Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia filmów i Reels na kontach głównych francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Oto TOP 40 za marzec 2026.
Brut. wciąż gra we własnej lidze, ale najciekawsza historia miesiąca rozgrywa się tuż za nim: TF1 INFO zajmuje 2. miejsce, a skuteczność jego postów sięga blisko 80% wielkości społeczności.
1. Top 5 miesiąca#
Brut. dominuje z wynikiem 486,7 mln wyświetleń z 285 postów. TF1 INFO awansuje z 4. na 2. miejsce: 173,8 mln wyświetleń z 215 postów i wskaźnik 79,1%, niespotykany na tym poziomie rankingu. Podium zamyka RTL z wynikiem 122,4 mln i najwyższym rytmem publikacji w tabeli (481 postów).
Dalej plasuje się France Inter z 116,9 mln, a L'Équipe utrzymuje miejsce w top 5 z 97,6 mln wyświetleń.
2. Pełne TOP 40#
| # | Konto | Wyświetlenia wideo | Posty | Posty dziennie | Wyświetlenia na obserwującego | Obserwujący |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Brut. | 486,7 mln | 285 | 9,2 | 29,7% | 5,8 mln |
| 2 | TF1 INFO | 173,8 mln | 215 | 6,9 | 79,1% | 1,0 mln |
| 3 | RTL | 122,4 mln | 481 | 15,5 | 26,5% | 959 tys. |
| 4 | France Inter | 116,9 mln | 434 | 14,0 | 16,2% | 1,7 mln |
| 5 | L'Équipe | 97,6 mln | 201 | 6,5 | 14,3% | 3,4 mln |
| 6 | Le Parisien | 88,2 mln | 216 | 7,0 | 28,8% | 1,4 mln |
| 7 | BFMTV | 78,2 mln | 264 | 8,5 | 30,1% | 986 tys. |
| 8 | franceinfo | 55,1 mln | 285 | 9,2 | 14,6% | 1,3 mln |
| 9 | M6 Info | 50,1 mln | 331 | 10,7 | 44,2% | 342 tys. |
| 10 | Le Dauphiné Libéré | 43,3 mln | 401 | 12,9 | 61,5% | 176 tys. |
| 11 | Le Progrès | 37,2 mln | 369 | 11,9 | 71,7% | 141 tys. |
| 12 | Le Monde | 36,1 mln | 96 | 3,1 | 13,5% | 2,8 mln |
| 13 | L'Est Républicain | 30,5 mln | 356 | 11,5 | 81,3% | 105 tys. |
| 14 | Le 20h - France Télévisions | 27,7 mln | 164 | 5,3 | 34,6% | 489 tys. |
| 15 | Public Sénat | 25,4 mln | 140 | 4,5 | 44,8% | 405 tys. |
| 16 | La Dépêche du Midi | 24,9 mln | 223 | 7,2 | 41,0% | 272 tys. |
| 17 | La Provence | 23,2 mln | 258 | 8,3 | 20,1% | 448 tys. |
| 18 | Le Figaro | 22,5 mln | 177 | 5,7 | 12,1% | 1,0 mln |
| 19 | 20 Minutes | 17,1 mln | 208 | 6,7 | 13,5% | 607 tys. |
| 20 | CNEWS | 15,6 mln | 119 | 3,8 | 35,0% | 375 tys. |
| 21 | LCI | 15,2 mln | 39 | 1,3 | 110,4% | 354 tys. |
| 22 | Europe 1 | 15,1 mln | 97 | 3,1 | 43,9% | 355 tys. |
| 23 | Sud Ouest | 14,9 mln | 81 | 2,6 | 44,3% | 417 tys. |
| 24 | Dernières Nouvelles d'Alsace | 14,8 mln | 322 | 10,4 | 50,4% | 92 tys. |
| 25 | Réel média | 13,1 mln | 54 | 1,7 | 46,1% | 524 tys. |
| 26 | BFM Business | 11,2 mln | 77 | 2,5 | 70,8% | 204 tys. |
| 27 | Ouest-France | 10,3 mln | 90 | 2,9 | 33,9% | 338 tys. |
| 28 | Midi Libre | 9,7 mln | 102 | 3,3 | 69,6% | 136 tys. |
| 29 | Agence France-Presse | 9,1 mln | 93 | 3,0 | 44,1% | 222 tys. |
