Ranglijsten|rankinginstagramreelspqrregional-presssocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van de Franse regionale pers: juli 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die Reels genereren op de Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”). Hier is de TOP 40 van juli 2026.

Le Parisien blijft voor de elfde maand op rij aan kop, en doet dat met het beste totaal uit zijn geschiedenis in deze reeks. La Dépêche du Midi passeert voor het eerst de 100 miljoen weergaven.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien vestigt zijn record met 134,9 miljoen weergaven (+42%) uit 298 Reels. La Dépêche du Midi passeert een drempel met 103,8 miljoen (+30%), goed voor een ratio van 110,4%.

Sud Ouest completeert het podium door zijn weergaven bijna te vervierdubbelen (89,6 miljoen, +270%, vier plekken gewonnen). La Provence (61,9 miljoen, +107%) en Var-Matin (59,7 miljoen, +434%) volgen, de laatste met de beste efficiëntie van de top 5, 350,9%.

2. De volledige TOP 40#

#AccountReels-weergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien134.941.4602989,630,1%1.501.946
2 La Dépêche du Midi103.808.6633049,8110,4%309.283
3 Sud Ouest89.638.7421203,9162,8%458.912
4 La Provence61.926.9412708,748,2%475.600
5 Var-Matin59.714.9391264,1350,9%135.059
6 Le Progrès50.759.18336711,883,2%166.146
7 L'Est Républicain48.430.55737412,1107,1%120.959
8 Le Dauphiné Libéré43.033.68943213,948,9%203.803
9 Chaîne nationale des régions24.785.3051464,7176,1%96.406
10 Ouest-France22.816.4251203,952,3%363.333
11 Midi Libre14.762.1471234,081,6%147.062
12 Nice-Matin14.399.864712,383,7%242.375
13 L'Union11.450.472712,3392,2%41.124
14 L'Indépendant10.488.2981936,256,5%96.225
15 La Montagne10.188.7032177,038,1%123.301
16 Dernières Nouvelles d'Alsace10.097.08232210,432,6%96.114
17 Le Bien Public6.914.821622,0107,7%103.516
18 Journal L'ALSACE3.067.975712,351,8%83.364
19 Le Journal de Saône-et-Loire2.967.589491,6106,8%56.715
20 France-Antilles Martinique2.285.304662,147,2%73.382
21 Le Télégramme2.142.319441,454,9%88.637
22 Charente Libre2.100.620301,0284,5%24.612
23 Le Populaire du Centre1.879.5901013,355,0%33.843
24 La Voix du Nord1.860.648652,114,8%193.458
25 France-Antilles Guadeloupe1.791.176722,357,0%43.611
26 Presse Océan1.647.827210,7584,6%13.422
27 L'Est-Éclair1.633.725521,790,7%34.633
28 Le JDC1.518.992672,2115,9%19.555
29 La République du Centre1.419.522561,868,6%36.978
30 La Nouvelle République1.278.218351,1191,7%19.055
31 Le Berry Républicain664.815260,8108,3%23.601
32 Vosges Matin593.27580,3137,9%53.777
33 Le Républicain Lorrain547.956100,376,2%71.902
34 La République des Pyrénées507.762180,674,9%37.645
35 Le Courrier de l'Ouest315.35810,02450,5%12.869
36 L'Yonne Républicaine303.533250,868,1%17.832
37 Paris-Normandie269.131471,512,2%47.107
38 Courrier Picard260.248441,419,4%30.528
39 DordogneLibre173.53650,2507,4%6.840
40 Le Maine Libre138.602170,550,8%16.064

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als het account volgers heeft. Op Instagram circuleren Reels ver buiten de eigen community, en de regionale pers profiteert daar meer van dan wie ook.

3. Wat opvalt#

De uitschieter van de maand is van L'Union: de weergaven werden meer dan zestienvoudigd (+1.551%), zestien plekken gewonnen en een 13e plaats, met een ratio van 392,2% uit 71 Reels.

De twee titels van de Antillen stijgen eveneens sterk. France-Antilles Martinique wint zestien plekken (20e, +691%) en France-Antilles Guadeloupe dertien (25e, +672%). Chaîne nationale des régions behaalt zijn beste positie in de reeks (9e, +337%), en zowel Le Bien Public (17e) als Nice-Matin (12e) vestigen een record.

En de curiositeit van de maand: Le Courrier de l'Ouest publiceerde in juli één enkele Reel. Die werd 315.358 keer bekeken, 2.450,5% van zijn community van 12.869 volgers. Bij een groter volume haalt Presse Océan 584,6% uit 21 Reels.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die continu de openbare Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts bij elkaar op te tellen. De ranglijst omvat de weergaven van Reels die tussen 1 en 31 juli 2026 zijn gepubliceerd, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. Het aantal volgers is dat van het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van juni 2026; volgende maand: ranglijst van augustus 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze statistieken volgen voor uw eigen accounts en uw markt? Neem contact op.