Rangeringer|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Rangering av franske nyhetsmedier på Instagram: mars 2026

av Nonli-teamet

Hver måned måler Nonlis Social Listening visningene som videoer og Reels på Instagram-kontoene til Frankrikes største nyhetsmedier genererer. Her er TOP 40 for mars 2026.

Brut. er fortsatt i en klasse for seg, men månedens historie finner du rett bak: TF1 INFO tar 2. plass med en effektivitet per innlegg på nærmere 80 % av følgerbasen.

1. Månedens topp 5#

Brut. dominerer med 486,7 millioner visninger fra 285 innlegg. TF1 INFO går fra 4. til 2. plass: 173,8 millioner visninger fra 215 innlegg, et forhold på 79,1 %, uhørt på dette nivået i rangeringen. RTL fullfører pallen med 122,4 millioner og tabellens høyeste takt (481 innlegg).

France Inter følger med 116,9 millioner, og L'Équipe holder plassen i topp 5 med 97,6 millioner visninger.

2. Hele TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Videovisninger
#1

Brut.

486,7M

285 innlegg29,7 %5,8M
#2

TF1 INFO

173,8M

215 innlegg79,1 %1,0M
#3

RTL

122,4M

481 innlegg26,5 %959K
4
France Inter
116,9M
434 innlegg16,2 %1,7M følgere
5
L'Équipe
97,6M
201 innlegg14,3 %3,4M følgere
6
Le Parisien
88,2M
216 innlegg28,8 %1,4M følgere
7
BFMTV
78,2M
264 innlegg30,1 %986K følgere
8
franceinfo
55,1M
285 innlegg14,6 %1,3M følgere
9
M6 Info
50,1M
331 innlegg44,2 %342K følgere
10
Le Dauphiné Libéré
43,3M
401 innlegg61,5 %176K følgere
11
Le Progrès
37,2M
369 innlegg71,7 %141K følgere
12
Le Monde
36,1M
96 innlegg13,5 %2,8M følgere
13
L'Est Républicain
30,5M
356 innlegg81,3 %105K følgere
14
Le 20h - France Télévisions
27,7M
164 innlegg34,6 %489K følgere
15
Public Sénat
25,4M
140 innlegg44,8 %405K følgere
16
La Dépêche du Midi
24,9M
223 innlegg41,0 %272K følgere
17
La Provence
23,2M
258 innlegg20,1 %448K følgere
18
Le Figaro
22,5M
177 innlegg12,1 %1,0M følgere
19
20 Minutes
17,1M
208 innlegg13,5 %607K følgere
20
CNEWS
15,6M
119 innlegg35,0 %375K følgere
21
LCI
15,2M
39 innlegg110,4 %354K følgere
22
Europe 1
15,1M
97 innlegg43,9 %355K følgere
23
Sud Ouest
14,9M
81 innlegg44,3 %417K følgere
24
Dernières Nouvelles d'Alsace
14,8M
322 innlegg50,4 %92K følgere
25
Réel média
13,1M
54 innlegg46,1 %524K følgere
26
BFM Business
11,2M
77 innlegg70,8 %204K følgere
27
Ouest-France
10,3M
90 innlegg33,9 %338K følgere
28
Midi Libre
9,7M
102 innlegg69,6 %136K følgere
29
Agence France-Presse
9,1M
93 innlegg44,1 %222K følgere
30
La Montagne
7,9M
196 innlegg34,8 %116K følgere
31
TV5MONDE
6,9M
44 innlegg20,2 %782K følgere
32
Nice-Matin
6,6M
42 innlegg69,7 %227K følgere
33
France 24
6,6M
129 innlegg2,4 %2,2M følgere
34
Var-Matin
5,9M
34 innlegg151,5 %115K følgere
35
Le HuffPost
5,8M
46 innlegg98,5 %128K følgere
36
LCP-Assemblée nationale
5,1M
36 innlegg72,1 %197K følgere
37
Futura
5,0M
39 innlegg50,2 %253K følgere
38
Libération
3,1M
33 innlegg12,7 %738K følgere
39
L'Express
2,8M
76 innlegg24,4 %149K følgere
40
actu.fr
2,7M
32 innlegg105,2 %81K følgere

Slik leser du kolonnen «Visninger per følger»: 100 % betyr at et gjennomsnittlig innlegg får like mange visninger som kontoen har følgere. På Instagram, der Reels sprer seg langt utenfor følgerbasene, stiger dette forholdstallet raskt for kontoer med formater som treffer.

3. Dette skiller seg ut#

Effektiviteten til TF1 INFO er månedens lærdom: færre innlegg enn de direkte konkurrentene, men Reels som når svært langt. Med denne takten når hvert innlegg nesten like mange som hele kontoens fellesskap.

Public Sénat fortsatte gjennombruddet, fra 26. til 15. plass. LCI hadde et forhold på 110 %: hvert innlegg gir flere visninger enn kontoen har følgere.

Regionpressen bekreftet tilstedeværelsen i den nasjonale tabellen: Var-Matin hadde rangeringens høyeste forhold med 151 %, foran actu.fr (105 %). Reels er fortsatt den kraftigste spaken akkurat nå for lokale redaksjoner.

4. Metode#

Dataene kommer fra Nonlis Social Listening, som kontinuerlig følger de offentlige Instagram-kontoene til franske nyhetsmedier. Bare én konto per mediemerke telles: hovedkontoen, uten at lokale eller tematiske kontoer legges sammen. Rangeringen dekker visninger av videoer og Reels publisert mellom 1. og 31. mars 2026, lest via Nonli API. Siden visningene fortsetter å øke etter publisering, er små avvik fra senere avlesninger normale. Følgertallene er de som ble observert da rangeringen ble generert.

I samme serie, forrige måned: rangeringen for februar 2026; neste måned: rangeringen for april 2026. Denne rangeringen publiseres hver måned på denne bloggen og på Nonlis LinkedIn-side. Hvis du vil følge disse målingene for dine egne kontoer og ditt marked, kan du ta kontakt.