Ranglijsten|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia: juni 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die video's en Reels genereren op de Instagram-accounts van de belangrijkste Franse nieuwsmedia. Hier is de TOP 40 van juni 2026.

De gebeurtenis van de maand is een binnenkomer: HugoDécrypte betreedt de ranglijst en landt meteen op het podium, op de 3e plaats. Aan kop blijft Brut. onbereikbaar, boven 700 miljoen weergaven.

1. De top 5 van de maand#

Brut. blijft bovenaan, zoals in elke editie van deze reeks: 700,1 miljoen weergaven uit 393 berichten. TF1 INFO verbreekt zijn record voor de tweede maand op rij: 349,5 miljoen (+23%), met een verhouding van 84,1%. En HugoDécrypte completeert het podium in zijn eerste maand in de ranglijst: 237,4 miljoen weergaven uit slechts 129 berichten, het laagste aantal van de top 5.

L'Équipe vestigt ook zijn reeksrecord: 185,6 miljoen weergaven, +48% in een maand. BFM sluit de top 5 af: 125,3 miljoen (+76%), twee plaatsen gewonnen en een verhouding van 50,3%.

2. De volledige TOP 40#

#AccountVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.700.086.53339313,130,2%5.893.755
2 TF1 INFO349.451.42638012,784,1%1.094.036
3 HugoDécrypte237.373.1421294,332,7%5.623.099
4 L'Équipe185.641.82234011,315,6%3.493.180
5 BFM125.261.2592428,150,3%1.028.207
6 France Inter106.516.98046415,513,5%1.702.902
7 RTL102.204.17450616,920,1%1.004.487
8 Le Parisien94.757.4982548,525,3%1.475.170
9 La Dépêche du Midi80.021.5962939,893,1%293.215
10 M6 Info77.906.57039113,052,6%378.560
11 franceinfo70.304.91234811,614,8%1.361.136
12 Le 20h - France Télévisions64.468.8462167,256,2%531.486
13 Le Monde47.510.9951194,014,1%2.823.467
14 20 Minutes36.972.7112287,625,6%633.234
15 Le Progrès35.101.45137012,361,0%155.470
16 Le Dauphiné Libéré34.920.56638812,946,7%192.580
17 L'Est Républicain34.702.69736412,182,5%115.627
18 La Provence29.949.4591836,135,2%465.347
19 Sud Ouest24.244.775822,769,3%426.929
20 Ouest-France23.535.477943,171,2%351.680
21 CNEWS20.337.5191525,135,0%382.250
22 Réel média19.623.077672,253,9%543.526
23 Le Figaro19.034.7001565,211,4%1.066.112
24 Futura19.017.648511,7140,2%266.042
25 Europe 117.524.6921535,131,3%365.601
26 TV5MONDE14.978.5371003,318,7%802.738
27 France 2414.464.5151464,94,6%2.171.094
28 LCI13.073.008240,8146,9%370.719
29 LCP-Assemblée nationale11.303.679652,280,2%216.922
30 Var-Matin11.173.695361,2253,5%122.442
31 Midi Libre11.049.0741254,261,9%142.759
32 Mediapart10.912.846180,634,9%1.735.233
33 Dernières Nouvelles d'Alsace10.757.42233011,034,5%94.550
34 Public Sénat10.246.0731123,721,4%428.452
35 La Montagne10.017.7731986,641,9%120.718
36 Agence France-Presse7.185.4471214,025,5%233.182
37 Le HuffPost7.022.3791053,549,3%135.581
38 Nice-Matin6.514.931662,241,8%235.985
39 Chaîne nationale des régions5.668.731391,3162,8%89.275
40 RFI5.618.4191033,46,6%831.548

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als het account volgers heeft. Op Instagram, waar Reels ver buiten de eigen community reiken, loopt deze verhouding snel op voor accounts waarvan de formats aanslaan.

3. Wat opvalt#

La Dépêche du Midi komt in de nationale top 10 (9e, +72%) met een verhouding van 93,1%. Futura laat de sterkste stijging van de tabel zien: +246% en vijftien plaatsen gewonnen (24e), met een efficiëntie van 140,2%.

Ouest-France (+170%, 20e) en CNEWS (+158%, 21e) zien hun weergaven meer dan verdubbelen. 20 Minutes wint vijf plaatsen (14e, +73%), en RFI komt in de TOP 40.

Qua efficiëntie haalt Var-matin de beste verhouding van de tabel: 253,5% van zijn community aan weergaven per bericht, vóór Chaîne nationale des régions (162,8%) en LCI, dat met slechts 24 berichten 146,9% bereikt.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts samen te voegen. De ranglijst heeft betrekking op de weergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 30 juni 2026, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. Het aantal volgers is dat van het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van mei 2026; volgende maand: ranglijst van juli 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.