Ranglijsten|rankingfacebookregional-presssocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina’s van de Franse regionale pers: februari 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”, presse quotidienne régionale) genereren. Hier is de TOP 40 van februari 2026.

Er is deze maand een nieuwe leider. La Provence is Le Parisien met iets meer dan 64.000 weergaven voorbijgestreefd, waarbij beide pagina’s rond de 21,6 miljoen zitten. Een krappe marge, en een teken dat de ranglijst aan de top door elkaar wordt geschud.

1. De top 5 van de maand#

La Provence neemt de leiding met 21,6 miljoen weergaven uit 207 berichten (7,4 per dag). Le Parisien volgt op de hielen. Le Dauphiné Libéré stijgt naar het podium met 15,8 miljoen weergaven en het hoogste publicatievolume van de ranglijst: 362 berichten, bijna 13 per dag. Dernières Nouvelles d'Alsace (13,5 mln.) en La Dépêche du Midi (12,7 mln.) completeren de top 5.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 La Provence21.640.0272077,47,9%1,32 mln.
2 Le Parisien21.575.6961896,82,4%4,85 mln.
3 Le Dauphiné Libéré15.846.37836212,98,2%533.547
4 Dernières Nouvelles d'Alsace13.489.07328810,315,3%305.669
5 La Dépêche du Midi12.654.8561575,611,5%701.547
6 SudOuest.fr8.781.5871334,810,7%619.390
7 Le Progrès8.000.96730010,77,4%358.876
8 Midi Libre7.477.912833,021,7%415.215
9 Ouest-France7.063.364642,39,1%1,21 mln.
10 Journal L'Alsace6.929.5782679,58,8%293.441
11 Le Bien Public6.504.7632378,514,1%194.321
12 La Montagne5.857.6891274,514,4%320.354
13 Vosges Matin5.536.46228510,214,3%135.682
14 L'Indépendant5.155.245973,515,1%351.712
15 actu.fr4.944.163461,636,5%294.700
16 Le Républicain Lorrain4.378.34928410,15,7%269.003
17 Var-Matin4.347.962371,327,6%425.483
18 L'Est Républicain4.345.48630110,83,9%365.661
19 Le JSL3.783.9292378,516,2%98.691
20 La Voix du Nord3.388.143732,65,0%925.794
21 Nice-Matin2.933.677351,212,2%687.016
22 Paris-Normandie2.323.634923,38,1%312.160
23 L'Éveil de la Haute-Loire2.287.146220,8136,4%76.218
24 Presse Océan2.191.760411,563,5%84.238
25 Le Populaire du Centre1.624.291381,426,3%162.546
26 La République du Centre1.579.338291,024,4%223.202
27 Charente Libre1.449.416321,119,5%232.220
28 Le Journal du Centre1.351.029562,021,0%115.090
29 L'Est-Éclair1.001.440421,523,2%102.842
30 L'Union980.027421,57,9%295.031
31 L'Yonne Républicaine945.779331,229,9%95.838
32 Corse-Matin848.179301,110,0%283.805
33 Courrier Picard810.480371,37,0%313.092
34 Nord Littoral754.609351,216,4%131.398
35 Le Courrier de l'Ouest620.61780,362,1%124.984
36 Le Télégramme587.948371,34,3%373.455
37 France-Antilles Guadeloupe532.725552,03,9%247.365
38 France-Antilles Martinique418.160431,53,9%251.786
39 Le Petit Bleu d'Agen411.518100,480,7%50.963
40 La République des Pyrénées281.791260,96,1%178.775

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Hoe hoger de verhouding, hoe verder het account reikt buiten de eigen community.

3. Wat opvalt#

Le Dauphiné Libéré maakt zijn reputatie als publicatiemachine waar: 362 berichten in februari, het hoogste volume van de hele ranglijst, goed voor een 3e plaats die ten koste van DNA gaat. Le Progrès bevestigde zijn plek in de top 10: de 7e plaats met 300 berichten en een tempo dat al maanden niet is gezakt.

Sud Ouest steeg naar de 6e plaats met 8,8 miljoen weergaven, en Le Bien Public nestelde zich op de 11e plaats na zes plaatsen te hebben gewonnen dankzij 237 berichten. La Voix du Nord behield zijn 20e positie met 3,4 miljoen weergaven.

De andere manier om deze tabel te lezen is de efficiëntie per bericht. L'Éveil de la Haute-Loire publiceerde 22 keer in de maand, en elk bericht behaalde gemiddeld 136% van de omvang van zijn community aan weergaven. Presse Océan (63,5%), Le Courrier de l'Ouest (62,1%) en Le Petit Bleu d'Agen (80,7%) laten hetzelfde profiel zien: weinig berichten, maar video’s die ver buiten hun volgers reiken. Voor lokale redacties is het het bewijs dat een bescheiden pagina een echt publiek kan opbouwen zonder een industriële publicatiefrequentie.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Facebook-pagina’s van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk telt slechts één pagina mee: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina’s samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video’s en Reels die tussen 1 en 28 februari 2026 zijn gepubliceerd. De tellers worden aan het einde van de periode uitgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van maart 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze statistieken voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.