Ranglijsten|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van de Franse regionale pers: januari 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die Reels genereren op de Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”, presse quotidienne régionale). Hier is de TOP 40 van januari 2026, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien voert de ranglijst aan met 97.223.901 weergaven uit 223 berichten. Le Dauphiné Libéré volgt met 32.881.475 weergaven, vóór Le Progrès (31.325.456 weergaven). La Dépêche du Midi en La Provence completeren de top 5 met 27.515.675 weergaven en 21.406.092 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#AccountReels-weergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien97.223.9012237,232,6%1,34 mln.
2 Le Dauphiné Libéré32.881.47534111,066,8%144.304
3 Le Progrès31.325.45635011,383,9%106.649
4 La Dépêche du Midi27.515.6751876,062,6%234.943
5 La Provence21.406.0922187,023,5%417.929
6 L'Est Républicain20.407.6193079,975,2%88.352
7 Sud Ouest18.075.880852,753,0%401.249
8 Dernières Nouvelles d'Alsace10.600.0563069,941,5%83.490
9 Var-Matin8.063.617541,7138,1%108.119
10 Midi Libre7.788.864832,776,3%123.047
11 Ouest-France7.667.501622,037,8%326.990
12 La Montagne5.973.6671655,332,6%111.187
13 Chaîne nationale des régions4.649.655371,2178,2%70.510
14 Le Bien Public4.261.363461,5122,5%75.618
15 Le Journal de Saône-et-Loire3.902.531511,6233,0%32.845
16 Nice-Matin3.879.156331,153,9%218.135
17 L'Indépendant3.622.835852,757,3%74.383
18 Journal L'Alsace3.477.896501,697,2%71.593
19 Le Télégramme3.105.747341,1116,3%78.522
20 La Voix du Nord2.508.648551,824,9%182.921
21 Le Républicain Lorrain1.807.321210,7162,4%52.999
22 L'Est-Éclair1.219.744361,2112,8%30.046
23 Vosges Matin1.158.634210,7150,4%36.685
24 Le Populaire du Centre1.039.060732,449,4%28.785
25 Le JDC655.148451,590,1%16.163
26 L'Union630.471912,921,8%31.766
27 Presse Océan609.611321,0168,1%11.330
28 La République du Centre565.444421,441,4%32.515
29 Charente Libre439.061220,781,1%24.612
30 France-Antilles Guadeloupe304.305180,648,3%35.016
31 Courrier Picard281.743511,620,3%27.184
32 La Nouvelle République263.901240,873,3%14.994
33 Paris-Normandie185.553571,87,2%44.999
34 Le Berry Républicain180.624140,563,0%20.475
35 L'Yonne Républicaine166.750270,939,2%15.754
36 La République des Pyrénées137.903110,436,4%34.442
37 Le Courrier de l'Ouest133.78070,2162,1%11.787
38 France-Antilles Martinique68.58070,214,5%67.462
39 Le Maine Libre28.52250,249,9%11.434
40 Le Petit Bleu d'Agen16.613160,5100,3%1.035

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Vergeleken met december 2025 maakt Presse Océan de grootste sprong in de tabel: 10 plaatsen gewonnen, van de 37e naar de 27e plaats. Le Petit Bleu d'Agen, vorige maand niet vertegenwoordigd, komt binnen op de 40e plaats (16.613 weergaven). Qua efficiëntie laat Le Journal de Saône-et-Loire de beste verhouding tussen weergaven per bericht en aantal volgers van de ranglijst zien (233,0%): een gemiddeld bericht bereikt daar een publiek dat veel groter is dan de eigen community.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse regionale dagbladen (PQR) volgt. Per mediamerk wordt slechts één account geteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts mee te rekenen. De ranglijst heeft betrekking op de weergaven van Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 januari 2026. De tellers worden aan het einde van de periode uitgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van februari 2026. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze statistieken volgen voor uw eigen accounts en uw markt? Neem contact op.