Ranglijsten|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia: oktober 2025

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die video's en Reels genereren op de Instagram-accounts van de belangrijkste Franse nieuwsmedia. Hier is de TOP 40 van oktober 2025, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Brut. voert de ranglijst aan met 554.861.592 weergaven uit 387 berichten. L'Équipe volgt met 117.909.400 weergaven, vóór RTL (102.926.805 weergaven). France Inter en Le Parisien completeren de top 5 met 86.614.730 weergaven en 82.338.126 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#AccountVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.554.861.59238712,527,2%5,28 mln.
2 L'Équipe117.909.4002247,216,0%3,29 mln.
3 RTL102.926.80544614,432,3%715.237
4 France Inter86.614.7302839,120,6%1,49 mln.
5 Le Parisien82.338.1261956,333,8%1,25 mln.
6 BFMTV65.660.4032046,639,9%806.546
7 TF1 INFO57.774.0031926,237,9%794.156
8 Le20h-France Télévisions51.668.2622126,878,1%312.078
9 franceinfo50.077.4492708,715,8%1,17 mln.
10 Le Monde43.861.0251023,316,5%2,61 mln.
11 M6 Info40.210.5493039,865,5%202.644
12 Le Progrès26.560.7153059,8108,7%80.113
13 La Dépêche du Midi24.417.8031815,868,3%197.602
14 La Provence20.617.0161795,829,2%394.966
15 Le Dauphiné Libéré19.123.39734311,152,3%106.692
16 Sud Ouest19.002.096652,178,4%372.777
17 Le Figaro17.670.7331143,716,3%951.644
18 Europe114.113.5581655,327,1%315.363
19 20 Minutes11.571.4252197,19,7%546.292
20 Réel média11.456.319712,334,7%465.064
21 Mediapart10.632.397190,636,9%1,51 mln.
22 LCI10.095.379250,8166,7%242.281
23 CNEWS10.014.6641555,019,0%339.798
24 TV5MONDE9.251.271481,527,9%691.903
25 Dernières Nouvelles d'Alsace9.232.9862558,248,3%74.933
26 France 248.125.283993,23,9%2,08 mln.
27 Ouest-France6.908.983662,133,3%314.137
28 Nice-Matin6.676.285451,570,3%211.050
29 Public Sénat6.147.6211344,320,7%221.341
30 Midi Libre5.917.666762,574,2%104.906
31 La Montagne5.251.9181364,436,2%106.808
32 Chaîne nationale des régions4.989.121391,3223,6%57.211
33 Libération4.930.919331,121,6%691.069
34 BFM Business4.900.868632,047,5%163.622
35 Le Télégramme4.458.560311,0198,9%72.302
36 Courrier International3.814.645130,444,0%666.794
37 Le HuffPost2.821.073451,561,8%101.471
38 Le Point2.757.387451,519,2%318.858
39 Var-Matin2.547.490361,273,5%96.335
40 Télérama1.905.062361,214,0%377.067

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator van het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Ten opzichte van september 2025 boekt Mediapart de grootste stijging van de tabel: 11 plaatsen winst, van de 32e naar de 21e plaats. L'Équipe, vorige maand niet aanwezig, komt de ranglijst binnen op de 2e plaats (117.909.400 weergaven). Qua efficiëntie laat Chaîne nationale des régions de beste verhouding tussen weergaven per bericht en volgers van de ranglijst zien (223,6%): een gemiddeld bericht bereikt daar een publiek dat ver buiten de omvang van de eigen community reikt.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse nieuwsmedia volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts samen te voegen. De ranglijst heeft betrekking op videoweergaven van video's en Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 oktober 2025. De tellers worden aan het einde van de periode afgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven toenemen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van november 2025. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Om deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt te volgen, neem contact op.