Ranglijsten|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia: mei 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die video's en Reels genereren op de Instagram-accounts van de belangrijkste Franse nieuwsmedia. Hier is de TOP 40 van mei 2026.

Er zijn goede maanden, en er is mei 2026 voor Brut.: 1,12 miljard weergaven. Het miljard is in één enkele maand overschreden, een primeur in deze reeks, en een volume groter dan dat van de andere 39 accounts van de ranglijst samen.

1. De top 5 van de maand#

Brut. passeerde de grens van een miljard (+79% in één maand) met 481 berichten. TF1 INFO consolideerde de 2e plaats met 268,4 miljoen en bracht zijn efficiëntie op 95,4%: elk bericht levert bijna evenveel weergaven op als zijn community groot is. Le Parisien klom naar het podium (113,4 mln.).

L'Équipe zette zijn uitzonderlijke mei ook op Instagram voort: 110,4 miljoen weergaven (+37%), drie plaatsen gewonnen, 4e plaats. RTL sloot de top 5 af met 105,8 miljoen uit 491 berichten, het frequentierecord van de tabel.

2. De volledige TOP 40#

#AccountVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.1.163.788.76746915,142,7%5.807.564
2 TF1 INFO283.121.5522728,899,6%1.045.302
3 L'Équipe125.663.5102327,515,8%3.429.313
4 Le Parisien116.567.3672207,137,0%1.431.679
5 RTL111.171.43848215,523,6%976.409
6 France Inter97.495.82041613,414,0%1.674.114
7 BFM71.121.8682277,331,3%1.000.299
8 franceinfo60.179.3802969,515,2%1.335.808
9 Le 20h - France Télévisions56.001.3362207,151,0%499.316
10 M6 Info47.079.1752999,644,5%353.750
11 La Dépêche du Midi46.428.3232026,582,5%278.752
12 Le Monde42.237.7521143,713,3%2.791.458
13 La Provence33.993.8421745,643,2%452.720
14 Le Progrès33.653.93935711,565,1%144.880
15 Le Dauphiné Libéré30.652.91635211,448,7%178.972
16 L'Est Républicain25.135.44134011,068,7%107.554
17 Le Figaro24.872.9821595,114,8%1.054.255
18 Réel média22.061.672732,457,0%529.972
19 20 Minutes21.348.5621986,417,5%614.529
20 LCI19.822.598381,2144,6%360.751
21 Sud Ouest19.674.054712,366,2%418.402
22 Europe 116.212.2471474,730,8%357.521
23 France 2415.464.037983,27,3%2.159.150
24 LCP-Assemblée nationale12.202.122902,967,0%202.271
25 TV5MONDE12.189.689882,817,6%788.707
26 Dernières Nouvelles d'Alsace11.403.46333210,737,2%92.390
27 Mediapart11.000.508200,632,1%1.711.481
28 Nice-Matin10.465.006963,147,7%228.550
29 Agence France-Presse10.332.5601464,731,2%226.485
30 Public Sénat10.321.6181033,324,2%414.000
31 Midi Libre8.968.5951063,461,4%137.869
32 Ouest-France8.705.680762,533,6%340.810
33 Le HuffPost8.394.866682,294,7%130.353
34 Var-Matin7.978.977220,7309,4%117.214
35 CNEWS7.887.4941324,315,9%376.975
36 La Montagne7.071.9201735,634,9%117.275
37 BFM Business6.738.275692,247,5%205.574
38 Chaîne nationale des régions6.147.792391,3188,8%83.497
39 Futura5.501.183431,450,2%254.945
40 Le Nouvel Obs4.781.519190,671,6%351.612

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als het account volgers heeft. Op Instagram, waar Reels ver buiten de eigen community reiken, loopt deze verhouding snel op voor accounts waarvan de formats aanslaan.

3. Wat opvalt#

Het miljard van Brut. verandert de schaal van de ranglijst: het account alleen is goed voor meer dan de helft van de weergaven van de hele TOP 40. Zijn recept blijft hetzelfde, volume (481 berichten) en een efficiëntie van 40,6%, ver boven de normen voor een account met 5,6 miljoen volgers.

Daarachter loont regelmaat: Le Parisien en L'Équipe vorderden samen, en La Provence won opnieuw vier plaatsen (15e) met +54% weergaven.

Var-Matin haalde de nationale verhouding van de maand: 226%, waarbij elke Reel meer dan het dubbele van zijn community bereikte. actu.fr (140%) en LCI (138%) bleven boven 100%.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts samen te voegen. De ranglijst heeft betrekking op de weergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 mei 2026, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. Het aantal volgers is dat van het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van april 2026; volgende maand: ranglijst van juni 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.