Ranglijsten|rankingfacebookregional-presssocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina’s van de Franse regionale pers: augustus 2025

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”, presse quotidienne régionale) genereren. Hier is de TOP 40 van augustus 2025, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien voert de ranglijst aan met 36.914.365 weergaven uit 128 berichten. La Provence volgt met 13.322.514 weergaven, voor La Dépêche du Midi (10.822.588 weergaven). Le Dauphiné Libéré en Midi Libre completeren de top 5 met 10.793.832 en 8.665.041 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien36.914.3651284,16,1%4,74 mln.
2 La Provence13.322.5141775,76,2%1,2 mln.
3 La Dépêche du Midi10.822.5881815,811,7%511.089
4 Le Dauphiné Libéré10.793.8322588,39,2%454.261
5 Midi Libre8.665.041792,529,6%371.124
6 Dernières Nouvelles d'Alsace - DNA8.068.7462217,114,9%245.488
7 Ouest-France7.290.713331,119,1%1,16 mln.
8 L'Est Républicain6.809.5962056,610,2%324.782
9 Nice-Matin6.623.150672,214,8%669.062
10 Journal L'Alsace6.260.5792327,510,8%250.911
11 Le Bien Public5.654.9072046,616,4%169.083
12 Le Progrès5.648.4252588,36,7%326.307
13 Le JSL5.487.4722267,329,5%82.286
14 Paris-Normandie5.044.541963,118,0%291.432
15 SudOuest.fr4.744.879983,28,7%558.631
16 La Voix du Nord4.713.093581,99,0%899.058
17 actu.fr3.974.441311,048,8%262.752
18 L'Indépendant3.634.650872,813,4%310.860
19 Courrier Picard3.384.190551,820,8%295.143
20 Vosges Matin3.110.1171986,413,3%118.123
21 Le Populaire du Centre2.603.022160,5112,8%144.242
22 Le Républicain Lorrain2.573.9262026,55,4%234.075
23 La Montagne2.443.664672,212,9%282.695
24 Var-Matin2.253.430260,822,7%381.344
25 Le Journal du Centre1.989.978280,971,2%99.822
26 Presse Océan1.720.597301,081,0%70.808
27 Le Télégramme1.290.086401,39,0%356.486
28 La République du Centre1.280.751200,630,6%209.186
29 jhm1.205.413170,5128,9%55.015
30 L'Est-Éclair820.237381,222,9%94.408
31 L'Union784.023190,614,7%279.886
32 France-Antilles Guadeloupe654.885401,36,9%236.423
33 L'Écho Républicain613.596150,549,3%83.022
34 Corse-Matin415.168130,411,7%271.868
35 Nord Littoral343.127521,75,2%126.358
36 France-Antilles Martinique335.702270,95,1%243.272
37 L'Éveil de la Haute-Loire308.59810,0468,3%65.895
38 Le Courrier de l'Ouest273.62150,254,5%100.480
39 Le Maine Libre219.49830,176,6%95.493
40 Charente Libre142.30970,29,1%224.414

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede maatstaf voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Qua efficiëntie laat L'Éveil de la Haute-Loire de beste verhouding tussen weergaven per bericht en volgers van de ranglijst zien (468,3%): een gemiddeld bericht daar bereikt een publiek dat veel groter is dan de eigen community.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (PQR) volgt. Per mediamerk telt slechts één pagina mee: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina’s samen te voegen. De ranglijst omvat de videoweergaven van video’s en Reels die tussen 1 en 31 augustus 2025 zijn gepubliceerd. De tellers worden aan het einde van de periode uitgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van september 2025. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze statistieken voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.