Ranglijsten|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia: april 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die video's en Reels genereren op de Instagram-accounts van de belangrijkste Franse nieuwsmedia. Hier is de TOP 40 van april 2026.

Terwijl Facebook afkoelde na een roerige maart, bleef Instagram stijgen. Brut. won nog eens 29% aan weergaven, en TF1 INFO nadert een symbolische drempel: een gemiddeld bericht dat evenveel weergaven oplevert als zijn volledige community.

1. De top 5 van de maand#

Brut. bereikte 628,7 miljoen weergaven, zijn record in deze reeks, uit 326 berichten. TF1 INFO consolideerde de 2e plaats met 253,2 miljoen (+46% in een maand) en bracht zijn verhouding op 91,4%. RTL hield de 3e plaats (107,8 mln.) ondanks de hoogste frequentie van de tabel (478 berichten).

Le Parisien steeg naar de 4e plaats met 107,5 miljoen (+22%), net voor France Inter (106 mln.).

2. De volledige TOP 40#

#AccountVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.624.617.07331610,534,0%5.807.564
2 TF1 INFO259.552.5012688,992,7%1.045.302
3 RTL109.405.35947215,723,7%976.409
4 France Inter106.950.37040213,415,9%1.674.114
5 Le Parisien105.623.7682217,433,4%1.431.679
6 BFM102.853.1392779,237,1%1.000.299
7 L'Équipe82.472.3901655,514,6%3.429.313
8 M6 Info59.392.0862899,658,1%353.750
9 franceinfo59.064.8592829,415,7%1.335.808
10 Le 20h - France Télévisions51.827.0702247,546,3%499.316
11 Le Monde48.900.3001173,915,0%2.791.458
12 Le Dauphiné Libéré33.005.32631510,558,5%178.972
13 Le Progrès30.856.41431610,567,4%144.880
14 La Dépêche du Midi30.293.0771595,368,3%278.752
15 L'Est Républicain29.000.7922989,990,5%107.554
16 LCI26.828.004571,9130,5%360.751
17 Le Figaro21.387.0511635,412,4%1.054.255
18 Réel média19.529.766692,353,4%529.972
19 Sud Ouest19.142.881762,560,2%418.402
20 La Provence19.120.1521484,928,5%452.720
21 20 Minutes16.395.7652097,012,8%614.529
22 CNEWS16.295.3981585,327,4%376.975
23 Europe 116.140.1361334,433,9%357.521
24 LCP-Assemblée nationale16.031.032742,5107,1%202.271
25 Le HuffPost12.737.212722,4135,7%130.353
26 Dernières Nouvelles d'Alsace10.624.4402749,142,0%92.390
27 TV5MONDE10.537.183802,716,7%788.707
28 France 2410.242.396802,75,9%2.159.150
29 Midi Libre10.118.8671133,865,0%137.869
30 Public Sénat8.243.1291013,419,7%414.000
31 Ouest-France7.803.566602,038,2%340.810
32 Mediapart7.261.251140,530,3%1.711.481
33 BFM Business5.850.705702,340,7%205.574
34 La Montagne5.688.3951645,529,6%117.275
35 Agence France-Presse5.544.7511214,020,2%226.485
36 Nice-Matin4.990.404311,070,4%228.550
37 Libération4.217.549361,215,8%741.330
38 Futura4.205.307421,439,3%254.945
39 RFI4.124.730752,56,7%822.657
40 Chaîne nationale des régions4.030.378311,0155,7%83.497

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als het account volgers heeft. Op Instagram, waar Reels ver buiten de eigen community reiken, loopt deze verhouding snel op voor accounts waarvan de formats aanslaan.

3. Wat opvalt#

Le 20h van France Télévisions boekte de sterkste groei aan de top van de tabel: +84% weergaven en een plek in de top 10. BFMTV won één plaats (6e) met een verhouding van 31,3%, en Le Monde zag zijn volume met 36% groeien.

Drie accounts passeerden deze maand de 100% efficiëntie: Le HuffPost (136%), actu.fr (134%) en LCI (130%). Voor die drie bereikt elke Reel meer mensen dan zij volgers hebben.

Réel média won zeven plaatsen (18e), wat bevestigt dat pure players in video een duurzame plek veroveren in het Franse nieuwslandschap op Instagram.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts samen te voegen. De ranglijst heeft betrekking op de weergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 30 april 2026, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. Het aantal volgers is dat van het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van maart 2026; volgende maand: ranglijst van mei 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.