Ranglijsten|rankingfacebookmediasocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia: augustus 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina's van de belangrijkste Franse nieuwsmedia genereren. Hier is de TOP 40 van augustus 2026.

Een primeur in twaalf ranglijsten: TF1 INFO eindigt bovenaan. In een zomermaand met bescheidener volumes verslaat de pagina nipt BFMTV en Brut., die sinds de start van de reeks de eerste plaats onder elkaar hadden verdeeld.

1. De top 5 van de maand#

TF1 INFO neemt de eerste plaats in met 222,7 miljoen weergaven uit 410 berichten en de beste ratio van de top 5 (8,7%). BFMTV wint één plaats en completeert het leidende duo met 150,4 miljoen, voor Brut. (134,2 miljoen), dat op het podium blijft met de grootste community van het podium, 10,9 miljoen volgers.

franceinfo behoudt de 4e plaats met 79,0 miljoen weergaven, met het hoogste tempo van het kwintet (573 berichten, 18,5 per dag). France 24 behoudt de 5e plaats met 71,4 miljoen.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 TF1 INFO222.658.69141013,28,7%6.247.371
2 BFMTV150.409.61136611,86,0%6.893.573
3 Brut.134.152.2592116,85,8%10.923.304
4 franceinfo78.983.87957318,53,8%3.601.003
5 France 2471.376.00054617,60,9%14.678.016
6 HugoDécrypte58.037.768601,9247,1%391.531
7 RTL57.690.53543013,95,1%2.619.397
8 Le 20h - France Télévisions56.409.5272397,77,5%3.135.989
9 France Inter51.416.33532010,36,6%2.427.506
10 L'Équipe46.038.3511244,04,7%7.889.042
11 Le Parisien45.746.724682,213,5%4.967.574
12 M6 Info41.558.88431310,16,0%2.194.901
13 La Dépêche du Midi32.111.8742678,614,7%820.770
14 La Provence30.954.8092187,010,1%1.408.926
15 CNEWS30.790.403123539,81,1%2.218.717
16 Le Dauphiné Libéré30.149.82537212,013,7%592.622
17 Dernières Nouvelles d'Alsace25.964.02036411,718,0%395.629
18 LCI25.450.771973,16,5%4.032.788
19 RFI20.552.6551003,23,0%6.845.883
20 Le Monde18.345.611923,03,3%6.006.788
21 Ouest-France18.341.726842,717,2%1.271.723
22 Le Figaro18.073.8531404,53,0%4.286.216
23 L'Est Républicain17.929.63331710,214,3%396.126
24 Midi Libre17.820.2111234,032,4%447.037
25 TV5MONDE17.157.314882,84,0%4.828.960
26 Futura16.212.510752,411,6%1.870.498
27 La Voix du Nord14.265.0511434,610,5%951.723
28 SudOuest.fr14.043.1961454,714,2%681.308
29 20 Minutes13.562.8861424,62,8%3.450.852
30 Le Progrès13.332.07534511,19,8%395.431
31 Public Sénat9.409.932963,115,4%635.235
32 Agence France-Presse8.892.8071344,36,4%1.043.803
33 Le Républicain Lorrain8.526.7843049,89,2%306.002
34 Le Télégramme8.142.278662,131,7%389.522
35 Europe 17.303.4301053,44,5%1.536.516
36 Var-Matin6.646.017331,143,6%461.575
37 Corse-Matin5.131.264531,732,4%299.037
38 Le HuffPost5.059.2331093,53,7%1.266.104
39 Mediapart4.824.818100,325,7%1.880.749
40 Femme Actuelle3.732.139311,08,7%1.386.060

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

HugoDécrypte komt in pas zijn derde ranglijst de top 10 binnen: 6e met 58,0 miljoen weergaven (+25%), zijn record, en de beste ratio van de tabel, 247,1% van zijn community aan weergaven per bericht uit slechts 60 berichten.

In een maand waarin de meeste nationale pagina's minder publiceren, stijgen verschillende titels. Le Parisien wint vijf plaatsen (11e, +6%) uit slechts 68 berichten, LCI zeven (18e, +17%) en Public Sénat acht (31e, +21%). RTL (7e) en France Inter (9e) winnen elk drie plaatsen.

De regionale pers vestigt twee records: Midi Libre (24e, +37%, negen plaatsen winst) en La Voix du Nord (27e, +10%). Le Télégramme (34e) en Corse-Matin (37e) keren terug in de TOP 40 met hun beste totaal in de reeks, en ook Mediapart en Femme Actuelle zijn terug in de ranglijst.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die de openbare Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia continu volgt. Per mediamerk wordt slechts één pagina geteld: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina's samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video's en Reels die tussen 1 en 31 augustus 2026 zijn gepubliceerd, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. De aantallen volgers zijn die op het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van juli 2026; volgende maand: ranglijst van september 2026.

Deze ranglijst wordt elke maand gepubliceerd op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt volgen, neem dan contact op.