Ranglijsten|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia: september 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die video's en Reels genereren op de Instagram-accounts van de belangrijkste Franse nieuwsmedia. Hier is de TOP 40 van september 2026.

Brut. blijft bovenaan en vermenigvuldigt zijn weergaven met 2,4 ten opzichte van augustus. HugoDécrypte neemt voor het eerst de 2e plaats in, en M6 Info komt met een record in de top 10. De TOP 40 telt samen 2,66 miljard weergaven, 31% meer dan in augustus.

1. De top 5 van de maand#

Brut. behoudt de eerste plaats met 739,3 miljoen weergaven uit 423 berichten, zijn op twee na beste totaal in de reeks. HugoDécrypte wint één plaats en stijgt voor het eerst naar de 2e plaats, met 256,3 miljoen uit slechts 155 berichten. TF1 INFO completeert het podium met 235,1 miljoen en de beste verhouding van de top 5, 55,0%.

RTL wint vijf plaatsen en klimt terug naar de 4e plaats met 123,1 miljoen weergaven (+67%), zijn record, bij de hoogste frequentie van het kwintet (473 berichten). L'Équipe behoudt de 5e plaats met 119,6 miljoen (+20%).

2. De volledige TOP 40#

#AccountVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.739.255.58342314,128,4%6.163.420
2 HugoDécrypte256.309.7121555,228,7%5.768.450
3 TF1 INFO235.122.84035411,855,0%1.207.646
4 RTL123.062.23847315,824,0%1.082.100
5 L'Équipe119.608.3692137,115,7%3.571.225
6 M6 Info118.080.32434411,576,4%449.136
7 BFM104.798.1072799,334,4%1.092.391
8 France Inter102.535.00840813,614,0%1.793.236
9 Le Parisien95.615.1991946,531,8%1.550.054
10 franceinfo91.701.55741413,815,1%1.468.010
11 La Provence43.159.8892498,334,5%502.616
12 Réel média42.933.790752,592,9%616.260
13 La Dépêche du Midi41.050.5061906,363,1%342.339
14 Le 20h - France Télévisions39.073.4042137,131,2%587.045
15 Le Progrès38.979.05040713,651,1%187.271
16 Le Monde36.920.383943,113,4%2.926.339
17 Le Dauphiné Libéré35.132.78840513,538,6%224.777
18 L'Est Républicain34.567.58938712,966,7%133.884
19 Futura33.691.538541,8212,9%293.114
20 Le Figaro33.408.8162528,411,8%1.122.142
21 CNEWS27.224.3161806,036,8%410.879
22 20 Minutes25.269.8122117,017,9%670.425
23 TV5MONDE24.164.039842,833,7%854.779
24 Sud Ouest22.522.779802,759,8%470.935
25 Europe 120.717.9411575,234,4%383.103
26 Ouest-France20.105.5241214,043,6%381.320
27 Public Sénat19.432.1641484,925,8%508.728
28 Dernières Nouvelles d'Alsace17.758.40336212,147,4%103.601
29 Midi Libre15.808.7261394,669,4%163.903
30 France 2412.843.9151073,65,4%2.218.981
31 Mediapart10.808.708210,726,5%1.944.265
32 Nice-Matin10.642.559702,359,6%254.887
33 Numerama10.403.254862,9105,5%114.664
34 LCI9.584.356230,8106,8%390.007
35 La Montagne9.491.3052076,935,5%129.108
36 RFI9.366.810933,111,7%858.657
37 Le HuffPost7.824.272963,253,2%153.305
38 BFM Business7.370.472672,250,1%219.377
39 L'Indépendant7.299.7851525,146,4%103.393
40 Var-Matin7.080.165381,3132,7%140.455

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator van het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

M6 Info ziet zijn weergaven meer dan verdubbelen (+150%) en wint acht plaatsen: 6e met 118,1 miljoen, zijn record en beste positie, bij een verhouding van 76,4%. BFM wint één plaats (7e, +21%).

Le Figaro verdubbelt zijn weergaven (20e, +104%) en vestigt zijn record, evenals Europe 1 (25e, +146%) en Dernières Nouvelles d'Alsace (28e, +34%). RFI wint vier plaatsen (36e, +162%) en vestigt ook zijn record.

De beste verhouding van de tabel is voor Futura, 212,9% van zijn community aan weergaven per bericht (19e, zijn record en beste positie), vóór Var-Matin (132,7%). Numerama (33e, 105,5%) en L'Indépendant (39e) komen in de ranglijst, en Nice-Matin keert terug in de TOP 40.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts samen te voegen. De ranglijst heeft betrekking op de weergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 30 september 2026, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. Het aantal volgers is dat van het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van augustus 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.