Ranglijsten|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van de Franse regionale pers: mei 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die Reels genereren op de Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”). Hier is de TOP 40 van mei 2026.

Le Parisien blijft voor de derde maand op rij boven de 100 miljoen weergaven. Daarachter verschoof het podium: La Dépêche du Midi klom naar de 2e plaats en La Provence naar het podium, terwijl de sprong van de maand spectaculair is.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien zette zijn reeks voort met 116,6 miljoen weergaven uit 220 berichten. La Dépêche du Midi won twee plekken en nam de 2e plaats in: 46,4 miljoen weergaven, +53% in één maand, met een efficiëntie van 82,5%. La Provence klom terug naar het podium op de 3e plaats met 34 miljoen weergaven, +78%.

Le Progrès volgde met 33,7 miljoen uit 357 berichten, het frequentierecord van de maand (11,5 berichten/dag). Le Dauphiné Libéré sloot de top 5 af met 30,7 miljoen.

2. De volledige TOP 40#

#AccountReels-weergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien116.567.3672207,137,0%1.431.679
2 La Dépêche du Midi46.428.3232026,582,5%278.752
3 La Provence33.993.8421745,643,2%452.720
4 Le Progrès33.653.93935711,565,1%144.880
5 Le Dauphiné Libéré30.652.91635211,448,7%178.972
6 L'Est Républicain25.135.44134011,068,7%107.554
7 Sud Ouest19.674.054712,366,2%418.402
8 Dernières Nouvelles d'Alsace11.403.46333210,737,2%92.390
9 Nice-Matin10.465.006963,147,7%228.550
10 Midi Libre8.968.5951063,461,4%137.869
11 Ouest-France8.705.680762,533,6%340.810
12 Var-Matin7.978.977220,7309,4%117.214
13 La Montagne7.071.9201735,634,9%117.275
14 Chaîne nationale des régions6.147.792391,3188,8%83.497
15 Le Bien Public3.415.784511,671,7%93.429
16 L'Indépendant3.190.007973,138,0%86.524
17 Le Berry Républicain2.860.146321,0394,6%22.652
18 L'Est-Éclair2.550.345491,6157,2%33.107
19 La Voix du Nord2.010.976792,513,4%190.015
20 Journal L'Alsace1.961.801471,552,6%79.386
21 Le Populaire du Centre1.332.461581,972,3%31.761
22 Le Journal de Saône-et-Loire1.259.589301,084,7%49.587
23 Charente Libre1.156.353240,8195,8%24.612
24 La République du Centre874.890411,360,8%35.104
25 Le JDC766.649622,067,5%18.312
26 Vosges Matin738.220110,4145,6%46.096
27 France-Antilles Guadeloupe686.063180,691,8%41.505
28 Presse Océan636.568260,8195,3%12.536
29 L'Union629.354652,128,5%33.928
30 Courrier Picard624.981341,162,7%29.305
31 Le Télégramme594.458240,830,0%82.427
32 La Nouvelle République545.405220,7149,7%16.561
33 Paris-Normandie349.208752,410,0%46.389
34 L'Yonne Républicaine314.416411,344,9%17.076
35 Le Républicain Lorrain273.502120,435,9%63.421
36 Le Courrier de l'Ouest267.56650,2425,2%12.586
37 La République des Pyrénées250.829120,457,7%36.197
38 Le Petit Bleu d'Agen182.14370,21542,4%1.687
39 Le Maine Libre147.267200,650,5%14.574
40 France-Antilles Martinique113.49480,320,1%70.488

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als het account volgers heeft. Op Instagram circuleren Reels ver buiten de eigen community, en de regionale pers profiteert daar meer van dan wie ook.

3. Wat opvalt#

Var-Matin leverde de meest spectaculaire maand van de PQR-reeks: de weergaven werden meer dan vertienvoudigd en het sprong van de 26e naar de 12e plaats. Het account van de Rivièra, al opgevallen door zijn buitensporige ratio’s in februari, zette efficiëntie om in volume.

Nice-Matin verdubbelde zijn weergaven meer dan (+110%), en L'Est-Éclair won vijf plekken (18e).

De efficiëntie bereikte deze maand zeldzame niveaus: Le Petit Bleu d'Agen met 1542%, Le Courrier de l'Ouest met 425%, Le Berry Républicain met 395%. Voor deze kleine redacties bereikt elke Reel die doorbreekt een veelvoud van hun hele community.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die continu de openbare Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts bij elkaar op te tellen. De ranglijst omvat de weergaven van Reels die tussen 1 en 31 mei 2026 zijn gepubliceerd, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. Het aantal volgers is dat van het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van april 2026; volgende maand: ranglijst van juni 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze statistieken volgen voor uw eigen accounts en uw markt? Neem contact op.