Ranglijsten|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia: januari 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die video's en Reels genereren op de Instagram-accounts van de belangrijkste Franse nieuwsmedia. Hier is de TOP 40 van januari 2026, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Brut. voert de ranglijst aan met 515.475.468 weergaven uit 341 berichten. France Inter volgt met 125.590.980 weergaven, vóór RTL (109.659.802 weergaven). TF1 INFO en BFM completeren de top 5 met 108.927.021 weergaven en 97.282.420 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#AccountVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.515.475.46834111,028,0%5,39 mln.
2 France Inter125.590.98038312,420,6%1,59 mln.
3 RTL109.659.80242713,830,3%848.406
4 TF1 INFO108.927.0212407,749,9%910.333
5 BFM97.282.4202467,944,2%895.507
6 Le Parisien97.205.2272237,232,6%1,34 mln.
7 L'Équipe86.269.1781755,614,7%3,35 mln.
8 Le20h-France Télévisions84.907.2602297,491,5%405.236
9 franceinfo68.991.1703049,818,0%1,26 mln.
10 M6 Info52.367.2992999,665,1%268.863
11 Le Monde49.482.639983,218,6%2,71 mln.
12 Le Dauphiné Libéré32.656.65634111,066,5%144.025
13 Le Progrès31.314.88435011,384,2%106.290
14 La Dépêche du Midi27.515.0701876,062,7%234.663
15 Le Figaro21.938.1761825,911,9%1,01 mln.
16 La Provence21.404.4052187,023,5%417.869
17 20 Minutes21.368.2891926,219,0%584.728
18 L'Est Républicain20.406.2233079,975,4%88.145
19 Sud Ouest18.074.573852,753,0%401.079
20 LCI17.481.527391,3150,7%297.356
21 Public Sénat13.227.2661093,542,6%284.973
22 Europe112.871.7231344,328,8%333.526
23 LCP-Assemblée nationale12.035.389782,5100,6%153.378
24 Dernières Nouvelles d'Alsace10.598.4113069,941,5%83.412
25 Réel média9.778.401662,130,6%484.862
26 Mediapart9.646.635160,537,2%1,62 mln.
27 BFM Business9.521.733672,276,7%185.395
28 France 249.515.8041444,63,1%2,14 mln.
29 Var-Matin8.063.494541,7138,1%108.090
30 TV5MONDE7.936.258632,016,9%743.808
31 Midi Libre7.752.619832,776,0%122.960
32 Ouest-France7.667.273622,037,8%326.849
33 CNEWS7.410.3701575,113,1%358.979
34 RFI7.137.626722,312,5%794.085
35 La Montagne5.973.5551655,332,6%111.159
36 Agence France-Presse5.373.5441123,625,9%185.347
37 Libération5.038.003321,022,1%713.883
38 Chaîne nationale des régions4.647.035371,2178,3%70.427
39 Nice-Matin3.879.156331,153,9%218.130
40 Futura3.467.238351,142,5%233.241

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator van het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Ten opzichte van december 2025 boekt LCI de grootste stijging van de tabel: 13 plaatsen winst, van de 33e naar de 20e plaats. RFI, vorige maand niet aanwezig, komt de ranglijst binnen op de 34e plaats (7.137.626 weergaven). Qua efficiëntie laat Chaîne nationale des régions de beste verhouding tussen weergaven per bericht en volgers van de ranglijst zien (178,3%): een gemiddeld bericht bereikt daar een publiek dat ver buiten de omvang van de eigen community reikt.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts samen te voegen. De ranglijst heeft betrekking op videoweergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 januari 2026. De tellers worden aan het einde van de periode afgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven toenemen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van februari 2026. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.