Ranglijsten|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranglijst van Instagram-accounts van de Franse regionale pers: september 2025

door Nonli-team

Elke maand meet de Social Listening van Nonli de weergaven die Reels genereren op de Instagram-accounts van de Franse regionale dagbladen (de “PQR”, presse quotidienne régionale). Hier is de TOP 40 van september 2025, met per account het aantal weergaven, de publicatiefrequentie en een prestatie-indicator per bericht.

1. De top 5 van de maand#

Le Parisien voert de ranglijst aan met 84.027.944 weergaven uit 182 berichten. La Provence volgt met 26.414.222 weergaven, vóór La Dépêche du Midi (21.638.521 weergaven). Sud Ouest en Le Progrès completeren de top 5 met 18.680.666 weergaven en 16.007.701 weergaven.

2. De volledige TOP 40#

#AccountReels-weergavenBerichtenBerichten/dagWeergaven per volgerVolgers
1 Le Parisien84.027.9441826,137,8%1,22 mln.
2 La Provence26.414.2222197,331,0%389.376
3 La Dépêche du Midi21.638.5211785,965,2%186.381
4 Sud Ouest18.680.666571,989,4%366.780
5 Le Progrès16.007.7012809,378,0%73.274
6 Le Dauphiné Libéré14.159.6062859,550,1%99.253
7 Dernières Nouvelles d'Alsace11.727.9202398,069,6%70.512
8 Ouest-France10.304.534511,765,3%309.616
9 L'Est Républicain9.482.0982347,855,8%72.612
10 Chaîne nationale des régions8.996.420471,6371,1%51.582
11 La Montagne8.465.7911083,674,4%105.310
12 Var-Matin8.036.758521,7163,4%94.605
13 Nice-Matin7.401.249541,865,8%208.446
14 Midi Libre6.104.665702,385,9%101.516
15 Le Bien Public4.795.882371,2224,2%57.815
16 L'Indépendant4.556.9641123,775,2%54.130
17 Journal L'Alsace3.216.249381,3141,2%59.940
18 Corse-Matin2.889.226381,363,3%120.124
19 La Voix du Nord1.387.237561,913,9%178.032
20 La Nouvelle République1.211.975220,7410,9%13.406
21 Le Populaire du Centre1.004.398421,4105,8%22.612
22 Le Télégramme880.694220,758,2%68.804
23 Le Journal de Saône-et-Loire847.268371,299,6%22.983
24 Le Républicain Lorrain763.047200,793,3%40.883
25 L'Est-Éclair728.452331,184,7%26.064
26 L'Union658.307742,530,7%28.945
27 Paris-Normandie570.746411,431,7%43.846
28 France-Antilles Guadeloupe439.792130,4106,0%31.922
29 Le JDC394.184361,275,4%14.522
30 Le Berry Républicain337.717130,4136,4%19.040
31 La République du Centre318.184291,037,1%29.603
32 Vosges Matin244.27490,396,3%28.181
33 La République des Pyrénées135.62380,350,9%33.303
34 L'Yonne Républicaine102.760170,642,2%14.310
35 Courrier Picard70.401270,910,4%25.170
36 Le Maine Libre57.59160,287,4%10.981
37 France-Antilles Martinique39.10780,37,5%65.404
38 Presse Océan23.21850,246,9%9.894
39 DordogneLibre14.01230,1114,9%4.066
40 jhm12.72460,277,7%2.728

Zo leest u de kolom “Weergaven per volger”: 100% betekent dat een gemiddeld bericht evenveel weergaven oplevert als de pagina volgers heeft. Het is een goede indicator voor het vermogen van een account om verder te reiken dan de eigen community.

3. Wat opvalt#

Qua efficiëntie laat La Nouvelle République de beste verhouding tussen weergaven per bericht en aantal volgers van de ranglijst zien (410,9%): een gemiddeld bericht bereikt daar een publiek dat veel groter is dan de eigen community.

4. Methodologie#

De gegevens komen uit de Social Listening van Nonli, die voortdurend de openbare Instagram-accounts van Franse regionale dagbladen (PQR) volgt. Per mediamerk wordt slechts één account geteld: het hoofdaccount, zonder lokale of thematische accounts mee te rekenen. De ranglijst heeft betrekking op de weergaven van Reels die zijn gepubliceerd tussen 1 en 30 september 2025. De tellers worden aan het einde van de periode uitgelezen; omdat weergaven na publicatie blijven oplopen, zijn kleine verschillen met latere metingen normaal.

In dezelfde reeks, volgende maand: ranglijst van oktober 2025. Deze ranglijst verschijnt elke maand op deze blog en op de LinkedIn-pagina van Nonli. Wilt u deze statistieken volgen voor uw eigen accounts en uw markt? Neem contact op.