Rankingi|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranking kont francuskiej prasy regionalnej na Instagramie: styczeń 2026

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia generowane przez Reels na instagramowych kontach francuskich dzienników regionalnych („PQR”, presse quotidienne régionale). Oto TOP 40 za styczeń 2026 z liczbą wyświetleń każdego konta, rytmem publikacji i wskaźnikiem efektywności w przeliczeniu na post.

1. Top 5 miesiąca#

Le Parisien prowadzi w rankingu z 97 223 901 wyświetleniami przy 223 postach. Za nim plasuje się Le Dauphiné Libéré z 32 881 475 wyświetleniami, przed Le Progrès (31 325 456 wyświetleń). Pierwszą piątkę zamykają La Dépêche du Midi i La Provence z 27 515 675 i 21 406 092 wyświetleniami.

2. Pełne TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Wyświetlenia Reels
#1

Le Parisien

97 223 901

223 posty32,6%1,34 mln
#2

Le Dauphiné Libéré

32 881 475

341 posty66,8%144 304
#3

Le Progrès

31 325 456

350 posty83,9%106 649
4
La Dépêche du Midi
27 515 675
187 posty62,6%234 943 obserwujący
5
La Provence
21 406 092
218 posty23,5%417 929 obserwujący
6
L'Est Républicain
20 407 619
307 posty75,2%88 352 obserwujący
7
Sud Ouest
18 075 880
85 posty53,0%401 249 obserwujący
8
Dernières Nouvelles d'Alsace
10 600 056
306 posty41,5%83 490 obserwujący
9
Var-Matin
8 063 617
54 posty138,1%108 119 obserwujący
10
Midi Libre
7 788 864
83 posty76,3%123 047 obserwujący
11
Ouest-France
7 667 501
62 posty37,8%326 990 obserwujący
12
La Montagne
5 973 667
165 posty32,6%111 187 obserwujący
13
Chaîne nationale des régions
4 649 655
37 posty178,2%70 510 obserwujący
14
Le Bien Public
4 261 363
46 posty122,5%75 618 obserwujący
15
Le Journal de Saône-et-Loire
3 902 531
51 posty233,0%32 845 obserwujący
16
Nice-Matin
3 879 156
33 posty53,9%218 135 obserwujący
17
L'Indépendant
3 622 835
85 posty57,3%74 383 obserwujący
18
Journal L'Alsace
3 477 896
50 posty97,2%71 593 obserwujący
19
Le Télégramme
3 105 747
34 posty116,3%78 522 obserwujący
20
La Voix du Nord
2 508 648
55 posty24,9%182 921 obserwujący
21
Le Républicain Lorrain
1 807 321
21 posty162,4%52 999 obserwujący
22
L'Est-Éclair
1 219 744
36 posty112,8%30 046 obserwujący
23
Vosges Matin
1 158 634
21 posty150,4%36 685 obserwujący
24
Le Populaire du Centre
1 039 060
73 posty49,4%28 785 obserwujący
25
Le JDC
655 148
45 posty90,1%16 163 obserwujący
26
L'Union
630 471
91 posty21,8%31 766 obserwujący
27
Presse Océan
609 611
32 posty168,1%11 330 obserwujący
28
La République du Centre
565 444
42 posty41,4%32 515 obserwujący
29
Charente Libre
439 061
22 posty81,1%24 612 obserwujący
30
France-Antilles Guadeloupe
304 305
18 posty48,3%35 016 obserwujący
31
Courrier Picard
281 743
51 posty20,3%27 184 obserwujący
32
La Nouvelle République
263 901
24 posty73,3%14 994 obserwujący
33
Paris-Normandie
185 553
57 posty7,2%44 999 obserwujący
34
Le Berry Républicain
180 624
14 posty63,0%20 475 obserwujący
35
L'Yonne Républicaine
166 750
27 posty39,2%15 754 obserwujący
36
La République des Pyrénées
137 903
11 posty36,4%34 442 obserwujący
37
Le Courrier de l'Ouest
133 780
7 posty162,1%11 787 obserwujący
38
France-Antilles Martinique
68 580
7 posty14,5%67 462 obserwujący
39
Le Maine Libre
28 522
5 posty49,9%11 434 obserwujący
40
Le Petit Bleu d'Agen
16 613
16 posty100,3%1035 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma konto. To dobry wskaźnik zdolności konta do docierania poza własną społeczność.

3. Co się wyróżnia#

W porównaniu z grudniem 2025 największy awans w tabeli notuje Presse Océan: 10 pozycji w górę, z 37. na 27. miejsce. Nieobecny w poprzednim miesiącu tytuł Le Petit Bleu d'Agen wchodzi do rankingu na 40. miejscu (16 613 wyświetleń). Pod względem efektywności najlepszy w rankingu stosunek wyświetleń na post do liczby obserwujących ma Le Journal de Saône-et-Loire (233,0%): przeciętny post dociera tam do odbiorców znacznie przekraczających wielkość własnej społeczności konta.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne konta francuskich dzienników regionalnych (PQR) na Instagramie. Uwzględniamy tylko jedno konto na markę medialną: jej konto główne, bez agregowania kont lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia Reels opublikowanych między 1 a 31 stycznia 2026. Liczniki odczytujemy na koniec okresu; ponieważ wyświetleń przybywa jeszcze po publikacji, niewielkie różnice względem późniejszych odczytów są normalne.

W tej samej serii – następny miesiąc: ranking za luty 2026. Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.