Rangeringer|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Rangering av franske regionaviser på Instagram: januar 2026

av Nonli-teamet

Hver måned måler Nonlis Social Listening visningene som Reels på Instagram-kontoene til Frankrikes regionale aviser («PQR», presse quotidienne régionale) genererer. Her er TOP 40 for januar 2026, med visningsvolum, publiseringstakt og en ytelsesindikator per innlegg for hver konto.

1. Månedens topp 5#

Le Parisien troner øverst på rangeringen med 97 223 901 visninger fra 223 innlegg. Le Dauphiné Libéré følger med 32 881 475 visninger, foran Le Progrès (31 325 456 visninger). La Dépêche du Midi og La Provence fullfører topp 5 med 27 515 675 og 21 406 092 visninger.

2. Hele TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Reels-visninger
#1

Le Parisien

97 223 901

223 innlegg32,6 %1,34M
#2

Le Dauphiné Libéré

32 881 475

341 innlegg66,8 %144 304
#3

Le Progrès

31 325 456

350 innlegg83,9 %106 649
4
La Dépêche du Midi
27 515 675
187 innlegg62,6 %234 943 følgere
5
La Provence
21 406 092
218 innlegg23,5 %417 929 følgere
6
L'Est Républicain
20 407 619
307 innlegg75,2 %88 352 følgere
7
Sud Ouest
18 075 880
85 innlegg53,0 %401 249 følgere
8
Dernières Nouvelles d'Alsace
10 600 056
306 innlegg41,5 %83 490 følgere
9
Var-Matin
8 063 617
54 innlegg138,1 %108 119 følgere
10
Midi Libre
7 788 864
83 innlegg76,3 %123 047 følgere
11
Ouest-France
7 667 501
62 innlegg37,8 %326 990 følgere
12
La Montagne
5 973 667
165 innlegg32,6 %111 187 følgere
13
Chaîne nationale des régions
4 649 655
37 innlegg178,2 %70 510 følgere
14
Le Bien Public
4 261 363
46 innlegg122,5 %75 618 følgere
15
Le Journal de Saône-et-Loire
3 902 531
51 innlegg233,0 %32 845 følgere
16
Nice-Matin
3 879 156
33 innlegg53,9 %218 135 følgere
17
L'Indépendant
3 622 835
85 innlegg57,3 %74 383 følgere
18
Journal L'Alsace
3 477 896
50 innlegg97,2 %71 593 følgere
19
Le Télégramme
3 105 747
34 innlegg116,3 %78 522 følgere
20
La Voix du Nord
2 508 648
55 innlegg24,9 %182 921 følgere
21
Le Républicain Lorrain
1 807 321
21 innlegg162,4 %52 999 følgere
22
L'Est-Éclair
1 219 744
36 innlegg112,8 %30 046 følgere
23
Vosges Matin
1 158 634
21 innlegg150,4 %36 685 følgere
24
Le Populaire du Centre
1 039 060
73 innlegg49,4 %28 785 følgere
25
Le JDC
655 148
45 innlegg90,1 %16 163 følgere
26
L'Union
630 471
91 innlegg21,8 %31 766 følgere
27
Presse Océan
609 611
32 innlegg168,1 %11 330 følgere
28
La République du Centre
565 444
42 innlegg41,4 %32 515 følgere
29
Charente Libre
439 061
22 innlegg81,1 %24 612 følgere
30
France-Antilles Guadeloupe
304 305
18 innlegg48,3 %35 016 følgere
31
Courrier Picard
281 743
51 innlegg20,3 %27 184 følgere
32
La Nouvelle République
263 901
24 innlegg73,3 %14 994 følgere
33
Paris-Normandie
185 553
57 innlegg7,2 %44 999 følgere
34
Le Berry Républicain
180 624
14 innlegg63,0 %20 475 følgere
35
L'Yonne Républicaine
166 750
27 innlegg39,2 %15 754 følgere
36
La République des Pyrénées
137 903
11 innlegg36,4 %34 442 følgere
37
Le Courrier de l'Ouest
133 780
7 innlegg162,1 %11 787 følgere
38
France-Antilles Martinique
68 580
7 innlegg14,5 %67 462 følgere
39
Le Maine Libre
28 522
5 innlegg49,9 %11 434 følgere
40
Le Petit Bleu d'Agen
16 613
16 innlegg100,3 %1 035 følgere

Slik leser du kolonnen «Visninger per følger»: 100 % betyr at et gjennomsnittlig innlegg får like mange visninger som siden har følgere. Det er en god indikator på hvor godt en konto når ut over sitt eget publikum.

3. Dette skiller seg ut#

Sammenlignet med desember 2025 har Presse Océan den største oppturen i tabellen: 10 plasser opp, fra 37. til 27. plass. Le Petit Bleu d'Agen, som var fraværende måneden før, kommer inn på rangeringen på 40. plass (16 613 visninger). På effektivitet har Le Journal de Saône-et-Loire det beste forholdet mellom visninger per innlegg og antall følgere på rangeringen (233,0 %): et gjennomsnittlig innlegg der når et publikum langt utover størrelsen på egen følgerbase.

4. Metode#

Dataene kommer fra Nonlis Social Listening, som kontinuerlig følger de offentlige Instagram-kontoene til franske regionale aviser (PQR). Bare én konto per mediemerke telles: hovedkontoen, uten at lokale eller tematiske kontoer legges sammen. Rangeringen dekker visninger av Reels publisert mellom 1. og 31. januar 2026. Tallene leses av ved periodens slutt, og siden visningene fortsetter å øke etter publisering, er små avvik fra senere avlesninger normale.

I samme serie, neste måned: rangeringen for februar 2026. Denne rangeringen publiseres hver måned på denne bloggen og på Nonlis LinkedIn-side. Hvis du vil følge disse målingene for dine egne kontoer og ditt marked, kan du ta kontakt.