Ranglijsten|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia: september 2025

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die video's en Reels genereren op de Instagram-accounts van de belangrijkste Franse nieuwsmedia. Hier is de TOP 40 van september 2025, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Brut. voert de ranglijst aan met 486.942.859 weergaven uit 307 berichten. RTL volgt met 88.391.561 weergaven, vóór Le Parisien (85.678.003 weergaven). France Inter en Le20h-France Télévisions completeren de top 5 met 75.466.847 weergaven en 55.953.972 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#AccountVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.486.942.85930710,230,3%5,24 mln.
2 RTL88.391.56139813,332,3%687.480
3 Le Parisien85.678.0031826,138,6%1,22 mln.
4 France Inter75.466.8472147,124,3%1,45 mln.
5 Le20h-France Télévisions55.953.9721695,6117,3%282.298
6 franceinfo54.321.2632357,820,2%1,14 mln.
7 BFMTV47.108.3671565,238,3%788.764
8 TF1 INFO46.506.6511695,635,6%772.043
9 Le Monde42.577.726943,117,6%2,58 mln.
10 M6 Info29.888.4362709,058,5%189.162
11 La Provence26.414.2222197,331,0%389.376
12 La Dépêche du Midi21.638.5211785,965,3%186.070
13 Le Figaro19.162.4941234,116,6%936.692
14 Sud Ouest18.680.443571,989,4%366.532
15 20 Minutes16.387.6151505,020,5%533.870
16 Le Progrès15.688.0632809,376,6%73.125
17 Le Dauphiné Libéré14.159.1322859,550,2%99.023
18 Dernières Nouvelles d'Alsace11.726.1422398,069,7%70.419
19 Réel média11.210.801802,731,4%446.369
20 Ouest-France10.304.534511,765,3%309.465
21 LCI9.386.965381,3105,4%234.433
22 Europe19.367.6651374,622,1%309.209
23 Chaîne nationale des régions8.996.420471,6373,0%51.323
24 CNEWS8.518.5401254,220,7%328.963
25 La Montagne8.465.7911083,674,5%105.286
26 Var-Matin8.035.513521,7163,4%94.569
27 Nice-Matin7.401.249541,865,8%208.417
28 France 246.534.605792,64,0%2,06 mln.
29 Midi Libre6.052.313702,385,3%101.342
30 Public Sénat5.415.9151023,426,0%204.148
31 BFM Business5.339.727561,960,5%157.571
32 Mediapart5.257.617100,335,7%1,47 mln.
33 Libération3.221.619220,721,4%684.315
34 Le Point3.131.297441,522,5%316.140
35 TV5MONDE2.982.879301,014,7%678.402
36 Corse-Matin2.889.226381,363,3%120.124
37 Le Nouvel Obs2.828.004280,934,5%292.901
38 Courrier International2.398.350100,336,7%654.187
39 Télérama2.195.487301,019,8%370.546
40 Le HuffPost1.838.609331,156,3%99.036

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator van het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Ten opzichte van augustus 2025 boekt CNEWS de grootste stijging van de tabel: 16 plaatsen winst, van de 40e naar de 24e plaats. Le20h-France Télévisions, vorige maand niet aanwezig, komt de ranglijst binnen op de 5e plaats (55.953.972 weergaven). Qua efficiëntie laat Chaîne nationale des régions de beste verhouding tussen weergaven per bericht en volgers van de ranglijst zien (373,0%): een gemiddeld bericht bereikt daar een publiek dat ver buiten de omvang van de eigen community reikt.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts samen te voegen. De ranglijst heeft betrekking op videoweergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 30 september 2025. De tellers worden aan het einde van de periode afgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven toenemen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van oktober 2025. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.