| 30 | La Montagne | 7,9 mln | 196 | 6,3 | 34,8% | 116 tys. |
| 31 | TV5MONDE | 6,9 mln | 44 | 1,4 | 20,2% | 782 tys. |
| 32 | Nice-Matin | 6,6 mln | 42 | 1,4 | 69,7% | 227 tys. |
| 33 | France 24 | 6,6 mln | 129 | 4,2 | 2,4% | 2,2 mln |
| 34 | Var-Matin | 5,9 mln | 34 | 1,1 | 151,5% | 115 tys. |
| 35 | Le HuffPost | 5,8 mln | 46 | 1,5 | 98,5% | 128 tys. |
| 36 | LCP-Assemblée nationale | 5,1 mln | 36 | 1,2 | 72,1% | 197 tys. |
| 37 | Futura | 5,0 mln | 39 | 1,3 | 50,2% | 253 tys. |
| 38 | Libération | 3,1 mln | 33 | 1,1 | 12,7% | 738 tys. |
| 39 | L'Express | 2,8 mln | 76 | 2,5 | 24,4% | 149 tys. |
| 40 | actu.fr | 2,7 mln | 32 | 1,0 | 105,2% | 81 tys. |
Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma konto. Na Instagramie, gdzie Reels docierają daleko poza własne społeczności, ten wskaźnik szybko rośnie w przypadku kont, których formaty trafiają w gusta odbiorców.
3. Co się wyróżnia#
Skuteczność TF1 INFO to lekcja tego miesiąca: mniej postów niż u bezpośrednich konkurentów, ale Reels, które docierają bardzo daleko. Przy takim tempie każdy post dociera do niemal tylu osób, ile liczy cała społeczność konta.
Public Sénat kontynuuje marsz w górę tabeli i awansuje z 26. na 15. miejsce. LCI osiąga wskaźnik 110%: każdy post zbiera więcej wyświetleń, niż konto ma obserwujących.
Prasa regionalna potwierdza swoją obecność w krajowej tabeli: Var-Matin notuje najwyższy wskaźnik w rankingu – 151%, przed actu.fr (105%). Reels pozostają obecnie najskuteczniejszym narzędziem dla lokalnych redakcji.
4. Metodologia#
Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne konta francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Uwzględniamy tylko jedno konto na markę medialną: jej konto główne, bez agregowania kont lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia filmów i Reels opublikowanych od 1 do 31 marca 2026, odczytane za pośrednictwem Nonli API. Ponieważ wyświetleń przybywa jeszcze po publikacji, niewielkie różnice w stosunku do późniejszych odczytów są normalne. Liczba obserwujących odpowiada stanowi zaobserwowanemu w momencie generowania rankingu.
W tej samej serii – poprzedni miesiąc: ranking za luty 2026; następny miesiąc: ranking za kwiecień 2026.
Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.
Brut.
TF1 INFO
RTL
France Inter
L'Équipe
Le Parisien
BFMTV
franceinfo
M6 Info
Le Dauphiné Libéré
Le Progrès
Le Monde
L'Est Républicain
Le 20h - France Télévisions
Public Sénat
La Dépêche du Midi
La Provence
Le Figaro
20 Minutes
CNEWS
LCI
Europe 1
Sud Ouest
Dernières Nouvelles d'Alsace
Réel média
BFM Business
Ouest-France
Midi Libre
Agence France-Presse
La Montagne
TV5MONDE
Nice-Matin
France 24
Var-Matin
Le HuffPost
LCP-Assemblée nationale
Futura
Libération
L'Express
actu.fr