Ranglijsten|rankinginstagramreelspqrregional-presssocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van de Franse regionale pers: augustus 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die Reels genereren op de Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”). Hier is de TOP 40 van augustus 2026.

Le Parisien blijft voor de twaalfde maand op rij aan kop, een vol jaar onafgebroken sinds de start van de reeks. Daarachter klimmen Le Progrès en Le Dauphiné Libéré terug de top 5 in, en keert Dernières Nouvelles d'Alsace terug in de top 10.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien behoudt de eerste plaats met 93,9 miljoen weergaven uit 189 Reels. La Dépêche du Midi volgt met 60,3 miljoen, met een ratio van 72,1%, en La Provence wint één plek (3e, 51,7 miljoen).

Le Progrès klimt twee plekken (4e, 42,4 miljoen) en haalt de beste ratio van de top 5, 73,8%. Le Dauphiné Libéré wint er drie (5e, 36,5 miljoen) met de hoogste frequentie van het kwintet, 362 Reels, 11,7 per dag.

2. De volledige TOP 40#

#AccountReels-weergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien93.907.5631896,132,5%1.527.091
2 La Dépêche du Midi60.290.5142618,472,1%320.347
3 La Provence51.713.3472187,048,6%488.462
4 Le Progrès42.355.60332710,573,8%175.590
5 Le Dauphiné Libéré36.541.14436211,747,2%214.018
6 Sud Ouest33.288.757832,786,7%462.684
7 L'Est Républicain30.597.5413059,879,2%126.630
8 Midi Libre17.063.1731133,697,3%155.135
9 Ouest-France14.034.0091023,337,1%371.095
10 Dernières Nouvelles d'Alsace13.262.59931810,341,7%99.951
11 Chaîne nationale des régions11.783.324451,5260,1%100.667
12 Var-Matin10.911.163371,2215,8%136.671
13 Le Bien Public9.307.004692,2125,9%107.166
14 L'Indépendant6.361.0041203,953,0%99.983
15 La Montagne5.696.1011474,731,0%125.055
16 Le Télégramme5.089.506612,092,3%90.368
17 Nice-Matin3.419.055290,947,9%245.976
18 Journal L'ALSACE2.609.377421,471,4%86.985
19 France-Antilles Martinique2.464.144571,858,2%74.334
20 La Voix du Nord1.851.048642,114,8%195.411
21 Charente Libre1.814.716371,2199,3%24.612
22 L'Est-Éclair1.801.370491,6102,8%35.753
23 Vosges Matin1.490.62480,3329,3%56.588
24 France-Antilles Guadeloupe1.445.532531,761,4%44.453
25 L'Union1.396.964973,133,9%42.509
26 Le Journal de Saône-et-Loire1.179.912150,5134,5%58.482
27 Le Républicain Lorrain1.108.072100,3145,4%76.193
28 La République du Centre860.313431,453,0%37.782
29 Le Populaire du Centre745.691612,035,1%34.850
30 Courrier Picard486.771411,337,9%31.286
31 La Nouvelle République481.873220,7111,1%19.713
32 Le JDC468.462331,170,3%20.198
33 Presse Océan461.976100,3331,5%13.935
34 L'Écho Républicain361.250190,6108,2%17.573
35 Le Berry Républicain335.096260,853,4%24.149
36 Paris-Normandie315.492421,415,6%48.178
37 L'Éveil de la Haute-Loire280.234180,6211,7%7.353
38 L'Yonne Républicaine277.222280,954,3%18.249
39 La République des Pyrénées219.64910,0578,3%37.979
40 Le Petit Bleu d'Agen131.74330,12262,5%1.941

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Midi Libre vestigt zijn record (8e, +16%) met een ratio van 97,3%, en Dernières Nouvelles d'Alsace wint zes plekken (10e, +31%) en keert terug in de top 10. Ook Le Bien Public vestigt zijn record (13e, +35%) met 125,9%.

De sterkste stijgers: Vosges Matin vermenigvuldigt zijn weergaven met 2,5 (+151%), wint negen plekken (23e) en haalt 329,3% uit slechts acht Reels. Le Télégramme wint vijf plekken (16e, +138%), Le Républicain Lorrain verdubbelt zijn weergaven (27e, +102%) en Courrier Picard wint acht plekken (30e, +87%). France-Antilles Martinique vestigt zijn record (19e).

Twee nieuwkomers: L'Écho Républicain (34e) en L'Éveil de la Haute-Loire (37e, 211,7% bij 7.353 volgers). De curiositeit van de maand is voor Le Petit Bleu d'Agen, waarvan de drie Reels 131.743 keer werden bekeken, 2.262,5% van zijn community van 1.941 volgers.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die continu de openbare Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts bij elkaar op te tellen. De ranglijst omvat de weergaven van Reels die tussen 1 en 31 augustus 2026 zijn gepubliceerd, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. Het aantal volgers is dat van het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van juli 2026; volgende maand: ranglijst van september 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze statistieken volgen voor uw eigen accounts en uw markt? Neem contact op.