Ranglijsten|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia: juli 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die video's en Reels genereren op de Instagram-accounts van de belangrijkste Franse nieuwsmedia. Hier is de TOP 40 van juli 2026.

Brut. houdt de leiding ongestoord vast. Daarachter liggen TF1 INFO en HugoDécrypte binnen zes miljoen weergaven van elkaar, en voor het eerst komt een regionale titel in de nationale top 10.

1. De top 5 van de maand#

Brut. blijft onbereikbaar met 769,2 miljoen weergaven (+10%) uit 426 berichten. TF1 INFO behoudt de 2e plaats met 327,2 miljoen en haalt de beste verhouding van de top 5, 71,2%. HugoDécrypte volgt met 321,4 miljoen in pas zijn tweede ranglijst (+35%).

L'Équipe vestigt zijn reeksrecord op de 4e plaats, met 221,7 miljoen weergaven (+19%). Le Parisien wint drie plaatsen en vestigt ook zijn record: 134,9 miljoen (+42%).

2. De volledige TOP 40#

#AccountVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.769.169.22542613,730,3%5.968.661
2 TF1 INFO327.227.95940413,071,2%1.137.185
3 HugoDécrypte321.366.3861615,235,2%5.664.288
4 L'Équipe221.693.0302949,521,4%3.517.623
5 Le Parisien134.941.4602989,630,1%1.501.946
6 franceinfo115.599.46139012,621,1%1.405.075
7 BFM110.398.3842467,942,7%1.050.371
8 France Inter106.921.69139912,915,5%1.730.850
9 La Dépêche du Midi103.808.6633049,8110,4%309.283
10 Sud Ouest89.638.7421203,9162,8%458.912
11 M6 Info74.312.09537712,249,7%396.742
12 RTL71.784.35447515,314,9%1.016.098
13 La Provence61.926.9412708,748,2%475.600
14 Var-Matin59.714.9391264,1350,9%135.059
15 Le 20h - France Télévisions57.265.5612187,047,4%554.124
16 Le Monde56.033.3921183,816,6%2.856.661
17 Le Progrès50.759.18336711,883,2%166.146
18 Réel média48.548.429792,5107,2%573.024
19 L'Est Républicain48.430.55737412,1107,1%120.959
20 Le Dauphiné Libéré43.033.68943213,948,9%203.803
21 CNEWS31.495.7051545,052,9%386.744
22 20 Minutes28.350.0762056,621,6%639.497
23 Chaîne nationale des régions24.785.3051464,7176,1%96.406
24 Le Figaro23.401.9841524,914,3%1.079.104
25 Ouest-France22.816.4251203,952,3%363.333
26 Futura21.458.502451,5173,2%275.343
27 France 2420.834.4491695,55,6%2.185.206
28 TV5MONDE20.177.432902,927,6%812.629
29 Midi Libre14.762.1471234,081,6%147.062
30 Nice-Matin14.399.864712,383,7%242.375
31 Europe 113.366.5461334,327,3%368.438
32 Agence France-Presse12.194.0531163,742,8%245.593
33 Public Sénat10.924.076792,530,5%452.716
34 La Montagne10.188.7032177,038,1%123.301
35 Dernières Nouvelles d'Alsace10.097.08232210,432,6%96.114
36 LCP-Assemblée nationale9.855.898571,877,5%223.235
37 Le HuffPost8.598.1001153,753,3%140.340
38 BFM Business6.176.658642,146,0%209.681
39 Mediapart5.321.200110,427,6%1.754.892
40 Libération5.151.177551,812,4%753.062

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als het account volgers heeft. Op Instagram, waar Reels ver buiten de eigen community reiken, loopt deze verhouding snel op voor accounts waarvan de formats aanslaan.

3. Wat opvalt#

Sud Ouest boekt de grootste stijging van de maand: weergaven bijna vervierdubbeld (+270%), negen plaatsen gewonnen en een 10e plaats waarmee het voor het eerst in de nationale top 10 staat, met een verhouding van 162,8%.

Var-Matin haalt de beste verhouding van de tabel, 350,9% van zijn community aan weergaven per bericht, en wint zestien plaatsen (14e, +434%). Chaîne nationale des régions klimt even ver (23e, +337%) en bereikt 176,1%.

Ook records voor franceinfo (6e, 115,6 miljoen), La Dépêche du Midi (9e, voor het eerst boven 100 miljoen), La Provence (13e, +107%) en Nice-Matin (30e, +121%). BFM Business en Libération keren terug in de TOP 40, op de 38e en 40e plaats.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts samen te voegen. De ranglijst heeft betrekking op de weergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 juli 2026, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. Het aantal volgers is dat van het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van juni 2026; volgende maand: ranglijst van augustus 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.