Ranglijsten|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia: augustus 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die video's en Reels genereren op de Instagram-accounts van de belangrijkste Franse nieuwsmedia. Hier is de TOP 40 van augustus 2026.

Het podium verandert niet: Brut., TF1 INFO en HugoDécrypte eindigen in dezelfde volgorde als in juli, alle drie boven 200 miljoen weergaven. Daarachter klimt France Inter terug naar de 4e plaats en komt RTL in de top 10.

1. De top 5 van de maand#

Brut. houdt de leiding met 302,6 miljoen weergaven uit 189 berichten. TF1 INFO volgt met 262,6 miljoen en haalt de beste verhouding van de top 5, 83,4%, met net iets meer dan een miljoen volgers. HugoDécrypte completeert het podium met 237,8 miljoen uit 120 berichten.

France Inter wint vier plaatsen en keert terug op de 4e plaats met 100,4 miljoen weergaven, bij de hoogste frequentie van het kwintet (324 berichten). L'Équipe is 5e met 99,6 miljoen, minder dan een miljoen weergaven achter France Inter.

2. De volledige TOP 40#

#AccountVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.302.600.7951896,126,5%6.040.951
2 TF1 INFO262.598.4092698,783,4%1.170.086
3 HugoDécrypte237.836.5591203,934,8%5.699.919
4 France Inter100.440.57532410,517,6%1.761.651
5 L'Équipe99.559.0301274,122,2%3.539.067
6 Le Parisien93.907.5631896,132,5%1.527.091
7 franceinfo86.459.06536111,616,7%1.430.732
8 BFM86.273.6272237,236,2%1.067.981
9 RTL73.881.28941913,516,8%1.050.881
10 La Dépêche du Midi60.290.5142618,472,1%320.347
11 Réel média55.630.806682,2137,1%596.883
12 La Provence51.713.3472187,048,6%488.462
13 Le 20h - France Télévisions47.382.2071936,242,9%571.694
14 M6 Info47.141.6632999,637,6%418.778
15 Le Monde42.415.086923,016,0%2.885.981
16 Le Progrès42.355.60332710,573,8%175.590
17 Le Dauphiné Libéré36.541.14436211,747,2%214.018
18 Sud Ouest33.288.757832,786,7%462.684
19 L'Est Républicain30.597.5413059,879,2%126.630
20 TV5MONDE25.025.566902,933,2%838.021
21 Futura19.469.551461,5149,9%282.389
22 France 2417.826.244892,99,1%2.200.802
23 Midi Libre17.063.1731133,697,3%155.135
24 CNEWS16.868.889953,145,3%391.737
25 Le Figaro16.363.7291284,111,7%1.090.069
26 Ouest-France14.034.0091023,337,1%371.095
27 20 Minutes14.024.2941494,814,6%646.874
28 Dernières Nouvelles d'Alsace13.262.59931810,341,7%99.951
29 Public Sénat12.961.2671113,624,4%478.674
30 Chaîne nationale des régions11.783.324451,5260,1%100.667
31 Var-Matin10.911.163371,2215,8%136.671
32 Mediapart8.600.343110,443,8%1.785.466
33 Europe 18.433.0911033,321,9%374.310
34 Agence France-Presse8.114.2941244,025,9%252.754
35 Le HuffPost6.573.6861093,542,0%143.566
36 La Montagne5.696.1011474,731,0%125.055
37 LCI5.519.704100,3145,2%380.107
38 Le Télégramme5.089.506612,092,3%90.368
39 BFM Business4.814.839551,841,0%213.269
40 RFI3.576.567431,49,8%846.170

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator van het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

RTL komt in de top 10 (9e, +3%) door drie plaatsen te winnen, met 419 berichten in de maand, de hoogste frequentie van de ranglijst. Réel média haalt zijn beste positie in de reeks (11e, +15%), een record aan weergaven en een verhouding van 137,1%.

Verderop in de tabel blijven de records komen: TV5MONDE (20e, +24%, zijn beste positie), Midi Libre (23e, +16%, 97,3%) en Dernières Nouvelles d'Alsace (28e, +31%). Mediapart wint zeven plaatsen (32e, +62%) en Public Sénat vier (29e, +19%).

De beste verhouding van de tabel is voor Chaîne nationale des régions, 260,1% van zijn community aan weergaven per bericht (30e), vóór Var-Matin (215,8%). LCI, Le Télégramme en RFI keren terug in de TOP 40.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts samen te voegen. De ranglijst heeft betrekking op de weergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 augustus 2026, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. Het aantal volgers is dat van het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van juli 2026; volgende maand: ranglijst van september 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.