Ranglijsten|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van de Franse regionale pers: juni 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die Reels genereren op de Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”). Hier is de TOP 40 van juni 2026.

Le Parisien blijft aan kop, net als in elke editie sinds de start van deze reeks. Maar de voorsprong smelt: La Dépêche du Midi komt met 80 miljoen weergaven tot op 15 miljoen van de koploper.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien behoudt de leiding met 94,8 miljoen weergaven uit 254 berichten. Daarachter versnelt La Dépêche du Midi sterk: 80 miljoen (+72%), een ratio van 93,1% en een achterstand op de eerste plaats die in één maand is teruggebracht van 70 naar minder dan 15 miljoen.

Het volgende trio zit binnen 400.000 weergaven: Le Progrès neemt de 3e plaats in (35,1 miljoen), vóór Le Dauphiné Libéré (34,9 miljoen, 388 berichten, het frequentierecord van de tabel) en L'Est Républicain (34,7 miljoen, +38%), dat met een ratio van 82,5% de top 5 binnenkomt.

2. De volledige TOP 40#

#AccountReels-weergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien94.757.4982548,525,3%1.475.170
2 La Dépêche du Midi80.021.5962939,893,1%293.215
3 Le Progrès35.101.45137012,361,0%155.470
4 Le Dauphiné Libéré34.920.56638812,946,7%192.580
5 L'Est Républicain34.702.69736412,182,5%115.627
6 La Provence29.949.4591836,135,2%465.347
7 Sud Ouest24.244.775822,769,3%426.929
8 Ouest-France23.535.477943,171,2%351.680
9 Var-Matin11.173.695361,2253,5%122.442
10 Midi Libre11.049.0741254,261,9%142.759
11 Dernières Nouvelles d'Alsace10.757.42233011,034,5%94.550
12 La Montagne10.017.7731986,641,9%120.718
13 Nice-Matin6.514.931662,241,8%235.985
14 Le Maine Libre6.013.347311,01232,8%15.735
15 Chaîne nationale des régions5.668.731391,3162,8%89.275
16 L'Indépendant5.342.9151344,542,3%94.361
17 Journal L'Alsace3.992.806531,892,2%81.714
18 Le Bien Public2.799.722461,562,1%98.066
19 L'Est-Éclair2.068.121461,5132,3%33.986
20 Presse Océan2.032.958371,2418,5%13.130
21 Le Télégramme1.969.032301,076,2%86.175
22 Le Journal de Saône-et-Loire1.867.688321,1109,8%53.147
23 Le Populaire du Centre1.688.075802,763,5%33.213
24 La Voix du Nord1.494.246662,211,8%191.607
25 Charente Libre1.180.606331,1145,4%24.612
26 Courrier Picard1.073.863491,672,9%30.068
27 La République du Centre872.518431,456,0%36.226
28 Le JDC789.667672,262,6%18.839
29 L'Union693.702772,623,8%37.838
30 Le Républicain Lorrain618.471180,650,6%67.957
31 L'Yonne Républicaine487.248331,184,3%17.505
32 La Nouvelle République387.718240,895,0%17.005
33 Le Berry Républicain334.157291,050,0%23.023
34 La République des Pyrénées305.718150,555,0%37.032
35 Paris-Normandie300.429652,29,9%46.737
36 France-Antilles Martinique288.740190,621,4%71.068
37 Vosges Matin240.01150,296,0%50.002
38 France-Antilles Guadeloupe232.030250,821,9%42.458
39 Le Petit Bleu d'Agen222.46210,012400,3%1.794
40 Le Courrier de l'Ouest65.93350,2103,2%12.774

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als het account volgers heeft. Op Instagram circuleren Reels ver buiten de eigen community, en de regionale pers profiteert daar meer van dan wie ook.

3. Wat opvalt#

De uitschieter van de maand is van Le Maine libre: de weergaven werden vermenigvuldigd met 41, van 147.000 naar 6 miljoen, en het sprong van de 39e naar de 14e plaats, met een ratio van 1.233% uit 31 berichten.

Presse Océan (+219%, 20e, een ratio van 418,5%) en Le Télégramme (+231%, 21e) verdrievoudigen hun volumes. Journal L'ALSACE (+104%, 17e) en Le Républicain Lorrain (+126%, 30e) verdubbelen die van hen.

En de curiositeit van de maand: Le Petit Bleu d'Agen publiceerde in juni één enkele Reel. Die werd 222.462 keer bekeken, 12.400% van zijn community van 1.687 volgers.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die continu de openbare Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts bij elkaar op te tellen. De ranglijst omvat de weergaven van Reels die tussen 1 en 30 juni 2026 zijn gepubliceerd, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. Het aantal volgers is dat van het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van mei 2026; volgende maand: ranglijst van juli 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze statistieken volgen voor uw eigen accounts en uw markt? Neem contact op.