Ranglijsten|rankingfacebookregional-presssocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina’s van de Franse regionale pers: september 2025

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”, presse quotidienne régionale) genereren. Hier is de TOP 40 van september 2025, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien voert de ranglijst aan met 39.416.576 weergaven uit 149 berichten. La Provence volgt met 24.054.518 weergaven, voor La Dépêche du Midi (21.505.292 weergaven). Ouest-France en Le Dauphiné Libéré completeren de top 5 met 17.165.779 en 16.281.256 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien39.416.5761495,05,5%4,77 mln.
2 La Provence24.054.5182347,88,4%1,23 mln.
3 La Dépêche du Midi21.505.2921745,822,0%562.749
4 Ouest-France17.165.779491,629,9%1,17 mln.
5 Le Dauphiné Libéré16.281.2562849,512,2%471.530
6 Dernières Nouvelles d'Alsace - DNA9.465.3952408,015,4%256.549
7 Var-Matin8.957.070491,647,0%388.529
8 Midi Libre8.303.051642,133,8%383.373
9 Le JSL8.026.7302347,840,0%85.770
10 SudOuest.fr7.440.8211023,412,6%577.971
11 actu.fr6.537.204571,942,9%267.572
12 L'Est Républicain6.503.3512357,88,3%332.790
13 Journal L'Alsace5.994.4862347,89,9%257.528
14 Nice-Matin5.543.930612,013,5%672.864
15 Le Bien Public5.526.8902237,414,2%174.205
16 L'Indépendant5.284.9231103,714,8%324.361
17 Le Progrès5.252.0762628,76,0%331.504
18 La Montagne4.493.0061063,514,5%291.630
19 Vosges Matin3.427.7612107,013,4%122.142
20 La Voix du Nord3.189.092531,86,7%903.241
21 Le Républicain Lorrain3.188.9822137,16,3%237.374
22 Paris-Normandie2.220.3591103,76,8%296.134
23 Corse-Matin2.218.015311,025,9%276.454
24 Courrier Picard2.206.812401,318,5%298.716
25 Le Journal du Centre1.620.187341,146,7%102.081
26 Le Télégramme1.576.879331,113,3%358.732
27 Le Populaire du Centre1.472.677381,326,4%146.810
28 La République du Centre1.339.944220,728,8%211.727
29 Charente Libre1.275.698140,540,3%225.863
30 L'Union1.074.613170,622,2%284.261
31 L'Éveil de la Haute-Loire992.068110,4133,3%67.669
32 Presse Océan959.677240,854,9%72.836
33 L'Écho Républicain672.635210,737,9%84.431
34 L'Est-Éclair573.732351,217,0%96.323
35 France-Antilles Guadeloupe539.440160,514,1%238.299
36 Nord Littoral474.524351,210,6%127.536
37 jhm429.79850,2154,5%55.649
38 L'Yonne Républicaine320.804160,522,2%90.293
39 Le Maine Libre292.90090,333,2%98.128
40 Dordogne Libre219.71590,364,4%37.912

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede maatstaf voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Vergeleken met augustus 2025 maakt Var-Matin de grootste sprong in de tabel: 17 plaatsen gewonnen, van de 24e naar de 7e plaats. L'Yonne Républicaine, vorige maand nog afwezig, komt binnen op de 38e plaats (320.804 weergaven). Qua efficiëntie laat jhm de beste verhouding tussen weergaven per bericht en volgers van de ranglijst zien (154,5%): een gemiddeld bericht daar bereikt een publiek dat veel groter is dan de eigen community.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (PQR) volgt. Per mediamerk telt slechts één pagina mee: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina’s samen te voegen. De ranglijst omvat de videoweergaven van video’s en Reels die tussen 1 en 30 september 2025 zijn gepubliceerd. De tellers worden aan het einde van de periode uitgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, ranglijst van november 2025. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze statistieken voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.