Ranglijsten|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van de Franse regionale pers: april 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die Reels genereren op de Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”). Hier is de TOP 40 van april 2026.

Een symbolische mijlpaal aan de top: Le Parisien passeerde voor het eerst in deze reeks de 100 miljoen Reels-weergaven per maand. Daaronder verschoof de hiërarchie nauwelijks, maar de efficiëntie schoot omhoog.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien haalde 105,6 miljoen weergaven (+20% in één maand) met 221 berichten. Le Dauphiné Libéré behield de 2e plaats (33 mln.), vóór Le Progrès (30,9 mln.). La Dépêche du Midi won één plek (4e) met 30,3 miljoen weergaven, +22% en een ratio van 68,3%.

L'Est Républicain sloot de top 5 af met 29 miljoen weergaven en de beste efficiëntie van het kwintet: 90,5% van de omvang van zijn community in weergaven per bericht.

2. De volledige TOP 40#

#AccountReels-weergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien105.623.7682217,433,4%1.431.679
2 Le Dauphiné Libéré33.005.32631510,558,5%178.972
3 Le Progrès30.856.41431610,567,4%144.880
4 La Dépêche du Midi30.293.0771595,368,3%278.752
5 L'Est Républicain29.000.7922989,990,5%107.554
6 Sud Ouest19.142.881762,560,2%418.402
7 La Provence19.120.1521484,928,5%452.720
8 Dernières Nouvelles d'Alsace10.624.4402749,142,0%92.390
9 Midi Libre10.118.8671133,865,0%137.869
10 Ouest-France7.803.566602,038,2%340.810
11 La Montagne5.688.3951645,529,6%117.275
12 Nice-Matin4.990.404311,070,4%228.550
13 L'Indépendant4.457.3761003,351,5%86.524
14 Chaîne nationale des régions4.030.378311,0155,7%83.497
15 La Voix du Nord2.965.139802,719,5%190.015
16 Le Bien Public2.764.248421,470,4%93.429
17 Journal L'Alsace2.160.284541,850,4%79.386
18 Le Télégramme1.523.702120,4154,0%82.427
19 Le Républicain Lorrain1.446.252220,7103,7%63.421
20 Le Berry Républicain1.368.187371,2163,2%22.652
21 Le Journal de Saône-et-Loire1.360.527230,8119,3%49.587
22 L'Union1.312.609852,845,5%33.928
23 L'Est-Éclair1.172.790411,486,4%33.107
24 Charente Libre1.041.990220,7192,4%24.612
25 France-Antilles Guadeloupe781.406270,969,7%41.505
26 Var-Matin754.60790,371,5%117.214
27 Le Populaire du Centre693.201652,233,6%31.761
28 La République du Centre570.485461,535,3%35.104
29 Presse Océan510.470280,9145,4%12.536
30 Vosges Matin433.78590,3104,6%46.096
31 Le JDC376.903331,162,4%18.312
32 Paris-Normandie375.497682,311,9%46.389
33 L'Yonne Républicaine273.503441,536,4%17.076
34 La Nouvelle République156.521230,841,1%16.561
35 La République des Pyrénées139.896110,435,1%36.197
36 Courrier Picard107.046341,110,7%29.305
37 Le Maine Libre83.23590,363,5%14.574
38 Le Petit Bleu d'Agen71.63780,3530,8%1.687
39 France-Antilles Martinique70.28790,311,1%70.488
40 Le Courrier de l'Ouest2.30410,018,3%12.586

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als het account volgers heeft. Op Instagram circuleren Reels ver buiten de eigen community, en de regionale pers profiteert daar meer van dan wie ook.

3. Wat opvalt#

La Voix du Nord zette het herstel voort dat het op Facebook was begonnen: +66% Reels-weergaven en vijf plekken gewonnen (15e). De Chaîne nationale des régions steeg naar de 14e plaats met +47%.

Le Berry Républicain maakte de sprong van de maand, van de 32e naar de 20e plaats, met een ratio van 163%. Charente Libre deed het qua efficiëntie nog beter: 192%, waarbij elke Reel bijna twee keer zijn community bereikte. Le Petit Bleu d'Agen bleef in een eigen competitie spelen met 531%.

Le Télégramme won acht plekken (18e). Qua frequentie blijven Le Progrès (316 berichten) en Le Dauphiné Libéré (315) in een eigen categorie spelen.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die continu de openbare Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts bij elkaar op te tellen. De ranglijst omvat de weergaven van Reels die tussen 1 en 30 april 2026 zijn gepubliceerd, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. Het aantal volgers is dat van het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van maart 2026; volgende maand: ranglijst van mei 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze statistieken volgen voor uw eigen accounts en uw markt? Neem contact op.