Ranglijsten|rankingfacebookmediasocial-listeningvideo

Ranglijst van Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia: september 2026

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de videoweergaven die de Facebook-pagina's van de belangrijkste Franse nieuwsmedia genereren. Hier is de TOP 40 van september 2026.

Brut. herovert de eerste plaats en het podium zit weer op volumes van na de zomervakantie: de drie bovenste pagina's passeren allemaal de 195 miljoen weergaven. De TOP 40 telt samen 1,64 miljard weergaven, 13% meer dan in augustus.

1. De top 5 van de maand#

Brut. herovert de leiding met 261,1 miljoen weergaven (+95%) uit 477 berichten en behoudt de grootste community van de top 5, 11,1 miljoen volgers. BFMTV behoudt de 2e plaats met 244,8 miljoen (+63%) en behaalt de beste ratio van de top 5, 8,0%. TF1 INFO, de leider van augustus, completeert het podium met 196,5 miljoen weergaven.

RTL wint drie plaatsen en staat weer vlak achter het podium (4e, 90,9 miljoen, +58%). franceinfo completeert de top 5 met 73,8 miljoen, met het hoogste tempo van het kwintet: 740 berichten, 24,7 per dag.

2. De volledige TOP 40#

#PaginaVideoweergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Brut.261.109.90947715,95,0%11.057.312
2 BFMTV244.783.13744014,78,0%6.939.971
3 TF1 INFO196.534.38746415,56,6%6.395.867
4 RTL90.934.10247815,97,1%2.676.661
5 franceinfo73.848.03974024,72,7%3.673.337
6 L'Équipe57.757.5902036,83,6%7.981.852
7 France Inter54.937.58740813,65,4%2.476.734
8 CNEWS53.443.127152550,81,5%2.273.123
9 France 2446.765.80857019,00,6%14.731.652
10 M6 Info42.882.97539813,34,7%2.270.206
11 Le Figaro42.195.74830010,03,3%4.322.289
12 Réel média39.378.618782,650,1%1.006.845
13 HugoDécrypte35.736.406842,895,0%447.765
14 RFI34.263.9271755,82,8%6.899.481
15 Le Parisien30.442.952943,16,5%4.992.192
16 Le 20h - France Télévisions27.173.8702458,23,4%3.215.200
17 Futura24.477.291842,815,4%1.893.127
18 La Provence24.073.2322478,26,8%1.436.895
19 LCI23.808.9621103,75,3%4.067.744
20 Dernières Nouvelles d'Alsace18.442.95843014,310,5%408.498
21 Le Dauphiné Libéré18.132.92344514,86,8%602.068
22 Europe 116.898.5691725,76,3%1.553.658
23 TV5MONDE16.668.571862,94,0%4.877.531
24 La Dépêche du Midi15.619.7131896,39,9%833.400
25 La Voix du Nord13.564.8761434,89,9%958.104
26 Ouest-France13.469.9691023,410,3%1.281.291
27 L'Est Républicain12.883.61244214,77,3%401.203
28 20 Minutes12.800.7172056,81,8%3.456.591
29 Le HuffPost12.721.350933,110,7%1.274.311
30 Midi Libre11.334.5341244,120,1%453.904
31 Le Progrès10.972.20444014,76,2%400.397
32 Le Monde9.881.832983,31,7%6.018.401
33 Numerama9.734.055852,828,4%402.968
34 Le Républicain Lorrain8.346.94440713,66,6%311.424
35 SudOuest.fr7.560.6721424,77,7%688.692
36 Femme Actuelle6.960.284331,115,2%1.387.654
37 Public Sénat5.997.8821645,55,5%666.301
38 Agence France-Presse5.368.1601585,33,2%1.059.609
39 La Montagne5.087.6022428,16,2%340.374
40 Nice-Matin4.605.069451,514,6%702.531

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Le Figaro heeft zijn recordmaand: 42,2 miljoen weergaven, meer dan het dubbele van augustus (+133%), en elf plaatsen winst tot de 11e plaats, zijn beste positie in de reeks. L'Équipe wint vier plaatsen (6e, +25%) en M6 Info komt de top 10 binnen (10e).

Réel média komt direct binnen op de 12e plaats, met 39,4 miljoen weergaven en 50,1% van zijn community aan weergaven per bericht. Ook Numerama verschijnt voor het eerst (33e). De beste ratio van de tabel blijft bij HugoDécrypte, 95,0% uit 84 berichten (13e).

Europe 1 en Le HuffPost verdubbelen hun weergaven en meer: Europe 1 wint dertien plaatsen (22e, +131%) en Le HuffPost vestigt zijn record (29e, +151%). Ook Futura vestigt zijn record en beste positie (17e, +51%), RFI wint vijf plaatsen (14e, +67%) en La Voix du Nord bereikt zijn beste positie in de reeks (25e). La Montagne en Nice-Matin keren terug in de TOP 40.

4. Methodologie#

De gegevens komen van de Social Listening van Nonli, die de openbare Facebook-pagina's van Franse nieuwsmedia continu volgt. Per mediamerk wordt slechts één pagina geteld: de hoofdpagina, zonder lokale of thematische pagina's samen te voegen. De ranglijst omvat de weergaven van video's en Reels die tussen 1 en 30 september 2026 zijn gepubliceerd, uitgelezen via de Nonli API. Omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal. De aantallen volgers zijn die op het moment waarop de ranglijst werd gegenereerd.

In dezelfde reeks, vorige maand: ranglijst van augustus 2026.

Deze ranglijst wordt elke maand gepubliceerd op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze meetwaarden voor uw eigen accounts en uw markt volgen, neem dan contact op.