%538.457
6 Ouest-France12.909.345672,215,8%1,22 mln.
7 Midi Libre12.224.402983,329,5%422.797
8 La Montagne11.526.7472066,917,2%324.543
9 Nice-Matin10.755.289471,633,0%693.543
10 Journal L'Alsace10.754.21533511,210,6%301.955
11 L'Est Républicain9.401.97435311,87,1%372.651
12 Le Républicain Lorrain8.813.41232310,89,9%275.195
13 Le Progrès7.760.03836412,15,8%367.570
14 Vosges Matin7.008.83531610,515,8%140.504
15 Le Bien Public6.654.9982799,312,0%199.243
16 SudOuest.fr6.372.4081464,96,9%630.348
17 Le Populaire du Centre5.697.1801083,631,9%165.395
18 La Voix du Nord5.646.6191314,44,6%935.684
19 Le JSL5.427.6442799,318,9%103.004
20 Courrier Picard4.091.531662,219,6%316.414
21 Paris-Normandie3.853.1241635,47,5%314.951
22 L'Indépendant2.997.3951394,66,0%356.602
23 France-Antilles Guadeloupe2.576.475481,621,4%250.597
24 Le Journal du Centre2.189.086983,318,8%118.616
25 Var-Matin1.839.260341,112,6%428.188
26 La Presse de la Manche1.807.105160,5105,2%107.394
27 Presse Océan1.700.073702,327,7%87.679
28 L'Est-Éclair1.674.122642,125,0%104.826
29 La République du Centre1.611.382481,614,9%225.622
30 L'Union1.537.845461,511,2%297.646
31 L'Écho Républicain1.356.530401,336,8%92.094
32 L'Yonne Républicaine1.107.787561,920,2%97.954
33 Corse-Matin1.048.700411,48,9%288.566
34 actu.fr974.456431,47,5%301.203
35 L'Éveil de la Haute-Loire945.040260,945,7%79.463
36 Charente Libre935.752291,013,8%233.695
37 Nord Littoral833.955351,218,1%131.977
38 La Nouvelle République733.240130,432,1%175.791
39 Le Télégramme581.721531,82,9%376.797
40 Le Petit Bleu d'Agen435.933120,469,5%52.234

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Hoe hoger de verhouding, hoe verder het account reikt buiten de eigen community.

3. Wat opvalt#

Ouest-France behaalde de beste efficiëntie aan de top van de tabel: een 6e plaats met slechts 67 berichten, een verhouding van 16% tussen weergaven per bericht en omvang van de community. Weinig publiceren maar goed publiceren werkt ook.

Nice-Matin maakte de sprong van de maand, van de 21e naar de 9e plaats. L'Est Républicain won zeven plaatsen (11e), Le Républicain Lorrain vier (12e), en Courrier Picard klom van de 33e naar de 20e plaats.

Qua efficiëntie per bericht kwam La Presse de la Manche op 105% met slechts zestien berichten: elke video bereikt meer dan het equivalent van de volledige community. L'Éveil de la Haute-Loire (46%) en L'Écho Républicain (37%) volgen, drie lokale redacties die met heel weinig veel bereiken.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk telt slechts één pagina mee: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina’s samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video’s en Reels die tussen 1 en 31 maart 2026 zijn gepubliceerd, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. De aantallen volgers zijn die welke zijn waargenomen op het moment dat de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van februari 2026; volgende maand: ranglijst van april 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze statistieken voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.