Ranglijsten|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia: augustus 2025

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die video's en Reels genereren op de Instagram-accounts van de belangrijkste Franse nieuwsmedia. Hier is de TOP 40 van augustus 2025, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Brut. voert de ranglijst aan met 330.633.958 weergaven uit 168 berichten. Le Parisien volgt met 82.452.304 weergaven, vóór TF1 INFO (57.757.535 weergaven). France Inter en franceinfo completeren de top 5 met 54.713.724 weergaven en 50.649.936 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#AccountVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.330.633.9581685,437,7%5,22 mln.
2 Le Parisien82.452.3041655,342,3%1,18 mln.
3 TF1 INFO57.757.5351615,248,7%736.438
4 France Inter54.713.7241404,527,6%1,42 mln.
5 franceinfo50.649.9362156,921,4%1,1 mln.
6 BFMTV48.039.8731545,041,0%760.052
7 RTL41.250.6292638,524,3%646.077
8 Le Monde36.302.438862,816,6%2,54 mln.
9 La Dépêche du Midi25.075.9961835,981,5%168.164
10 La Provence24.264.7281625,239,6%378.102
11 M6 Info16.512.3272287,445,5%159.313
12 Le Progrès16.286.3222718,794,1%63.856
13 Sud Ouest14.954.562601,970,0%356.058
14 Le Dauphiné Libéré13.587.6452618,458,9%88.326
15 Dernières Nouvelles d'Alsace12.240.6872197,189,6%62.389
16 Le Figaro11.658.173712,318,0%910.185
17 20 Minutes11.077.1841615,213,3%517.058
18 Chaîne nationale des régions8.360.346260,8831,5%38.673
19 Ouest-France8.345.033461,559,8%303.482
20 Midi Libre7.814.505842,797,6%95.329
21 BFM Business6.208.187561,875,0%147.774
22 Nice-Matin6.018.432531,756,0%202.903
23 France 245.746.880722,33,9%2,03 mln.
24 Public Sénat4.592.224571,845,2%178.209
25 Libération4.237.489200,631,7%667.900
26 Corse-Matin3.589.214321,094,5%118.631
27 Var-Matin3.254.035250,8145,9%89.193
28 Mediapart2.911.48480,326,3%1,38 mln.
29 Le HuffPost2.803.762421,470,0%95.351
30 LCI1.910.953130,465,8%223.504
31 La Voix du Nord1.864.781561,818,9%176.593
32 Le Télégramme1.277.568391,349,7%65.902
33 Courrier International1.079.534100,317,4%620.044
34 Europe1971.103692,24,7%296.865
35 Le Point880.997160,517,9%307.364
36 L'Express864.332481,519,2%93.802
37 Télérama823.323170,513,3%364.734
38 Le Nouvel Obs542.617170,511,5%278.231
39 RFI478.862130,45,1%728.911
40 CNEWS272.8041043,40,9%305.456

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator van het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Qua efficiëntie laat Chaîne nationale des régions de beste verhouding tussen weergaven per bericht en volgers van de ranglijst zien (831,5%): een gemiddeld bericht bereikt daar een publiek dat ver buiten de omvang van de eigen community reikt.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts samen te voegen. De ranglijst heeft betrekking op videoweergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 augustus 2025. De tellers worden aan het einde van de periode afgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven toenemen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van september 2025. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.