Ranglijsten|rankingfacebookregional-presssocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina’s van de Franse regionale pers: januari 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”, presse quotidienne régionale) genereren. Hier is de TOP 40 van januari 2026, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien voert de ranglijst aan met 38.044.658 weergaven uit 208 berichten. La Provence volgt met 29.938.932 weergaven, voor La Dépêche du Midi (23.045.638 weergaven). Le Dauphiné Libéré en Dernières Nouvelles d'Alsace - DNA completeren de top 5 met 19.777.173 en 18.747.024 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien38.044.6582086,73,8%4,83 mln.
2 La Provence29.938.9322478,09,3%1,31 mln.
3 La Dépêche du Midi23.045.6381825,918,5%683.242
4 Le Dauphiné Libéré19.777.17334011,011,2%519.360
5 Dernières Nouvelles d'Alsace - DNA18.747.02433010,619,7%288.873
6 Var-Matin14.571.365531,764,8%424.600
7 Journal L'Alsace13.373.06032110,414,8%281.703
8 Nice-Matin10.405.162441,434,6%684.198
9 Le JSL10.007.42831110,033,5%96.126
10 Ouest-France9.517.231742,410,7%1,2 mln.
11 SudOuest.fr9.500.9561444,610,8%610.898
12 La Montagne8.872.4711675,417,0%312.922
13 Le Progrès8.659.68435211,46,9%354.263
14 Midi Libre8.641.830782,527,3%405.332
15 Vosges Matin8.424.8673079,920,8%131.922
16 Le Républicain Lorrain7.734.6803089,99,6%261.155
17 Le Bien Public7.413.5662738,814,3%189.937
18 L'Indépendant6.029.4321234,014,1%348.669
19 L'Est Républicain5.929.51731210,15,3%358.849
20 La Voix du Nord5.277.623712,38,1%920.870
21 Courrier Picard4.668.317571,826,4%309.874
22 Le Populaire du Centre3.709.887742,431,6%158.437
23 actu.fr3.650.560511,624,7%289.763
24 Le Télégramme2.686.928381,219,0%371.758
25 Presse Océan2.641.719391,382,4%82.185
26 La République du Centre2.146.956361,227,0%221.263
27 Paris-Normandie2.118.0211123,66,1%308.013
28 Le Journal du Centre2.002.043461,538,4%113.328
29 L'Est-Éclair1.470.419461,531,5%101.360
30 Nord Littoral1.333.637411,324,8%131.215
31 Le Maine Libre909.644130,466,8%104.686
32 Corse-Matin814.573150,519,2%282.299
33 Charente Libre781.081270,912,5%231.244
34 L'Yonne Républicaine664.772270,926,1%94.433
35 L'Union661.917250,89,0%292.964
36 France-Antilles Guadeloupe591.571230,710,6%242.590
37 L'Éveil de la Haute-Loire586.82990,388,0%74.090
38 jhm490.87860,2138,4%59.130
39 Le Courrier de l'Ouest422.46710,0348,5%121.210
40 Centre Presse418.464130,478,0%41.281

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede maatstaf voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Vergeleken met december 2025 maakt Var-Matin de grootste sprong in de tabel: 13 plaatsen gewonnen, van de 19e naar de 6e plaats. Centre Presse, vorige maand nog afwezig, komt binnen op de 40e plaats (418.464 weergaven). Qua efficiëntie laat Le Courrier de l'Ouest de beste verhouding tussen weergaven per bericht en volgers van de ranglijst zien (348,5%): een gemiddeld bericht daar bereikt een publiek dat veel groter is dan de eigen community.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (PQR) volgt. Per mediamerk telt slechts één pagina mee: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina’s samen te voegen. De ranglijst omvat de videoweergaven van video’s en Reels die tussen 1 en 31 januari 2026 zijn gepubliceerd. De tellers worden aan het einde van de periode uitgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van februari 2026. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze statistieken voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.