Ranglijsten|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van de Franse regionale pers: oktober 2025

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die Reels genereren op de Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”, presse quotidienne régionale). Hier is de TOP 40 van oktober 2025, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien voert de ranglijst aan met 82.574.893 weergaven uit 195 berichten. Le Progrès volgt met 26.625.007 weergaven, vóór La Dépêche du Midi (24.436.497 weergaven). La Provence en Le Dauphiné Libéré completeren de top 5 met 20.617.220 weergaven en 19.178.315 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#AccountReels-weergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien82.574.8931956,333,8%1,25 mln.
2 Le Progrès26.625.0073059,8108,7%80.340
3 La Dépêche du Midi24.436.4971815,868,2%197.850
4 La Provence20.617.2201795,829,2%395.096
5 Le Dauphiné Libéré19.178.31534311,152,3%106.862
6 Sud Ouest19.067.009652,178,6%373.380
7 L'Est Républicain17.796.4772538,292,3%76.201
8 Dernières Nouvelles d'Alsace9.233.3352558,248,2%75.051
9 Ouest-France6.940.044662,133,5%314.262
10 Nice-Matin6.687.665451,570,4%211.125
11 Midi Libre5.989.315762,575,0%105.022
12 La Montagne5.252.2901364,436,1%106.848
13 Chaîne nationale des régions4.989.158391,3223,2%57.321
14 Le Télégramme4.464.752311,0198,5%72.559
15 L'Union3.776.578993,2128,7%29.645
16 Le Bien Public3.356.223501,6110,0%61.008
17 Var-Matin2.549.565361,273,5%96.364
18 L'Indépendant2.314.454963,143,1%55.960
19 Journal L'Alsace2.266.320361,299,0%63.562
20 L'Est-Éclair1.875.570391,3181,2%26.534
21 La Voix du Nord1.478.751451,518,3%179.241
22 Vosges Matin997.469120,4280,2%29.663
23 Le Républicain Lorrain934.065220,797,2%43.659
24 Le Journal de Saône-et-Loire628.124401,363,0%24.937
25 La République du Centre574.460270,970,8%30.060
26 Le JDC484.310411,379,6%14.842
27 Le Populaire du Centre363.323170,591,5%23.346
28 France-Antilles Guadeloupe269.355331,125,3%32.253
29 Charente Libre254.271170,563,0%23.735
30 L'Yonne Républicaine248.863190,689,2%14.677
31 Corse-Matin210.57040,143,8%120.124
32 Le Maine Libre180.026100,3162,2%11.102
33 La République des Pyrénées170.335140,536,4%33.454
34 Paris-Normandie167.121541,77,0%44.038
35 Le Berry Républicain127.527110,460,1%19.290
36 La Nouvelle République119.622250,834,8%13.743
37 Courrier Picard89.576371,29,4%25.656
38 France-Antilles Martinique62.49350,219,0%65.874
39 Presse Océan62.100170,536,3%10.061
40 Le Courrier de l'Ouest25.29960,239,4%10.693

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Vergeleken met september 2025 maakt L'Union de grootste sprong in de tabel: 11 plaatsen gewonnen, van de 26e naar de 15e plaats. Charente Libre, vorige maand niet vertegenwoordigd, komt binnen op de 29e plaats (254.271 weergaven). Qua efficiëntie laat Vosges Matin de beste verhouding tussen weergaven per bericht en aantal volgers van de ranglijst zien (280,2%): een gemiddeld bericht bereikt daar een publiek dat veel groter is dan de eigen community.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse regionale dagbladen (PQR) volgt. Per mediamerk wordt slechts één account geteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts mee te rekenen. De ranglijst heeft betrekking op de weergaven van Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 31 oktober 2025. De tellers worden aan het einde van de periode uitgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van november 2025. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze statistieken volgen voor uw eigen accounts en uw markt? Neem contact op.