Ranglijsten|rankinginstagramreelspqrregional-presssocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van de Franse regionale pers: september 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die Reels genereren op de Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”). Hier is de TOP 40 van september 2026.

Le Parisien blijft voor de dertiende maand op rij aan kop, als enige account in de ranglijst met meer dan 50 miljoen weergaven. Daarachter keert La Provence terug naar de 2e plaats en verdrievoudigt Nice-Matin zijn weergaven.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien behoudt de eerste plaats met 95,6 miljoen weergaven (+2%) uit 194 Reels. La Provence wint één plek (2e, 43,2 miljoen), vóór La Dépêche du Midi (41,1 miljoen), dat de beste ratio van de top 5 haalt, 63,1%.

Le Progrès blijft 4e met 39,0 miljoen, met de hoogste frequentie van het kwintet (407 Reels, 13,6 per dag), en Le Dauphiné Libéré 5e met 35,1 miljoen.

2. De volledige TOP 40#

#AccountReels-weergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien95.615.1991946,531,8%1.550.054
2 La Provence43.159.8892498,334,5%502.616
3 La Dépêche du Midi41.050.5061906,363,1%342.339
4 Le Progrès38.979.05040713,651,1%187.271
5 Le Dauphiné Libéré35.132.78840513,538,6%224.777
6 L'Est Républicain34.567.58938712,966,7%133.884
7 Sud Ouest22.522.779802,759,8%470.935
8 Ouest-France20.105.5241214,043,6%381.320
9 Dernières Nouvelles d'Alsace17.758.40336212,147,4%103.601
10 Midi Libre15.808.7261394,669,4%163.903
11 Nice-Matin10.642.559702,359,6%254.887
12 La Montagne9.491.3052076,935,5%129.108
13 L'Indépendant7.299.7851525,146,4%103.393
14 Var-Matin7.080.165381,3132,7%140.455
15 Chaîne nationale des régions6.477.744411,4147,8%106.877
16 Le Républicain Lorrain4.228.773180,6293,0%80.190
17 L'Est-Éclair3.793.312461,5222,8%37.004
18 Le Bien Public3.660.809531,860,3%114.548
19 Le Journal de Saône-et-Loire3.079.594321,1152,6%63.062
20 La Voix du Nord3.013.086832,818,1%200.396
21 Journal L'ALSACE2.959.266501,765,9%89.789
22 La République du Centre2.923.669742,597,1%40.689
23 Le Télégramme2.050.524321,169,3%92.420
24 L'Union1.360.4351083,628,8%43.742
25 Charente Libre1.255.293331,1154,6%24.612
26 Le Populaire du Centre1.195.625632,152,6%36.098
27 France-Antilles Guadeloupe1.188.314260,998,5%46.422
28 L'Yonne Républicaine1.093.327541,8105,1%19.259
29 Le Berry Républicain883.228301,0114,6%25.691
30 Le JDC829.873411,495,4%21.218
31 La Nouvelle République565.935280,996,1%21.042
32 Courrier Picard538.067491,632,6%33.705
33 La République des Pyrénées496.097150,584,5%39.131
34 France-Antilles Martinique482.612301,021,4%75.306
35 L'Éveil de la Haute-Loire469.699301,0200,2%7.822
36 Vosges Matin442.82070,2107,3%58.950
37 Paris-Normandie355.726561,912,9%49.083
38 L'Écho Républicain291.335210,775,3%18.422
39 Presse Océan255.503210,784,0%14.488
40 Le Maine Libre192.383170,665,6%17.260

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

L'Est Républicain wint één plek (6e, +13%) met een ratio van 66,7%. Ouest-France groeit 43% (8e) en Dernières Nouvelles d'Alsace vestigt zijn record (9e, +34%). Nice-Matin verdrievoudigt zijn weergaven (11e, +211%) en wint zes plekken.

Le Républicain Lorrain haalt de beste ratio van de tabel: 293,0% van zijn community in weergaven per bericht, uit slechts 18 Reels, waarbij de weergaven met 3,8 werden vermenigvuldigd (16e, +282%). L'Est-Éclair vestigt zijn record (17e, +111%, 222,8%), evenals La République du Centre (22e, +240%, zijn beste positie), La Voix du Nord (20e, +63%) en L'Yonne Républicaine (28e, +294%).

Le Journal de Saône-et-Loire wint zeven plekken (19e, +161%), en L'Éveil de la Haute-Loire vestigt zijn record (35e) met 200,2% van zijn 7.822 volgers. Le Maine Libre keert terug in de TOP 40.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die continu de openbare Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladpers volgt. Per mediamerk wordt slechts één account meegeteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts bij elkaar op te tellen. De ranglijst omvat de weergaven van Reels die tussen 1 en 30 september 2026 zijn gepubliceerd, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. Het aantal volgers is dat van het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van augustus 2026.

Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze statistieken volgen voor uw eigen accounts en uw markt? Neem contact op.